Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 3 év korkülönbség? F/16 & L/19

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 év korkülönbség? F/16 & L/19

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni a szituációt. Tisztázzuk, én a kérdésben a lány vagyok. Még idén betöltöm a 19-et, elsős egyetemista vagyok. A srác, aki iránt jelenleg elég erős érdeklődést tanúsítok, most 16 éves.

Velem egykorú barátnője volt fél évig, továbbá eléggé érettnek tűnik a viselkedése alapján. Nekem eddig csak idősebb barátaim voltak, 1,5 évig és 1 évig. Vele viszont nagyon jól elvagyunk és egyre többet gondolkozom azon, hogy mi lenne, ha...

Kérdésem a következő lenne felétek. Ha a helyedben lennének, megpróbálnátok-e, ezt a kapcsolatot? Ha a társaságotokban hasonló helyzet alakulna ki, hogyan reagálnátok rá? Tudom, ismerem én is a sablonszöveget, hogy 'a szerelemben nem számít a kor'. Persze ez így elmondva/leírva jól is hangzik, de a valóságban nem ezt a hozzáállást látom az embereknél...


2013. szept. 23. 04:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*helyemben
2013. szept. 23. 04:46
 2/14 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva szerintem éretlen lenne hozzád; még ha úgy is tűnik, hogy érettebb, az egyáltalán nem biztos, hogy eléggé az lenne (saját magamból kiindulva én is elég érettnek voltam mondható 16 éves koromban, de most visszagondolva kis hülyegyerek voltam :P ).

Ilyen idős korban még nem tartom szerencsésnek, ha a fiú a fiatalabb, főleg nem ennyivel, mert könnyen lehet, hogy nem kapnád meg azt tőle, mint egy érettebb, veled egykorú, vagy kicsit idősebb fiúktól, persze ezek csak feltételezések, nem állítom, hogy így is lenne.

Ha a környezetemben történne hasonló, eléggé meglepődnék és nem igazán érteném, hogy mit akar a lány egy kisfiútól.

2013. szept. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Rá se ránts! Újabban divattá vált a 14-25 évesek körében is az idősebb lány-fiatal fiú felállás.


Az én időmben még néhány hónap korkülönbségen is görcsöltek a lányok... pedig én is érettebb voltam a koromnál, ami miatt a hozzám illő és fiatalabb lányok nem jöhettek szóba.


Arról, hogy milyen lesz a kapcsolatotok, több okból sem tudok nyilatkozni. Nem ismerlek sem téged, sem a fiút. De arra, hogy tartós lesz akkor sincs semmilyen biztosíték, ha akárhány éves fiúval is jössz össze.

2013. szept. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a társadalomnak kell megfelelni, hanem egymásnak. Én adnék esélyt az ilyen kapcsolatnak is.
2013. szept. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha még tudsz várni 2 évet a szex-szel, csak együtt járás, csókolózás, akkor oké. Egyébként, amíg nem tölti be a 18-at, addig büntetendő a testi kapcsolat.
2013. szept. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A négyessel teljesen egyetértek. :)

Az ötöshöz annyit szeretnék hozzászólni, hogy ha a fiatalabbik fél 14. életévét betöltötte, az idősebbik meg a 18-at, akkor nem büntetik.


Kérdező: Csak annyit tudok mondani, hogy próbáljátok ki :)

Az én koleszomban is van példa arra, hogy a lány 1,5-2 évvel idősebb és mégis boldog és harmónikus kapcsolatban élnek együtt 2 éve :) (a srác 22, a lány 24)

Tudom, a 22 éves srácok érettebbek mint a 16 évesek de egy próbát akkor is megér :)

2013. szept. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivelhogy azt mondod hogy egyre többet azon gondolkozol hogy mi lenne ha... ezért már itt eldőlt a dolog, meg kell próbálni, nincs veszíteni valótok. Hajrá.
2013. szept. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Dehogy büntetendő :) Egyébként sem szűz már egyikünk sem.
2013. szept. 23. 09:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Most komolyan 3 év miatt parázol ? A szerelem az szerelem és nem matek, vannak a számok és vannak az emberek.... Egyébként az én barátnőm 5 évvel idősebb nálam, de már majdnem 3 éve együtt vagyunk :) Igaz amikor összejöttünk én már 19 voltam(Ő 24).... Tudom, hogy ócska kis közhely, de a szerelemben tényleg nem számít a kor.

22/f

2013. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5-öske! A házasságon kívüli testi kapcsolat és a nem gyermeknemzésre irányuló aktus halál büntetéssel sújtandó!!!
2013. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!