Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a hosszú boldog párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a hosszú boldog párkapcsolat titka?

Figyelt kérdés
Sokmindenbe különbözünk a párommal, van is ebből kifolyólag sok vitánk,ettől függetlenül szeretem 10 hónapja és ő is ez biztos.A különbözőségek ellenére szeretnék tervezni vele, mert hiszek abban, hogy egy hullámhosszra kerülhetünk,de néhány jótanácsot meghallgatnék,hogy hasonló helyzetekben másoknak milyen tapasztalatai vannak.Előre is köszönöm!
2008. jún. 29. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Az a titka hogy minél kevesebb időt töltötök egymás társaságában, másként ez nem megy! Különben meg a kompromisszumkészség is kell hozzá ha nem illetek össze vagy unod a banánt azon semmi sem segít!
2008. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
51%
Ha valaki tud erre a kérdésre ép- és kézzel fogható választ adni, légyszi ossza meg velem is!
2008. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kapcsolatban vannak veszekedések,ez természetes...amugy amelyik kapcsolatban nincsenek veszekedések,az annak a jele,hogy nem szertik egymást...minden kapcsolatnak három része van először jól egyeztek stb,utána meg jön egy olyan időszak amikor sokat veszekedtek,de ha átvészelitek ezt az időszakot akkor már csak boldogság vár rátok:Dsok boldogságot.ha szeretitek egymást akkor nincs amiért aggodj.
2008. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Oda kell figyelni a másikra, és sokat beszélgetni!!!

Néma gyereknek anyja se érti a szavát, tudod...

Nem szabad hagyni "ellaposodni" a kapcsolatot, mindig ki kell találni valami újat, és sokmindenhez nem kell pénz!

Esti séta, masszírozás, szex, sütés-főzés együtt, szerelmes üzenetek reggel a konyha asztalon, szexis sms-ek, apró meglepetések (virág, csoki, stb)

Az én pasim sokszor azzal lep meg, hogy ha ő megy el boltba vásárolni, hoz nekem túró rudit, mert tudja, hogy szeretem, és ez tökjól esik!

Veszekedni nem szabad, igyekezni kell higgadtan megbeszélni a problémákat. Tudom, hogy ez sokszor nagyon nehéz, de megéri.

Mi is sokat veszekszünk, volt, hogy kiabáltunk is egymással. Ha már nagyon ideges vagyok és látom, hogy "jó" nem fog kisülni a vitából, akkor azt szoktam mondani a páromnak, hogy beszéljük meg 1 óra múlva, addig talán lenyugszom. Addig nem szólunk egymáshoz.

De legalább nincs ordibálás.

Nem szabad elhanyagolni a másikat, jó, van hogy az ember fáradt, és nincs kedve semmihez, akkor a másiknak ezt meg kell(ene) értenie.

Egyben összefoglalva: változatosság, kompromisszum és sok-sok szeretet, és szex... :)

2008. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Hu, nálam az eddigiek ált mindig megvoltak. A legfontosabb: a másik "családi" ügyeibe ne szólj bele!! Ja, ha fiú vagy, olyan csajt keress, akivel lehet beszélgetni !! Ha "néma" abból nem sok jó dolog sül ki. Saját példa, már v 10x . Ja meg ha az apjával gondok vannak, az sem jó kezdet, mert általában azok a csajok sértettek. Jujj, ez nagyon hímsovinisztaként hangzik:S
2008. jún. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
77%

szerintem az is fontos, hogy meghagyjuk a másik szabadságát a kapcsolatban. Nem szabad rátelepedni a másikra. Mindenki igényli,hogy kicsit egyedül legyen, vagy a barátaival, vagy a hobbijával törődjön. Azt látom, hogy a nők viszik tulzásba a ragaszkodást, lógnak a barátjukon,stb. Az ffiak ezt nehezen viselik.

Én soha nem tiltok meg semmit a barátomnak, úgy próbálok

viselkedni vele, ahogy én is elvárom tőle.

Lassan két éve vagyunk együtt, ritkán vitázunk,nem lépünk félre. Ezzel azt akarom mondani, hogy egy kapcsolatban is kell hogy legyen Te és Én, nemcsak mi.

2008. jún. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a barátommal azért működik jól a kapcsolatunk, mert olyan típusok vagyunk mindketten, akik nem tudjuk magunkban tartani a problémákat, így azok nem gyűlnek, hanem mindig megpróbálunk azonnal megoldást találni. Mellesleg van olyan dolog, amit nagyon szívesen csinálunk együtt (neeem, nem a szexre gondolok, ez ilyen társadalmi munka-szerűség), és tudunk együtt lelkesedni, tudunk együtt dolgozni, szervezni. És ebből adódóan mindig van is miről beszélnünk. Szerintem ezekben keresendő egy hosszútávon működő párkapcsolat alapja.
2008. jún. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szeretnek hozzaszolni en is...eloszor is egy par "tevhitet" szeretnek eloszlatni...

az egyik az lenne hogy nem igaz az hogy nem szabad vitatkozni...veszekedni nem szabad! sot neha kellenek a vitak, mert a konfliktusok ugy oldhatoak meg persze az nem mindegy hogy mit es hogyan talalsz...fontosak peldaul azok a dolgok hogy "nem vagunk egymas szavaba" "nem orditozunk" "vegighallgatjuk a masikat" "nem hordjuk le mindennek a masikat" stb stb...ha ez megvan akkor a vitak, veszekedesek maris beszelgetesse, maximum apro konfliktussa valnak...

A masik dolog az az OSZINTESEG ha nincs oszinteseg akkor azt gondolom semmi mas nincs....MINDENT megkell beszelni, minden lepesedrol tudnia kell, hiszen a parod! a masik a BIZALOM ha nincs bizalom akkor mar megint nem mukodik semmi...en valahogy ugy tudnam megfogalmazni h a baratom a "legjobb baratnom, a batyam, a veszekedo tersam:P, a szerelmem...":) es ennek ellenere mi is nagyonsokat marjuk egymast, sokan azt mondtak, mintha hazasok lennenk:D de mindent megbeszelunk! ezen kivul nem kell hogy mindenben egyetertsetek, az a fontos hogy eltudjatok fogadni, ha nem vagytok egy velemenyen. ezenkivul rengeteg kozos program kell...nagy beszelgetesek, nevetesek, setak, fenykepek, olelesek. Ja es szerintem kell egy kis feltekenydeg is, azert h erezze a masik h tenyleg fontos neked...(nalunk a baratm borzaszto mit lemuvel ilyen teren, ezen veszekedunk is rendesen...) remelem segitettem: egy szinten 10. honapja kapcsolatban elo lany

2008. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%
Hát sajnos a "kis féltékenység" általában csak egyre nagyobb lesz... :-/ Úgyhogy arra inkább semmi szükség. Egyszerűen tartsa az ember nyitva a szemét.
2008. jún. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Popper Péter azt mondja: Ha a szerelmednek nem lehet mással öröme csak veled, az baj. Ha saját tulajdonodnak tekinted, tönkrevágod az egészet.

Müller Péter szerint: Amelyik kapcsolat nem emelkedik, az süllyed. (Álló-állapot nincs...)


Szerintem pl:

- hasonló értékrend, felfogás

- tisztelet + bizalom

- "rajongás" egymásért

- kompromisszumkészség

- megújulásra törekvés, (titokzatosság)

- csapatjátékosok legyetek, ne vetélytársak

- paplan alatt összhang

- kimondani, ami a bögyödben van (de nem örökké csesztetni)

- mindketten akarjátok a Boldog Szerelmet

- közös élmények

..hosszú a sor, nem ragozom.


De a legfontosabb: Feltétel nélküli szeretet.

(Amennyire csak lehet)

2010. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!