Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

A történet a következő volna.

23 éves vagyok és férfi, csak hogy az elején tisztázzuk. Párom 21 éves ( és nő ;) ), immáron közel 5 éve együtt vagyunk, átlagosnak mondható kapcsolatban. Értem ezalatt azt, hogy nem veszekszünk túl sokat, meg is értjük egymást, meg nem is, ahogy szokott ez zajlani a természet módja szerint.

Viszont van egy másik hölgy. 5-6 éve ismerem, tehát a párommal való megismerkedés előtt ismerkedtünk meg, azóta barátok vagyunk. Rengeteget tudunk egymásról, ezalatt az 5-6 év alatt mégsem találkoztunk olyan sokat, nem is beszéltünk sokat, talán két kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan nap volt amit együtt töltöttünk, mint barátok. De ettől függetlenül nagyon jó barátok vagyunk, mindig számíthatunk a másikra akármi történjen. Ritka az ilyen "fiú-lány barátság" manapság. Nevezzük őt a továbbiakban B-nek (mint barát).

Itt következik a fordulat. B iránt sokkal többet érzek mint a párom iránt, annak ellenére, hogy a párommal szinte nap-mint-nap együtt vagyunk, B-vel pedig alig találkoztunk az elmúlt években. Rengetegszer átgondoltam a szituációt és sokkal jobban el tudnám képzelni magam mellett B-t mint jelenlegi páromat. Nem azt mondom, hogy nem jó a jelenlegi párom mellett és nincs minden rendben, de B valahogy jobban vonz. Minden tekintetben. 5 év alatt többször felötlött bennem ez a gondolat, de mindig elhessegettem, mondván "mikre gondolok, nekem párom van". De most úgy érzem, hogy többet akarok B-től, mint egyszerű barátságot. Nem tudom ő hogy van ezzel, kapcsolata nincs, régen nem is volt, szóval a lehetőségek adottak, ám mégsem olyan egyszerű ennek nekiindulni. Ugyanis, nem szeretném, ha tönkremenne a barátságunk emiatt, végképp nem szeretném, ha jelenlegi párom is elhagyna emiatt és két szék közé esnék. Nagyon szívesen elmondanám B-nek, hogy mi a helyzet, de mindent vagy semmit alapon tudnék csak nekimenni ennek.

Mit tanácsoltok? Hessegessem el az ötletet újra és újra miközben lehet, hogy B lenne életem párja és vele lenne igazán boldog életem és így elszalasztom, vagy vessem be magam mindent vagy semmit alapon és lesz ami lesz?


2014. márc. 12. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nagyon fiatal vagy, nem biztos, hogy a jelenlegi barátnőd lesz a párod életed végéig. Ha konkrétan van is valaki, aki ennyire érdekel, akkor szerintem 99,9%, hogy hiába maradnál a jelenlegi pároddal, előbb-utóbb gondjaitok lennének. Talán jobb most lépni, akkor is ha nem úgy alakul, ahogy szeretnéd. Mint összeházasodni, gyerekek, és utána egy válás, mert rájöttök, hogy mást szerettek igazán.

Ha nem akarsz felégetni magad mögött mindent, akkor szerintem az is simán megoldható. B-vel beszélsz az érzéseidről, kiderül, hogy ő mit szeretne, ha nem szeretne semmit, akkor marad a barátnőd. Csak ez olyan nincs ló, jó lesz a szamár is eset :S

A lényeg, ha változtatni szeretnél, akkor még most tedd meg fiatalon, kötöttségek nélkül, amíg megteheted, mert később már nehezebb lesz.

2014. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát, elég érdekes, hogy ez a gondolat benned van:


"nem szeretném, ha tönkremenne a barátságunk emiatt, végképp nem szeretném, ha jelenlegi párom is elhagyna emiatt és két szék közé esnék"


mert ebből nekem az jön le, hogy most ébredtél rá, hogy a párod amolyan pótlék, ha ló nincs, jó a szamár is alapon... talán nincs így, hiszen régóta együtt vagy pároddal, csak tudod, hogy nem ő az igaz, hanem B...


szerintem egyszerű lenne, ha találkoznál B-vel, kicsit elkezdenél többet foglalkozni vele, elkezdenél keresni jeleket, vagy te magad tennél nagyon finom jelzéseket felé... persze ezt értem úgy, hogy egyik csaj se akadjon fenn rajta - gondolom B tud A-ról, szóval nem lenne szép, ha azt látná rajtad, hogy épp megcsalni készülöd a barátnődet, hisz az nála eléggé szar kezdőhelyzet lenne... amolyan felébredést kellene előidézned, és ha veled ébred (átvitt értelemben) B és kiderül, hogy ő is úgy áll hozzád, mint te hozzá, akkor javaslom, hogy szépen, finoman szakíts A-val...


ha ezt elvetem, azt mondanám, ne legyél A-val csak azért, mert jó... ez nem túl fair, hiszen nem érzed elégnek egy másik nőhöz képest... ez kicsit sem biztató hosszú távon


illetve, elég ügyesnek kellene lenned ahhoz, hogy valóban óvatosan mozgolódj és puhatolózz B-nél, szóval sok sikert, ha úgy döntesz, közeledsz felé :P


én erről ennyit gondolok :)

2014. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsokat, úgy látom egyhangú a vélemény a helyzetemről, úgyhogy megfogadom a tanácsotokat :) Aztán meglátjuk hogy alakulnak a dolgok.
2014. márc. 12. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! legyszives ne tedd tonkre a jelenlegi parodat, nagyon bunko dolog lenne, de mivel meg nincs gyereketek ezert elmehetsz B hez vagy legalabb is tobbszor talalkozhatnatok (de nagyon nem szep dolog) megertem hogy ugy erzed hogy o eleted szerelme es inkabb Bvel legyel mert kesobb meg fogod banni pl. ha 40 evesek lesztek es akkor akarsz lelepni az sokkal jobban fog fajni mint most szoval menj B hez meg ha fajni fog a csajodnak is, de tedd meg!
2014. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!