Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltoztatni a másikat?

Figyelt kérdés

Már többször is láttam felmerülni ezt a kérdést, párkapcsolati témában, és érdekelne, ki mit gondol erről.

1: "Ha szeret, megváltozik" Ezalatt általában olyasmiket értenek, mint dohányzás, drogozás, agresszió, féltékenység...stb. Tehát alapvetően tényleg negatív dolgokról van szó, amiken talán érdemes változtatni, ha az ember kívülről szemléli a helyzetet.

2: "Márpedig megváltoztatni nem lehet senkit!" Ez sok esetben igaznak bizonyul, hisz ha az ember jól érzi magát az adott állapotban, nem hogy nem fog változtatni amiatt, aki épp vele van, de lehet, hogy rá is megy a kapcsolat.


AZ ÉN MEGLÁTÁSOM:

Személy szerint mindkét fent említett lehetőséget ostobaságnak tartom. Senki nem felelhet meg a másiknak tökéletesen, és senkit nem lehet gyökerestül megváltoztatni.

Szerintem egy kapcsolatnak igenis alapfeltétele a jellemfejlődés, és az egymáshoz csiszolódás, ez azonban csak abban az esetben tud működni, ha az illető belátja a saját hibáit, és a párja nélkül is szeretne az adott dolgon javítani. Mondhatjuk úgy is, hogy szerintem akkor lehet sikeres egy kapcsolat, ha az ember, a párja segítségével azzá válhat, akivé válni akar.


2012. nov. 24. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
most ha valaki jár valakivel és azt mondja neki, hogyha nem teszi le a cigit otthagyja akkor meghal a kapcsolat...de ha pl két ember jár és a másik abbahagyja a cigit csak azért mert tudja, hogy a párja nem kedveli de mégsem mondta neki a párja ohgy hagyja abba meg stb, na akkor azért csinálta mert szereti és mindenben a legjobbakat akarja neki
2012. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez jó meglátás.
2012. nov. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: ezzel az a baj, hogy én eddig olyanról nem hallottam, hogy valaki csak a másik kedvéért végleg letette volna a cigit. Elég egy feszültebb időszak, vagy egy kis alkohol, és megint meggyújtja. Arról nem is beszélve, hagy ha alapból élvezi, jó érzés neki a dohányzás, miért akarna tőle megválni egy másik ember miatt?

Esetleg olyasmit is hallottam, még ilyen történetként, hogy 1-2 hónapra letette a másikért, de aztán egyre csak nőtt a feszültség, folyton összevesztek, megromlott a kapcsolat, és mikor szétmentek, újra rá is gyújtott.

Sikeres leszokásról akkor hallottam, mikor az illető amúgy is azon gondolkodott, hogy leteszi, mert köhögött tőle, egyre többször volt rosszul, vagy látta, hogy fizikailag kevesebbet bír, esetleg a hangja rovására ment a dolog, és ekkor lett egy nemdohányzó párja, aki még jobban megerősítette az elhatározásában, és le is tette.

És pont ez az, amiről én is beszéltem =)

Ráerőltetni semmit nem érdemes senkire, csak akkor érdemes segíteni a másiknak a változásban, ha arra neki is igénye van, magától, magáért.

2012. nov. 24. 14:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled.
2012. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megváltoztatni nem. Max csiszolni. Én és a volt párom, tűz és víz voltunk, amit szerettem, ő nem, amit ő szeretett, én nem. De a szerelem erős volt, és összecsiszolódtunk, a korábban utált dolgokat elfogadtuk, még élveztük is sokszor. Ám ez nem az alaptermészetünk, így kibukott..és nem bírtunk egymással. Ettől függetlenül 2 nagyon jó évet köszönhetünk a másiknak. Nyitottabbak lettünk, ő olyat szeretett meg általam, amit gyűlölt, elfogadta ha mellette is néha dohányoztam, pedig ő ellenző volt. Én pedig megtanultam miatta főzni alapszinten, sokkal nyitottabbá váltam bizonyos dolgok felé.


Tehát..tűz és víz egy ideig jó, sokat tanulhat a másik, de nem tartós. Szerintem. Az összecsiszolódás megy valamennyire, de megváltoztatni fölösleges, mert akkor már nem ugyanaz az ember.


21/L

2012. nov. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!