Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék segíteni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék segíteni a barátnőm önértékelési és önbizalmi problémáin?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezek a dolgok nagyon sok ember érintenek valamennyire, de az ő esetében nagyon súlyos a dolog. Tegnap megtört és mindent elmondott ami a lelkét nyomja és hát nagyok a bajok. Társaságban szinte képtelen megszólalni és nagyon nehezen kommunikál a családommal is pedig már majdnem egy éve járunk. Engem ez nagyon zavar. Velem kötetlenül tud beszélgetni bármiről, de másnak nagyon nehezen nyílik meg. Tegnap elbeszélgettem vele és nagyon szeretnénk megoldani a gondokat, mielőtt rossz vége lesz. Mi tévők legyünk???? F21
2012. máj. 28. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
És mit csinál amúgy?Feltételezem, hogy tanul vagy pedig nem dolgozik.....Mindenképp minél több időt töltsetek el együtt,vidd el sokszor a szabadba kirándulni,sportolnia kellene rendszeresen,ahol van lehetősége társaságba lenni....
2012. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nalam is van, csak en ennek ellenere kommunikativ vagyok.

Nalam meg eppen az van, h inkabb paromnak mondom ezeket el, mert nem tetszik a testem, s folyton rettegek mert emiatt dobni fog. De azt mondta, h emiatt biztos nem, csak amiatt, hogy folyton ez a tema utobbi idoben, s kezdi zavarni, szoval inkabb segit olyannak lennem, mint amilyen akarok lenni, mert a rinyalas nem segit.

FONTOS nehogy elkezd azt mondani neki, hogy te ezt nem tudod elviselni meg stb mert attol ugy megremul, hogy rosszabb helyzetbe kerul, mint ahol eddig volt. Ha emiatt elhagyod, az onbizalma nem a padlon, hanem a pinceben lesz es talan ugy tonkreteszed, h normalis kapcsolatra ezutan nem lesz kepes, mert folyton felni fog.

AJANLATOM ne foglalkozzatok ilyen hazi praktikakkal, irany a pszichologus, te meg kiserd el ot, s arrol folyamat biztositsd, hogy mellette allasz, persze csak ha igy is erzed, mert ellenkezo esetben szakitas eseten ez lesz a halalos dofes

Ne tetovazzatok, egy szakerto jobb, mint barki mas tanacsa

2012. máj. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel te látsz bele ebbe a helyzetbe, ezért csak te tudsz erre megoldást találni. Sok oka lehet annak, ha valaki gátlásos. Pl.: iskolában bántották, családon belül el volt nyomva, stb...

Én is gátlásos vagyok, párom szerint önbizalmam a béka feneke alatt van. Nehezen nyílok meg én is az emberek előtt. Társaságtól függ, ha kedvelem őket, elvagyok velük. Ha párom családjával nem tudnék kommunikálni, annak valószínűleg az lenne az oka, hogy félek, nem vagyok elég jó nekik, és nem akarnám egy bakival még rosszabbá tenni a helyzetet.


24/N

2012. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt valami a múltban , szenvedés, trauma, rossz dolog neki?Rá kell jönnie,h benne van a hiba, és neki kell megváltoztatnia magát..Ehhez kell erőt adni,h ez kibontakozzon, más nézőpontban kell helyezni a dolgait, amit lát, ahogy látja a világot.


Az önértékelési, önismereti zavar abból ered,h nem vizsgáljuk meg az adott helyzetet, és önmagunkat , hanem a világot akarjuk megváltoztatni,miközben önmagunkat sem tudjuk megváltoztatni.

2012. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, leírom, én mit tapasztaltam.

Nekem azért voltak ilyen jellegű önértékelési problémáim, mert mindenért magamat okoltam és semmit nem tudtam megbocsájtani magamnak. Mindig, amikor olyat tettem, ami ellenkezett az elveimmel, ostoroztam magam - vegytiszta megfelelési kényszer, ami persze zárkózottsághoz vezetett. Nem voltam megelégedve a testemmel, miegymás.


A megoldást persze szintén önmagamban találtam meg, valójában nagyon kézenfekvő volt, csak el kellett jutni a felismerésig: túl kell lépni a problémákon, és a célokra kell fókuszálni, csakis azokat kell szem előtt tartani. Nem szabad leragadni annál, hogy önmagunkat ostorozzuk mindenért, hanem az értékeinket kell felismerni és hangsúlyozni. Ennyi az egész.


Hogy a ti esetekben mi lenne a legjobb? Spontán add tudtára, hogy nagyon tetszik neked. Pl. sétáltok az utcán és a hajába kap a szél, jegyezd meg, hogy mennyire jól áll neki, és hasonló kis gondolatszikrák. Nagyon jó hatással vannak ezek az önbecsülésre. Ha bizonytalan valamivel kapcsolatban, nyugtasd meg, hogy a helyes döntést hozta. Summa-summárum: próbáld afelé terelni, hogy minden helyzetben higgyen magában.

2012. máj. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! Az az igazság, hogy a családjában vannak gondok, ami folyamatosan aggasztja, és fél hogy nem felel meg a családomnak, pedig szeretik, de furcsának találják szótlanságát. Nem szereti önmagát és azt ahogy kinéz, viselkedik stb. Ha valaki dicséri, zavarban érzi magát.

Gondolkodtunk a pszihológoson de nem tudom ez mennyire jó döntés? Hogy szokott ez működni? Mi az anyagi vonzata ennek?

2012. máj. 28. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Debrecenben vannak olyan pszichológusok is, akik ingyen működnek, bár nem tudom, merrefelé laktok.
2012. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló a helyzet nálam is. Alap esetben , főleg új társaságban meg sem szólalok, mindig úgy érzem nálam mindenki jobb, szebb, sokkal több az élettapasztalata stb. Kerülöm azokat a helyzeteket , ahol beszélgetni kellene valakivel. Viszont van néhány nagyon jó barátom (leginkább az utóbbi félévben alakult így) , velük egészen más tudok lenni, tudok beszélgetni, viccelődni, kicsit flörtölni is és úgy érzem bírnak is, nemcsak eltűrnek...Nekem mindig az számít, hogy a másik fél hogy áll hozzám, ha látom bír , barátságos, automatikusan én is felbátorodok. Így olyanokkal akiken azt érzem, hogy nem néznek le a külsőm, szerényebb anyagi helyzetem vagy valami miatt, az első perctől kezdve normálisnak tekintenek, azokkal szinte mindenen nevetünk. Lehet jót tenne , ha erről a problémáról a családod is tudna, persze ha erőltetik a "jófejséget" azt meg lehet érezni. Mindenesetre vidd sokat társaságba , eleinte beszélj Te helyette is, hogy ne legyen zavarban, ne erőltesd hogy kommunikáljon, aztán majd belejön.És ha sokat dícséred az biztos, hogy jót tesz. Írhatsz privátot, meg írhat Ő is nyugodtan, ha szeretne.
2012. máj. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!