Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti járnátok külföldivel?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 01:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A barátom ausztrál. 3 éve érkezett Magyarországra, ösztöndíjjal tanulni egy évre. A 3. itt töltött hónapjában kezdtünk el járni, és 9 hónappal később, mikor innen mennie kellett (a következő állomás Anglia volt), akkor vele mentem én is. Most járunk majdnem 3 éve, és Birminghamben élünk, de viszonylag gyakran járunk haza Magyarországra illetve Ausztráliába, vagy külön-külön, vagy együtt (én eddig egyszer látogattam meg az ő családját).


Amikor megismerkedtünk, nekem már 2 éve volt felsőfokúm angolból, és utána is rendszeresen használtam a nyelvet, szóval azt hittem, ez nem fog problémát okozni, bármiről tudtunk beszélgetni. Csak azért voltak helyzetek, amikor sajnáltam, hogy nem tudok neki magyarul elmondani valamit, mert úgy jobban ki tudtam volna fejezni magam, angolul nem éreztem olyan pontosnak a megfogalmazásomat. Vagy azt sajnálom, hogy a kedvenc verseimet nem tudom neki megmutatni, vagy ha olvasok valami jó magyar szóviccet, azt sem tudom megosztani vele. :) És persze bármennyire jó az angoltudásom, mindig akadnak nehézségek, ha pl. szerel valamit otthon, és a szerszámos ládából kér tőlem valami olyan eszközt, aminek a nevét én még magyarul sem hallottam. :D


A magyar és az ausztrál kultúra is eléggé különböző, ők sokkal lazábbak, szabadelvűbbek, nem görcsölnek annyit a problémákon - ő pl. simán "Hi Maria!" üdvözléssel és öleléssel üdvözölte édesanyámat, mikor először találkoztak, majd 5 perc után már otthon érezte magát a lakásban, de szerencsére anyukám jól viselte. :D


Összességében, jól megvagyunk, nem hiszem, hogy bármit is rontana a kapcsolatunkon, hogy más országból származunk. Mert amúgy rengeteg közös dolog van bennünk.


24/L

2012. aug. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
én simán, most éppen jobban érdekelnek a külföldiek mint a magyarok! egyébként apukám is külföldi, és úgy jöttek össze anyummal hogy nem beszéltek közös nyelvet. igaz hogy nem sokáig voltak együtt, de nem ez volt az akadály =D
2012. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én bajor vagyok a párom magyar :)

Egyébként nálunk az a jó, hogy én egy ideje itt élek és tudok magyarul, de van amikor csak úgy véletlen németül kezdek beszélni, meg pár szó kiejtése sem jó, meg 1-2szót nem tudok kimondani stb.

De ettől igy egész jól elvagyunk, olyna hogy nemértettük volna egymást, oylan nem volt. ( megszoktam a beszédét)

És néha németül szólalok meg az se baj, legalább tanul egy kis németet :)

2012. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, hat matol kezdve azt hiszem en is elkezdem a tapasztalatokat gyujteni a temaban ugyanis volt ma egy nagyon jol sikerult randim vele :) a vegen a klasszikus csokkal xd
2012. szept. 1. 03:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!