Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok erről? (eljegyzési idő)

Figyelt kérdés

Kezdem azzal, hogy a barátom 21 éves, én 18 vagyok. Ő első éves egyetemista és 5 éve van vissza, én most érettségizem és nem, NEM az a bajom, hogy azt szeretném, hogy most azonnal jegyezzen el!


1,5 éve vagyunk együtt, távkapcsolatban élünk és 2 év múlva költöznék hozzá miután befejeztem a szakma tanulását. Ezzel nincs is baj. A gond az az eljegyzés ideje. Mind a ketten szeretnék házasságot ezzel sincs baj. Az én álláspontom az, hogy az lenne a jó ha 3 éven belül eljegyezne, ezzel is kifejezvén hogy komolyak a szándékai és majd később házasodnánk csak össze, ha ő is befejezte az egyetemet.

Az ő véleménye pedig az, lévén hogy ő faluból származik és arra mások a szokások, hogy az eljegyzés után pár hónapon belül össze kell házasodni, mert ott az a szokás. Ehhez pedig be akarja fejezni az egyetemet és dolgozni hozzá ami legalább 7 év, amit soknak tartok. A házasság szerintem ráérne, de az eljegyzés az lehetne évekkel előtte. Engem az zavar, hogy neki fontosabb az, hogy mik a szokások és az ottaniak véleménye, mint a kapcsolatunk és hogy mit érez, mert szerintem ez két emberre tartozik és nem a többi falusira.


Nektek mi a véleményetek erről, hogy köthetnénk kompromisszumot?



2012. jún. 13. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Na, itt már gondok vannak! Az eljegyzés akkor legyen, amikor biztosak vagytok benne, hogy össze akartok házasodni, és utána nemsokkal meg is történik.
2012. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az se biztos hogy 2 év múlva együtt lesztek, szóval????


Le kell ülni és meg kellene beszélni EGYMÁSSAL és nem vadidegenekkel

2012. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hosszú eljegyzésnek én se látom semmi értelmét, mi különbözteti meg az együtt járástól? Semmi, kapsz egy drága gyűrűt. (Legalábbis szerintem.)

Én is inkább várnék, amíg már a házasság is szóba jöhet. Azelőtt inkább összeköltözés, közös tervek, ilyeneket erőltetnék,(ezek is elég komoly lépések) nem azt, hogy kisajtoljak egy eljegyzést a pasimból.


21L

2012. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mi már régebb óta ismerjük egymást és mind a ketten azon a véleményen vagyunk, hogy ha probléma van akkor nem otthagyni kell a másikat, hanem megbeszélni. Ezért is működik a kapcsolatunk és nem aggódunk ilyen miatt, hogy mi lesz két év múlva.


Leültünk megbeszélni, de nem tudtunk ezzel kapcsolatban dűlőre jutni. Ezért is gondoltam, hogy akkor megkérdezem mások véleményét és élek kivételesen a GYIK lehetőségeivel, amit máskor amúgy nem szoktam használni.


Én nem vágyom drága gyűrűre, azt is mondtam neki, hogy felőlem akár automatából is tekerheti XD Magát az érzést és eseményt várom. De mint mondtam, nem azt akarom, hogy most jegyezzen el, mert én azt akarom. Hanem amikor ő úgy érzi és magától, csak az az idő ne legyen ilyen hosszú (7 év)

2012. jún. 13. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!