Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudok megbízni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok megbízni a fiúkban? Mit csináljak, hogy ne legyek ilyen?

Figyelt kérdés
Még egy barátomról sem tudok, hogy megcsalt volna. Eddig 3 komoly kapcsolatom volt. Egyikkel sem megcsalás okból lett vége. A jelenlegi barátomban sem tudok teljesen megbízni pedig nem lenne okom féltékenykedni mert tudom, hogy nagyon szeret. És állandóan kombinálok magamban, hogy tuti meg csal vagy valaki mással volt és mindig egyre rosszabb.. még el is hitetem magammal, hogy megcsal! ez ellen mit tudok tenni?
2013. okt. 7. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
azt mondom neked biz bennünk bizál. xD
2013. okt. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézz magadba Niki.
2013. okt. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 viktor123456 ***** válasza:

Semmit, az agyadból jön.

Javaslom, hogy válj könnyűvérűvé, és mindig mással hálj, így nem áll majd fenn a probléma, hogy megcsalnak e. :-)

2013. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem vagyok Niki!
2013. okt. 7. 08:36
 5/7 anonim válasza:
Mert megbízhatatlanok. Fogadd el.
2013. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért nem bízol meg bennük, mert rettegsz a sérüléstől, a fájdalomtól. El kell fogadnod, hogy az élet olykor fájdalommal jár, és ha folyamatosan ettől a fájdalomtól rettegsz, akkor a lehetőséget dobod el, hogy jó dolgok történjenek veled.


Mivel rettegsz a kudarctól és a sérüléstől, ezért nincs lehetőséged tanulni sem, mert a leghatékonyabb lecke mindig a kudarc, amit te remegve próbálsz kerülni. Ha megnyílsz az emberek felé, akkor bizony, olykor sérülni fogsz, de minden sérüléssel okosabb és erősebb leszel. Persze, ez csak akkor igaz, ha nem hagyod, hogy maga alá temessen.


Ha mindenkit távol tartasz magadtól, azzal azt éred el, hogy baromi magányos leszel, és tudás és tapasztalat híján képtelen leszel megválogatni azokat az embereket, akiket érdemes a bizalmadba fogadni.


A másik dolog pedig ami ide tartozik, hogy nincs elég önbizalmad, hogy elhidd, el tudod dönteni, kiben bízz és kiben ne. Ennek az oka is pontosan ugyanaz: félsz leküzdeni az előtted álló akadályokat, mert rettegsz a kudarctól. Önbizalmat és tapasztalatot viszont éppen a kihívások leküzdése okozta sikerélmény adhat neked, de te félsz nekivágni ezeknek.


Gyakorlatilag úgy éled az életed, hogy reszketsz egy kis lyukban, mert nem mersz kimenni, és reménykedsz, hogy aki bemászik a kis odúdba, jó szándékkal teszi, a rossz szándékúak pedig soha nem találnak meg odalenn. Félsz feladni az odú nyújtotta biztonságot, pedig ha kimerészkednél és megismernéd a kinti világot, könnyedén el tudnád dönteni, ki akar neked jót és ki rosszat.


Én pl elég jó emberismerőnek tartom magam, de ezért meg is dolgoztam. Nem féltem megnyílni embereknek, nem féltem új emberekkel kezdeni. Mostanra sokszor már ránézésre el tudom dönteni, ki hogyan áll hozzám, és meg is van az önbizalmam, hogy tudjam, jól döntök. Ha pedig mégis rossz döntést hozok és csalódok, akkor veszek egy nagy levegőt és átgondolom a tanulságot, hogy legközelebb ez ne forduljon elő. Ez ilyen egyszerű. Hogy ez néha fáj? Persze. Na és?

2013. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nőj fel végre.
2013. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!