Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolat dilemma. Ez így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat dilemma. Ez így normális? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Eléggé elvagyok keseredve.

Barátommal távkapcsolatban éltünk, 500km volt közöttünk. Imád sportolni, sok a barátja ami igazából nem is probléma. Nyáron külföldön voltunk munkavállalás céljából, neki összejött, nekem nem.. így maradt részemről az idegeskedés, főzés, mosás, takarítás stb... Miatta jelentkeztem át a városában lévő egyetemre, összeköltöztünk, vele élek (már itthon vagyunk). Mivel nem volt munkám nyáron, ez olyan negatívan érintette az önbecsülésemet, hogy teljesen kifordultam magamból, csak a negatívumot láttam mindenben, gazdasági válság ide vagy oda.. ezekből volt is konfliktus.

Na de nagyon előreszaladtam, tudni kell hogy mi egyszer már szakítottunk a távolság miatt, félúton egy másik városba költöztem főiskola miatt, ezért újra megpróbáltuk. Szakításunk után egy közösségi oldalon észrevettem hogy van egy lány 2napra rá nem is amiatt volt kibukva írásai alapján, hogy köztünk vége, hanem hogy ennek a lánynak van barátja.. ez 2éve történt.. a lánnyal jó 'barátságban' vannak, igaz amióta újra együtt vagyunk (8hónap) nem beszéltek.. vagyis a lány msnen egyszer ráírt pár hete h vele álmodott de csak álom is marad amire nem válaszolt kedves barátom, és igazság szerint nem csinált belőle ügyet, mert nem érdekli elmondása alapján. Biztos vagyok benne hogy nem volt köztük semmi, se kommunikáció se semmi. Viszont a napokban megcsörgette telefonon ami eléggé felcseszett... nyílván pasi, nem érti a dühkitörésemet ez ügyben h nekem miért fáj, amikor csak egy jó barát (akivel nem is tartja a kapcsolatot....)Nem csinál ez ügyben semmit, nem hajlandó változtatni azon, hogy ne forogjon ekörül az agyam, nem mondaná h jó akkor megszakítom vele a kapcsolatot (lehet ez önzőség, de így lenne a legjobb.) Ez csak egy kis szálka, a nagyobb bajom az, hogy teljesen ellaposodott a kapcsolatunk mióta itthon vagyunk. Próbáltam vele megbeszélni, nem kell nekem wellnes hétvége, külföldi utazás, drága programok, egyszerűen attól is boldog lennék ha csak néhanapján beülnénk egy teázóba, megnéznénk egy filmet összebújva. E heleyett amikor együtt vagyunk netezik, játszik fogja magát elmegy sportolni, segíteni a barátainak stb. Ma azt mondta h neki kötelezettségei vannak (3napja itthon ülök, ráérnénk, szabadok vagyunk, az idő is jó...) ehelyett elment segíteni mivel ez a kötelezettsége (egyesületben van, pályapakolás stb.) A heti beosztást tekintően, hétfő, szerda másik sport, késő este ér haza, kedden pakolgat, és ez megy hétvégén is. Szerintem nem kérek túl sokat, alap dolog lenne elmenni, és nem csak itthon ülni, és a monitor elé bújni.

Igazság szerint ebből már annyira elegem van, és feltettem magamnak a kérdést, vajon a szerelem megér-e ennyi szenvedést és sírást, ennyi egyedüllétet? Valahogy rá szeretném ébreszteni hogy nem mindig leszek itt, nem fogok tűrni, ha neki nem fontos hogy a kapcsolatunkat rendbe hozzuk, akkor nekem sem.

Nem tudom van-e valaki így a párjával, tudna-e tanácsot adni, hogy ilyenkor mi a teendő? Már azon is gondolkodtam hogy itt hagyom, elköltözök csak mivel szeretem, ez nem megy olyan könnyen. Amúgy egy iszonyatosan furcsa személyiséggel rendelkező srácról van szó, átlagon felüli. Nem szeret emberek közé járni, nem szokott inni, kocsmázni, eléggé antiszoc. Sajnos neki még az sem egyértelmű, hogy ha megy valahova megkérdezze, hogy nekem nincs-e kedvem..(és ez nem azért van mert nem szeretné, egyszerűen ilyen furcsa felfogása van hogy ha akarok menni, úgyis szólok) remélem ezek alapján tudtok valami használható tanácsot adni, előre is köszönöm.


2009. okt. 25. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tanácsot nem nagyon tudok neked adni. Szinte ugyan ebben a helyzetben vagyok... és a sajátom is csak nyögvenyelősen oldódgat meg. Nem szoktam ilyesmit ajánlgatni, de ha van kedved beszélgetni, kipanaszkodni magunkat, keress meg :)

2009. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Üdv, előre bocsátanám hogy fiú vagyok, így a válaszom is talán kissé elfogult de megpróbálok konkrét lenni.


Apám mindíg azt tanította, hogy minden rossz dolog valaminek a hiánya. És ez nagyjából állja is a helyét mindenben. Volt egy kapcsolatom, ami hasonlóan zajlott le, azzal a különbséggel, hogy annak már vége lett, és a végén elég csúnya véget ért. Amikor 2 ember megismerkedik egymással, és elkezdenek beszélgetni - legyen az fiú vagy lány, párkapcsolat vagy csak baráti kapcsolat (és ide sorolnám a lányt akivel a párod beszél olykor), mindenki automatikusan olyan egyéni maszkot húz maga elé, amit a másik láthat, mindíg a leginponálóbb vonásaival. Ahogy az idő múlik, ez a maszk egyre lejjebb csúszik, jobban megismered a másikat, és elkezded észre venni a rossz tulajdonságait. Eddig ugye nem mondtam semmi újjat. Na most akkor: A távkapcsolat abban az egyetlen dologban nagyok tök jó dolog, hogy ez a maszk nagyon-nagyon sokáig fent tud maradni, az összeköltözés azonban (lakva ismered meg az embert, és ti együtt laktatok), azonnal lehúzza. A dolgok menete szerintem azért megy a lejtőn lefele, mint ahogy mi nálunk is ment, mert képtelenek vagytok megérteni egymást. Aki szerelmes az nem lát tisztán. Akinek szerelmi bánata van az még úgysem. Gyakran tesz az ember "szánalmas"(nem szeretem ezt a szót, nem szeretem azokat az embereket akik a szánalmas szót gyakran használják, és odanem illően használják), és bunkó dolgokat úgy, hogy tudja már tettei előtt is milyen következményekkel bír amit tesz éppen ezért. Ha képes vagy megérteni őt, akkor már nyert ügyed van. Ne a "pasit", hanem az embert értsd meg benne, és azt hogy gyakorlatilag ő ugyanúgy érzi annak a súlyát ami mindkettőtöket ér, csak más utakat választva próbáljátok megérteni. Az a csaj veszélyes lesz rád nézve, de semmi olyat nem tudsz tenni, ami pozitív hatást gyakorol majd afelé tekintve hogy hagyja ott, és ne keresse.

Ha én lennék a barátod helyében nyílván azért érdekelne a másik mert hiányozna valami, és én is ugyanúgy érezném hogy valami nincs rendben a mostanival. Menekülési útvonalnak is lehet használni egy embert. Ilyenkor is csak az áll fent, hogy olyan dolgot csinál ami tudja hogy bánt, tudja hogy helytelen és zavaró, de ki tudja vonni az embert rengeteg teher és feszültség alól. Imponáló dolog ha az ember tetszik valakinek, még akkor is ha van valakije az illetőnek. Ebben ő csak a maszkot látja amit a lány visel, és amit leírtam eddig, nem az igazi lényét. Amiatt ne aggódj hogy elhagye vagy nem, mert a dolgokat reálisan nézve (ami neked nem megy, mert szerelmes vagy) tökéletesen mindegy hogy megteszi-e, mert a jellem önmagát jellemzi, ergo ha annyit ér ez az érzés hogy szakítson, akkor ő maga is annyit ér amennyit a hazugságai (nem hazudik amikor azt mondja hogy nem akar tőle semmit, mert valójában maga is elhiszi. Saját magának hazudik, és erre ha nem kap észbe (én nem kaptam) nagyon sok mindent el fog veszíteni saját magában is.


"nem mindig leszek itt, nem fogok tűrni, ha neki nem fontos hogy a kapcsolatunkat rendbe hozzuk, akkor nekem sem."


Az emberek nem fából vannak. Akár hiszed akár nem még a férfiak sem. Igyál teát legalább 2 litert naponta. Gyógyír a melegre, és a fáradt szívekre.

2009. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ismerős helyzet,annyi hogy párom nélkülem nem megy sehova...

de gyütt se sehova,csak a 4 fal között,tv,net,film,unalom,és nemérti miért vagyok kiakadva...

merthogy neki melo+suli...mintha nekem ne lenne melo+suli...


javulni akkor javulnak a dolgok,ha végképp kiborulok,közlöm hogy elég volt...olyankor 1-2 honapig heti 1 "program" (igen,már az is program,ha lemegyünk a sarki cukiba egy sütiért,vagy a pizzát nem házhozrendeljük hanem lemegyünk érte)

lesz-e jobb? nemhiszem...

csak az évek alatt hozzámnőtt...(ahogy gondolom hozzád is a párod)

megszoksz vagy megszöksz...

22/L

2009. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

14:29 vagyok még


azt elfelejtettem

másik csajt tiltsa,törölje mindenhonnan,illetve közölje vele,hogy részéről barátság se...

páromnak is volt egy "lánybarátja"...utáltam...szerencsére nem kellett tulzottan válaztás elé állitanom páromat.magátol elküldte...

2009. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocs a gépelési hibákért, indulatból írtam. Kissé elmélyültem a kérdésedben mikor olvastam :_D
2009. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát de éppen ez az, nem hajlandó törölni... igazság szerint nem mondtam neki hogy törölje, de ismerem annyira hogy nem is fogja. Van ilyen barát lista x ember közül ő a 3ik már 1éve....(ami igazság szerint nem is foglalkoztatott EDDIG.)
2009. okt. 25. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:

kérdezd meg akkor hogy "ki a legfontosabb neked?"...


ha picit is gondolkodnia kell,ott már baj van...

2009. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!