Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El kéne engednem a barátnőmet?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kéne engednem a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Jó ideje azt hazudja otthon, hogy egy fiúval jár. Ezzel a fiúval soha nem is volt semmi, csak az anyjának nagyon szimpatikus és mindenáron őt akarja. Az anyja irányítsa a


családot. Kb a pötsénél fogva rángatja az apát, aki magatehetetlen bírkaként dolgozik reggeltől estig és bár tud arról amit az anyja művel, nem akar foglalkozni a témával.


Én vagyok az első barátja és nekem is ő az első barátnőm. Messze lakunk egymástól és csak hazugságok árán tudtunk eddig is találkozni. Az anyja amúgy is rettenetesen bánik a


barátnőmmel. Ha kiderülne, hogy együtt vagyunk, félek nagyon bántaná. És biztosak vagyunk benne, hogy mindent megtenne, hogy ne tudjuk tartani a kapcsolatot sem.


Az anyja kikészíti a barátnőmet a hülyeségeivel és a barátnőmnek nincsenek tanulmányi sikerei sem. Ez nekem is rossz. Az én családomban nagyon komolyan veszik a diplomát meg,


hogy ki mit tesz le az asztalra. A két család kb tök ellentéte egymásnak. Náluk a külsőségek számítanak, nálunk meg inkább az eredmények. Az ő anyja írtózik tőlem. Az én


szüleim meg egyre türelmetlenebbek, hogy mit akarok én egy ilyen lánytól, aki eddig még szinte semmit sem ért el. Ez engem is bánt és mindig várom, hogy jobb legyen, de nem


tudom, hogy lesz az. Nagyon rendes lány és kezdetben csak barátok voltunk, aztán egymásba szerettünk.


Nincs lehetőségünk arra, hogy magamhoz költöztessem. És az egyetemeink is messze vannak egymástól.


Komolyan féltem, hogy mi lesz akkor, ha lebukunk. Vagy meddig tudjuk ezt folytatni. És nem kéne-e abbahagyni? Ha így folytatjuk, az anyja tovább gyilkolja a barátnőmet, aki


belefásul a hazudozásokba és a vágyakozásába egy jobb élet után. Arra gondoltam, hogyha elengedném, akkor esetleg összejöhetne azzal a fiúval, akit az anyja szeret és talán


jobb élete lenne.


Vannak olyan tulajdonságaink is, amik nem felelnek meg egymásnak és meg akarjuk egymást változtatni. De én sem adom lejjebb és ő sem akar rám hallgatni. Azt gondoltam, ha egy


helyen járunk suliba, akkor gyakrabban találkozunk, jobban kiválnak ezek a dolgok és meg tudjuk beszélni, oldani, egyezni. De így csak húzódnak ezek a dolgok.


Attól is félek, hogy nem illünk össze. És kiderül, hogy járunk, az anyja bántalmazza a bnőmet, kikészíti idegileg és ez majd a szerelmünket is megviseli, ami miatt rájövünk,


hogy nem tudjuk folytatni és később hagyjuk el egymást. Így a barátnőm átesik egy fölösleges kínzáson és további nyomorúságok is várhatnak rá az anyjától.


Amikor járni kezdtünk, gondoltam ezekre, de nem gondoltam, hogy ekkora baj lesz. És nem is akartam belegondolni, csak "belementem", mert szeretem a barátnőmet. De kezdek


nagyon megijedni.


Ha elengedném akkor szerintem kevesebb problémája lenne. És lehetősége lenne, hogy úgy éljen ahogy az anyja akar. Kevesebb konfliktusa lenne és azzal a másik fiúval talán még boldogabb is lehetne. Több közös dolog van bennük és lehet jobban is kijönne vele, mint velem.


2012. aug. 1. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Hááát ez kemény dió!

Hagyd hogy ő döntsön szerintem.Gondolj arra,hogy valószínű sokat jelentessz neki,ha kitart melletted,és hazudik miattad.Szüksége van rád,szüksége van egy menedékre,ahova mehet a zsarnok anyja elöl,aki meghalgatja.


Lehet én vagyok modern,de nem hiszek nagyon abba az ókori megoldásba,hogy a szülők nevezik ki a gyerek párját egy életre.A szerelem nem így működik.


Ha tényleg ő is szeret,előbb-utóbb ki fog "törni" az anyja zsarnokoskodásából ha fontos vagy neki,kiáll melletted,és a szerelmetek mellett,az anyjával szembe.De ezt nem igazán kellene siettetned.

Ha belegondolsz egy fordított helyzetbe,te sem igazán égetnél fel magad mögött a hidat,ha nem vagy biztos a szerelmedbe.

2012. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem is akarom. Nem akarom, hogy kiderüljön, hogy járunk. Azt szeretném, ha a barátnőm önállósodna és lennének végre tanulmányi sikerei. De ezt az anyja mellett meg az agymosása mellett nehéz. Az anyja érettségi előtt is azt akarja, hogy találkozzon azzal a fiúval meg hívja fel, írjanak neki együtt levelet, beszéljen vele. Faggatja, hogy mit mondott, ilyesmik zajlanak és a bnőm kész van ettől
2012. aug. 1. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:

1vagyok


Képzeld magad a helyébe! Ha veled ezt tenné mutterod,előbb utóbb kifakadnál hogy szálljon már le rólad.

Ezt a kifakadást annyival segítheted te elő,hogy biztosíttasz neki egy hátteret,ahova biztos "menekülhet".

Csak ideig-óráig hagyja magát manipulálni nyugi.

Ehhez igaz ismernem kellene barátnődet,mennyire "mazoista" mennyire türi az irányíttást.

2012. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megint 1 vagyok


Te mit szolnál hozzá,ha hazudnál szüleidnek miatta,és ő lelépne?????


Nagy áldozatot hoz ő,nagyon sok mindent tesz kockára,hogy miattad hazudik.

2012. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ezt nem azert irom, h. szakitsatok vagy barmi de en is pont igy voltam a volt baratommal ket evvel ezelott...ketten teljesen mas vilagbol jottunk, hogy ha oszinten szeretitek egymast akkor mukodni fog de meg tobb hazugsag aran.Es a vegen vmelyik vagy belefarad vagy teljesen tonkre megy idegileg(mint en). Es foleg ha ketten kulon egyetemen vagytok ott porog az elet...most nem azt mondom h. barmelyik is megcsalja a masikat de latni fogjatok h. lehet maskepp is, h. mas mellett nyugodtabb eletetek lehetne es akkor a vegen valamelyik feladja...attol fuggetlenul, h. meg mindig tiszta szivbol szereti a masikat. es az meg raadas ha problemaitok is vannak..ez meg inkabb neheziti a dolgokat. de akar mi is lesz azert oszinten remelem h. megoldodik es sok sikert kivanok:)
2012. aug. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, értem ebből a szempontból is.


De én nem azt mondtam, hogy le akarok lépni. Nem hagynám ott szó nélkül, vagy úgy ahogy a tipikus szakítások szoktak lenni. Sőt, igazából egyáltalán nem hagynám ott. Szeretem és járni akarok vele továbbra is, együtt akarok lenni vele, meg akarom ismerni még jobban és szeretni akarom.


De olyan, mintha nem lehetnénk boldogok. Az anyja nemcsak a szerelmünket, de őt is megmérgezi és ezáltal nekem is rossz.


Szerintetek a másik fiúval boldogabb lenne? A másik fiú az tökéletes, minden tökéletes rajta. Az egész egyetem utána nyáladzik, hogy milyen jóképű, jól néz ki, meg hogy mennyire tud öltözködni. És jóban vannak egymással, de nem volt semmi, csak barátok, mert a barátnőmnek nem kellett. De ha úgy van, szerintem lehetne valami.

2012. aug. 1. 23:27
 7/8 anonim válasza:
a baratnod ha szeret nem fog csak ugy elengedni teged. hiaba probalnad ilyen indokkal otthagyni csak rosszabb lenne maradj vele mig meg lehet es meglatjatok mukodike
2012. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok megint


Én nős vagyok,2gyermekem van.

12évvel ezelőtt ismertem meg a párom,hasonlóképpen kezdtük.Annyi volt a különbség,hogy én sima két kezi szakmunkás vagyok,jelenlegi anyósom a páromnak pedig egy külföldön élő magyart szemelt ki.

Nálunk is hazudozással kezdődött,aztán egy idő után robbant a bomba.

Jelenleg is csak köszönő viszonyba vagyok anyóssal,de leszrom.

Mondjuk úgy,győzött a szerelem:)

2012. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!