Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet, hogy az emberek önzőség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy az emberek önzőségből kezdenek párkapcsolatba?

Figyelt kérdés

Például:

-azért, hogy ne legyenek egyedül, ne halljanak meg egyedül, mert mondjuk már túl vannak az ötvenen -önzőség

-hiányzik nekik a szex- önzőség

-mert mindenkinek van barátja(tizenévesek), és ne maradjon ki ő se- önzőség

-mert nekem ő tetszik és megszerzem azért is- önzőség

-mert van pénze, kocsija- önzőség ismét

stb stb

Vajon hány kapcsolat kezdődik úgy,hogy nem azért kezdünk el járni valakivel, hogy saját magunknak jó legyen, hogy a saját szükségleteinket pótoljuk, hanem azzal kezdődik,hogy a másik félre gondolunk,hogy neki jó legyen? Nem lehet, hogy minden kapcsolat önzőséggel indul és utána alakul át?


2009. nov. 11. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem önzőséggel indul, és önzőséggel végződik. Önzőséggel indul - ahogy felsoroltad.

Önzőséggel végződik - a szakító fél(felek) önzéséből.

De, ha belegondolsz, minden nagyobb dolog önzésből indul.

2009. nov. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

lehet hogy időnként az emberek önzőségből kezdenek párkapcsolatba, de ugyanúgy lehet önzőség egy futó kaland vagy szingliség vagy akár a magány mögött is


például valaki nem akar elköteleződni és szeretné kívánatosnak mutatni/hinni magát, vagy nem akarja feláldozni a szabadidejét, karrierjét.



de ugyan miért lenne mindig így?!

2009. nov. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha adsz egy ötvenest egy koldusnak, jobban érzed magad tőle. Tehát felmerül a kérdés: azért tetted, hogy neki jobb legyen, vagy azért, hogy Te jobban érezd magad? Számít ez egyáltalán? Az önzést mindenben megtalálhatod. Nincs tisztán altruista cselekedet. Tehát Rajtad múlik, melyik oldalát nézed a dolgoknak. Szerintem jobb az emberek cselekedeteiben az önzetlenséget keresni, azt értékelni, mint az önzésre rámutatni.
2009. nov. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért csinálod, mert jól érzed magad tőle - önzőség.
2009. nov. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jól rátapintottál valami lényegesre.

Én pont ezt elemezgettem 17 évesen, amikor halálosan szerelmes lettem a férjembe. Két évbe telt, míg az önző szeretetből át tudtam állni valóban adó szeretetre.

Érdekes, megérezte, addig nem is vett észre, akkor meg két hónap gondolkodás után megkérte a kezemet. Mi így kezdtünk el járni.

Jó volt erre megérni. Ma is együtt vagyunk, és együtt maradunk.

2009. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!