Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Na ilyenkor mivan? Elfogadhat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Na ilyenkor mivan? Elfogadhat ez a dolog?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a srác akivel együtt vagyok 33. Imádjuk egymást, de tényleg, na de mint utólag kiderült második unokatesók vagyunk. Ez amúgy egy olyan kapcsolat ahol még se az ő szülei sem az én szüleim nem tudnak rólunk, mert még nem akartuk nekik elmondani. Tőle nem kérdeztem még, de nekem ez nagyon érdekes, hogy a rokonomba vagyok szerelmes...Így hogy fognak minket elfogadni? Karácsonykor akartunk megjelenni egymásnál, és bemutatni a szülőknek egymást. Furcsa mert rokonom, de nem igazán tartjuk a kapcsolatot, de mégis csak rokon... Most mit csináljak? Engem mondjuk nem érdekel a dolog, én ugyanúgy szeretem őt, ez a tény nem befolyásolja az érzéseimet! De elfogadható ez, vagy hagyjuk inkább egymást, vagy mit gondolnak majd rólunk az emberek???
2009. dec. 13. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy derült ki mégis, hogy második unokatesók vagytok? Az nem annyira távoli rokonság..ez azt jelenti, hogy valamelyik szülődnek az unokatestvérének a gyereke..

Hát nem fognak örülni, de ezzel szerintem nem mondtam újat..de egyszer úgy is ki fog derülni, szerintem várjatok még vele..szörnyű amit írok, de ne rontsátok el a karácsonyukat.. mondjátok el később.. többen biztok írnak majd a genetikai problémákról gyermekvállalás esetán, azon is érdemes elgondolkozni.

2009. dec. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jaja, korábban ezért kellett más faluból nősülni, házinyúlra nem lőttünk xD
2009. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ez tényleg ekkora nagy gond lenne? Ha második unokatestvérem akkor nem olyan közeli.. Éppen emiatt nem is nagyon merülhet fel rendellenesség családalapításnál, mert nem a testvérem, hanem csak az unokatestvérem, ráadásul a második. Amúgy úgy tudom hogy jövőre engedélyezik a rokoni házasságot, ebből mi igaz? Lényegtelen amúgy, engem az érdekel, hogyha valaki ilyen helyzetbe kerül mit csinálna a helyemben? Meg hogy más emberek milyen véleményt alkotnak rólunk, ha ezt megtudják, elítélendő??
2009. dec. 13. 12:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát most lehet le fognak a többiek hurrogni de szerintem nem akkora gond... Ha közösségbe mentek nem fogjátok gondolom hangoztatni h ti másod unoka tesók vagytok, és szerintem nem fognak ilyen kérdésekkel odamenni, hogy: "Hé ti nem vagytok unoka testvérek véletlenül?":)...Szóval ha szereted akkor szerintem szeresd tovább, szerintem szüleid is elfogadják majd, a többiek meg úgysem fognak róla tudni ha nem hangoztatjátok...;)
2009. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt már lefutottunk egy pár kört, érdemes elolvasni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2009. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel nem lesz belőle gond, mert ez már elég távoli rokonság.

Kérdezzétek mindketten végig a felmenőket, volt-e a családban genetikai betegség. Utána nézzetek el közösen orvoshoz. Ha nem kerül elő semmi, akkor szabad a pálya!

2009. dec. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
14:06 köszi a linket, sok mindent megtudtam belőle ami engem is érdekel. És valószínű hogy ugyanazt fogom tenni amit ott is leírtak. Bár az én szüleim még nem tudják, de valószínű, hogy ők az én boldogságomat fogják szem előtt tartani :) csak nehéz lesz elmondani. Én ugyanazt érzem, mint az a lány, de én még nem vagyok vele együtt négy éve, hanem csak két hónapja, de tudom hogy mit érzek. Én 4 évig voltam előtte együtt a volt barátommal akivel 12 év volt a korkülönbség és akkor sem úgy reagáltak, hogy kitagadnak vagy bármi ami nekem rossz lenne, pedig akkor még csak 16 voltam. Remélem én is egész életemben élvezhetem a kicsikémmel való együttlétet, mindenféle családi konfliktus nélkül. A gyerekekre visszatérve, ha családot szeretnénk, amúgy is elmennénk kivizsgálásra és csak azután próbálkoznánk, de mi úgy gondoljuk, hogy nem lesz semmi gond. Szeretnénk közös gyermeket nagyon, eszünkbe sem jutott örökbefogadásról vagy sperma donorról beszélni. Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznos volt.
2009. dec. 13. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyu, nekem ez fura. Nagyon, én szakítanék. De én más ember vagyok. Szóval ez azért veszélyes ugye, mert a gyerek defektes lehet. De ennek azért nincs olyan nagy esélye.


A falvakban azért mind a mai napig előfordul, hogy apu és anyu szegről végről rokonok. Konkrétan ismerek is egy ilyen falut, ahol a sok generációs (nem egy) többé-kevésbé rokon házasságok vége az lett, hogy valszeg gyakoribb a genetikailag defektes gyerek. Nem elsöprő a számuk, de kb 2 ezer emberből jó pár géndefektes van (mondjuk 10).


Nálatok várhatóan csak egy irányból van bibi (csak egy közös dédszülőtök van). Számoltam hát egy kicsit. Az jött ki nálam, hogy 69,61% annak az esélye, hogy SEMMILYEN extra veszélyt nem jelent a kapcsolatotok, azaz hogy a gyerekben nem lesz egyetlen közös kromoszóma sem. Annak az esélye, hogy max. 1 közös kromoszómapár lesz 95,02%. Ez még vállalható. Nyilván ha van azonos kromoszóma, az nem jelenti, hogy a gyerek defektes, csak az esélyt adja meg rá. Ha nem volt génhibás a családban, akkor nem hiszem, hogy baja lesz a gyereketeknek... Viszont ő majd ne válasszon közeli rokont, mert abból már baj lehet. ;)

2009. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én anyukám és a nevelőfaterom 3. vagy 4. unokatestvérek... és két csodaszép egézséges, gyerekük született:)
2009. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó hogy írtok a gyerekekről, de szerintetek milyen érzés ez egy szülőnek? Meg a körülöttünk lévő embereknek, leginkább a haveri társaságra gondolok amibe benne vagyunk. Nem igazán érdekel minket más, de azért mégis rossz ha eltávolodnak tőlünk az emberek.
2009. dec. 15. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!