Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem értem a barátnőm! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem a barátnőm! Hogyan tudnám megoldani az alábbi helyzetet?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy már több, mint 2 éve vagyunk együtt. Idáig is voltak gondjaink (kinek nem?), de mindegyiket megoldottuk. Most is gondban vagyunk. Mostanában nem őszinte velem. Elhallgatja érzéseit. Azt mondja, hogy nem akarja elmondani, de szeretné, ha így is mellette állnék. Csak támogassam, ne érdekeljen, hogy miért? Picit fura. Nekem pedig sajnos szükségem van arra, hogy őszinte legyen velem. Ha pedig felhozom, egyből azzal jön, hogy megint ezt kezdem, egyfolytában ezt osztom, stb. Sőt, ha az én érzéseimről beszélek, akkor megint csak magammal törődöm. Én így nem fogom sokáig bírni. A sok veszekedés után azt se tudom, hogy szeretem-e. Valami tanács? 21/F
2009. dec. 11. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nem őszinte, nem érdemes vele maradnod
2009. dec. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tényleg meg akarod oldani ezt a helyzetet? Hiszen azt írtad, hogy azt se tudod, hogy szereted-e. Szerintem Te már tudod a választ, csak megerősítésre vársz. Hallgass a szívedre!

Nem csak Neked van arra szükséged, hogy őszinte legyen. Ez alap egy kapcsolatban. Ha szerinte csak magaddal törődsz, mikor elmondod neki, hogy mit érzel, akkor ezek szerint nyavalygásnak veszi, nem pedig az érdekli, hogy mit mondasz.

Egy kapcsolat arról szól, hogy jóban-rosszban, mindent megosztunk. Ha neki valami titkolnivalója van, az már nem jó jel és ha nem érzi/nem érdekli, hogy a másiknak ilyenkor mi minden jár a fejében, mit érezhet, akkor nem is törődik a másikkal igazán. Önző dolog ez részéről.

Azt a tanácsot se adhatom, hogy beszéld meg vele, mert ezt már megtetted, kiderül a szavaidból. A következő lépés már csak az ultimátum lehet, vagy egyből a szakítás.

2009. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi a fene baja van ennek a csajnak? Az irántad való érzéseit nem árulja el vagy mi? Én nem tudom... Szeretem, ha a barátom tudja, hogy milyen érzéseim vannak iránta. Ugyan ezt fordítva is elvárom tőle, ha baj van vagy bizonytalan szóljon és együtt megoldjuk. Ez őt is megnyugtatja és engem is. Szerintem így, hogy elhallgat előled valamit, nem kérheti azt, hogy bízz meg benne és támogasd. Nem tudom hány éves, de nagyon éretlen lehet, hogyha ennyit sem tud megtenni. Ha nem biztos az érzéseiben, akkor mondja meg és kész. De ne hitegessen és jöjjön a hülyeségeivel. Szerintem állj elé és mondd meg neki mit érzel, azzal együtt, hogy ezt az állapotot nem bírod tovább. Ha nem bírja ezt a minimumot megtenni érted, akkor mi értelme a kapcsolatotoknak? Mondja meg kerek perec mi a baj és akkor majd együtt találtok rá megoldást.
2009. dec. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó tanács: szakíts vele, vagy mondd azt, hogy ez így elég, és lesz ami lesz, nem keresed őt ilyesmi, ahogy gondolod. A lényeg, hogy a nőknek elmegy az eszük, és ilyen marhaságokat csinálnak, mert azt hiszik ők megtehetik, a másik mindent eltűr. Viszont mikor a sarkadra állsz, akkor rájönnek, hogy hoppá, vannak következmények, meg hülyék voltak, és akkor ő jön könyörögni, már másnap, mikor előző nap annyit mondtál, hogy köszönöd szépen nem kell ebből több. Játszd meg ezt abban a tudatban, hogy nagy valószínűséggel már másnap sírni fog, hogy ő sajnálja az egészet. Ha mégsem, akkor meg minél hamarabb, annál jobb, hogy végleg szakítasz, mert ez így nem állapot. Gyerünk, ne hagyd magad, és akkor a másik észbe kap. Ezt már többször tanácsoltam, és mindig bejött. Sok sikert.
2009. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
F-22 (előző)
2009. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
09:58-nak: A legrosszabb az, hogy ilyesmit régebb nem tett. Nem tartom kizártnak, hogy valaki vagy valami nagyon befolyásolhatta. De ha nem mondja el, akkor nem is tudok javítani rajta vagy akár megoldani. Azt hiszem, ha nem képes normális beszélgetésre véget kell vessek...
2009. dec. 11. 11:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Megtört a jég! Sikerült mindent megbeszéljünk. Köszönök minden választ.
2009. dec. 13. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!