Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Félek a nőktől. Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek a nőktől. Mit lehet ebben az esetben tenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem normális 23 évesen, de teljesen tanácstalan vagyok az ügyben. Sokat gondolkodtam rajta, hogy mi ennek a félelemnek az alapja, de nem jutottam sokra, azon kívül, hogy nem tartom magam szerethetőnek vagy vonzónak. Hogy ez miért van, azt viszont már tényleg nem tudom, ráadásul nem kapcsolódik szorosan egymáshoz ez a két dolog - mármint a félelem, meg ez a kétely bennem - ugyanis nem magától a párkapcsolattól félek, hanem olyan egyszerű dolgoktól is, hogy mondjuk elmegy mellettem egy csinos lány. Ilyenkor zavarba jövök, elpirulok, kiszárad a torkom, nem tudom, hogy hova nézzek. Kínos.

Én megpróbáltam elfojtani ezt magamban: úgy tettem, mintha semmi gond nem lenne, nem görcsöltem rá, de bizonyos időközönként mindig összeomlik ez a hazugság, és szembesülnöm kell vele, hogy ilyen vagyok.

Tudom, hogy vannak itt olyanok, akik ebben a cipőben járnak, de inkább azok válaszára volnék kíváncsi, akik már oldottak meg hasonló élethelyzetet, vagy tapasztaltabbak a témában. Köszönöm.


2013. dec. 10. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Kutyaharapást szõrével. Igy tartja a mondás.
2013. dec. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Húúú 25 L
2013. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el önmagaddal kibékülni. Ha megszereted önmagad, lesz önbizalmad. Ha pedig lesz önbizalmad, nem fogod magad kínosan érezni ha egy nő a közeledbe megy, vagy megnéz magának, vagy valami... a szorongásos érzelem a belső harcok jele...
2013. dec. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én szeretem magam. Bár megmondom őszintén, nem tudnám meghatározni, hogy mi is az a szeretet. Eléggé ilyen 'lázongó' típus vagyok. Már gyerekkorom óta szembemegyek mások akaratával vagy véleményével, ha az nekem nem tetszik, és ennek az lett az eredménye, hogy biz az életembe került emberek nagy része - enyhén szólva - nem bír, viszont én becsülöm magamban, hogy kiálltam magamért, és úgy gondolom, hogy így volt helyes. Egy olyan ember, aki nem szereti magát, nem gondolná így szerintem.
2013. dec. 10. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismét a 3-as vagyok. :) Abból gondolom hogy nem lehetsz önmagadban biztos, amit leírtál. A belső harcokból, hogy ezt pl leírtad: "Sokat gondolkodtam rajta, hogy mi ennek a félelemnek az alapja, de nem jutottam sokra, azon kívül, hogy nem tartom magam szerethetőnek vagy vonzónak. Hogy ez miért van, azt viszont már tényleg nem tudom, ráadásul nem kapcsolódik szorosan egymáshoz ez a két dolog - mármint a félelem, meg ez a kétely bennem - ugyanis nem magától a párkapcsolattól félek, hanem olyan egyszerű dolgoktól is, hogy mondjuk elmegy mellettem egy csinos lány. Ilyenkor zavarba jövök, elpirulok, kiszárad a torkom, nem tudom, hogy hova nézzek. Kínos. " Miért gondolom így? Mert: aki önmagában biztos, békében van saját magával kívül belül, az nem érzi ezt amit te leírtál. ( Tapasztalat. ) Nő vagyok, 23 éves, és mai napig van hogy feltör bennem valami, amikor egyszerűen görcsbe rándul a gyomrom az olyan helyzetekben amikor pl sok férfi közé kell bemennem, vagy sokáig néznek, vagy nagyon megnéznek, vagy valami hasonló... De tudom hogy azért, mert bár mondják hogy helyes vagyok, meg kapom is a visszajelzéseket, mégis sokszor vihar van bennem, legbelül... Bár nem ismerlek, ezért is próbálkozom tanácsot adni, de szerintem ez lehet a gond. A lázadást pedig ne tartsd hibának. Így élek nap mint nap, kevesebb baráttal, és lehet több ellenséggel. De nem bánom. :)) Ha gondolod írj nyugodtan privátban. :)
2013. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!