Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi kell ahhoz, hogy az emberne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi kell ahhoz, hogy az embernek 19 éves korban barátnője legyen? Miért küzdenek annyian problémákkal az egymáshoz való közeledés terén? Vagy csak én látom így?

Figyelt kérdés

A filmekben, könyvekben minden olyan egyszerűnek tűnik. Tudom, hogy a fikció az fikció, de a való életben is valahogy azt az illúziót látom, hogy egy csomó ember egyszerűen nő, mint a dudva, és ha elég jól néz ki, egyszer csak lesz barátnője. Mintha automatikusan a korral járna.


Nem értem, mi az, ami még belőlem hiányzik. Normális vagyok, értelmes vagyok, nem vagyok egy bunkó idióta, szerintem nem is nézek ki rosszul. A lányok mégis elkerülnek. De még a lányoknál is azt látom, hogy sokaknak, akik egyébként teljesen csinosak, nincs barátjuk.


Miért ilyen nehéz közeledni egymás felé? Mitől félnek az emberek? Kamaszkorban vagyunk, senki nem házasságot akar még, úgyhogy az rossz kifogás, hogy nem akarnak olyan kapcsolatot, aminek hamar vége. Egyébként alapvetően mindenki szexuális életet akar élni, nem?


Régebben ez egyszerűbb volt?


2012. ápr. 16. 20:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nos alapvetően tényleg mindenki szexuális életet akar élni, és sajnos már elég korán kezdődnek a "szárnypróbálgatások". Nekem ilyen 14-15 éves koromban fogalmam sem volt róla, hogy mi az a szex, de sajnos mostanában egyre több olyan tini van akik ilyen idős korban már a sokadikon vannak túl.

Persze szerintem jobb tinikorban túlesni a tűzkeresztségen szex terén, de úgy gondolom 16-17 éves kor előtt fölösleges és elhamarkodott.


Rád térve, úgy vettem ki a szavaidból, hogy te nem a dühöngő, minden héten beb*szó típus vagy, hanem a szerényebb kisebbséghez tartozol, ennek a típusnak meg még nehezebb ismerkedni. 19 éves korban legfőképp szerintem a felé kell hajazni, hogy az embert lazának, nagydumásnak, menőnek, bevállalósnak tartsák. A komolyabb srácok és csajok szerintem eleve kilóméteres hátránnyal indulnak.

Volt egy haverom aki 18 évesen visszafogottabb volt, persze nem betegesen mert voltak haverjai, de nem talált rá egy csaj sem. 19 évesen bekerült fősulira, ott teljesen megnyílt, 180 fokot változott, laza csávó lett és most tapadnak rá a nők. Szal a lazaságban van valami, ami olyan irányba változtatja a személyiséget, amivel egyszerűbb az ismerkedés, a személyközi kommunikáció, és amit sokan vonzóbbnak is találnak a komolyságnál.

2012. ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Lefordítom a válaszadók 90%ánaka hozzászólását.


- legyél partiarc

- legyél laza

- legyél bunkó

- ne a csajt szeresd, hanem magadat, azt meg használd mint egy kabátot.


és nyert ügyed van.


Viccet félretéve én is úgy gondolom hogy régen egyszerűbb volt. Alapból ott volt az hogy erkölcs, és nem unalomból meg hobbiból dugtak az emberek. az a csaj ki nem szüzen ment a házasságba volt hogy máglyán elégették. Ezek után 3x is meggondolta, hogy kivel fekszik össze. Ma meg 16 évesen az a kérdés, hogy " mit csináljunk a pasimmal ha együtt vagyunk?" azaz a kérdezőnek és a barátjának nincs fantáziája, vagy csak az agy hiányzik a fejéből. Illetve 16éves lehet e terhes ha 3an jártak benne 1 óra alatt.


Ismerkedésre lehetőség mégis hol?


A, disco - tömeg, hangos zene, füstszag. Aki ezeket nem bírja nem megy ilyen helyre. a lányok 90%a szórakozni jár oda, a pasik 99%a meg csajozni. azaz 10% párkeresőre jut 99% párkereső.


B, kocsma - nem vagyok alkoholista, nem szeretem a meccset és a piát se. Melyik épeszű csaj ül be egy piaszagú kocsmába?? Nem hiszem hogy ott gyűlnének össze a párkeresők.


C, mozi - nem illik beszélgetni a film közben. Nem érted a filmet, zavarod a többieket.


D, egyéb - utcán való leszólítás gáz - főleg ha a csaj nem ismer nem fog veled elmenni kv-zni, ha meg siet főleg nem. Bevásárlóközpont ugyanez.


Én igen is hosszútávú kapcsolatokat szerettem volna kialakítani 17 éves korom óta. Sajnos e téren nem azt hozta az élet amit szerettem volna.

2012. ápr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Rád térve, úgy vettem ki a szavaidból, hogy te nem a dühöngő, minden héten beb*szó típus vagy, hanem a szerényebb kisebbséghez tartozol, ennek a típusnak meg még nehezebb ismerkedni."


A "nem minden héten beb*szó" stimmel. A "nem dühöngő" nem.


Dühöngök ugyanis, mert mindent megteszek, mégsem felelek meg senkinek. Nem csak a lányoknak, hanem azt veszem újabban észre, hogy a kevés megmaradt barátomnak sem. A lányok felé akárhogy próbálok nyitni, valahogy azok a képek még túl élénken élnek bennem, amikor lányok kigúnyoltak, viccet csináltak belőlem. Volt ugyanis ilyen; túl különc voltam és vagyok, és az ilyeneket törvényszerűen kiveti magából a csorda. Nem tartom magam rossz pasinak, de általában véve azt látom, hogy amikor egy lány rám néz, akkor egyáltalán nem úgy néz rám, hanem mintha nemileg semleges lennék, illetve mint egy fura különcre.


Ismerkedős helyek hiánya: egyetértek. És kiterjeszteném ezt még arra is, hogy a fiataloknak nincs semmilyen, központilag szabályozott csapatkovácsoló program. Mit értek ezalatt? Hát, amennyire tudom, régen az úttörőtábor ilyen volt. Nem vagyok persze a szocializmus híve, de hasonló táborokat szocializmus nélkül is lehetne csinálni. Az országban minden körzetben, minden faluban, kerületben, iskolában lehetnének csapatok, akiket időről-időre kötelező jelleggel elvihetnének kirándulni táborokba. A fiúknak csapatjátékokat, természetismeretet, túlélési ismereteket tanítanának, a lányoknak főzést, háztartási ismereteket, gyereknevelést, játékokat. A fiúknak ez adna egy kis fiú-érzetet, mint anno a katonaság. Ma egy fiú nem tudja, mit jelent fiúnak lenni, nem tudja, hogy kell viselkednie. Nincsenek elkülönítve a nemi szerepek, a fiúkat nem tanítják férfiasságra, a fiúk lányosak, a lányok fiúsak lesznek. Így nem csoda, hogy ott tartunk, ahol. Legalábbis nekem ez a véleményem.


Én ugyanis újabban ezt a következtetést vontam le magamra nézve, hogy kevés a férfi-minta, amit követni tudnék, már pedig a vonzalom abból fakad, hogy közszemlére tesszük, hogy miben vagyunk másak, mint az ellenkező nem. És ez (számomra) a másik esetben is igaz: a tököm tele van a fiúként viselkedő, káromkodó, részeg, cigiző, sokszor fiús ruhadarabokat viselő lányokkal. Hiányolom azt a lánytípust, amit a régi filmekben, könyvekben, Fekete István regényekben láthatunk, akinek a legfőbb célja, hogy felelős családanya lehessen és normális, nem kicsapongó életet él. Nem azt mondom, hogy legyenek szende szüzek, akik mindig a mamára hallgatnak, csak legyenek normálisak. Ne legyenek üresfejű plázacicák, akik egyedül a testi vonzóságukkal tudnak kitűnni. Alig néhány ilyen lányt ismerek.

2012. ápr. 17. 16:12
 14/20 anonim ***** válasza:

tényleg elég értelmesnek tünsz a leirtak alapján:)


viszont a tizenévesek többsége hülye pi-csa és bunko f-asz....majd ha huszonéves leszel talán akkor találsz értelmesebb huszonéves csajokat.türelem. én mindig is normélisnak tartottam magam de azért a tinizüllés megvolt. és én is jo 20 éves voltam mikor egyik naprol a másikra ugymond felnöttem. teljesen kiakadtam rajta annyira hirtelen változtam meg.

amugy ha ennyire közösség tipus vagy aki szereti a természetes dolgokat akkor miért nem regisztrálsz fel egy oylan honlapra ahol programokra keresnek társat. kirándulás, sportok, vagy egy jo kis séta.szerintem ott akadna normális csaj. aki nem piál és szorakozik,bulizik hanem természetkedvelö és inkább parkban sétál mint bulizzon szerintem az már a normálisabb kategoria neked.

sajna nem emlékszem a honlapra melyiken lehetett ilyen embereket találni. aztán a közös turázásbol már lehet közös barátság késöbb szerelem. ne akarj mindent azonnal.

2012. ápr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémákkal küszködök...

Csak mivel én az ellenkező nemet erősítem, a női büszkeségem nem engedi, hogy kezdeményezzek, a pasik pedig határozottan nem teszik...legalább is a normálisabbak.

De az is lehet hogy egyszerűen még nem jött el az, aki majd engem akar. Szerintem az elég ha vársz, és mivel pasi vagy, ha eléd mászik a megfelelő lehetőség ne szalaszd el. Flörtölj a lányokkal, és ha bejön valaki, ne félj kezdeményezni. 17L

2012. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 x Susy Omega x ***** válasza:
azzal nem értek egyet, hogy hülyeség leszólítani a lányokat utcán, bevásárlóközpontban. higgyétek el, nincs annál izgalmasabb és hízelgőbb!:) most konkrétan nem arra gondolok, hogy csalogasd be egy sikátorba, és keféld meg jól, mint a nyulak, amíg még el van kábulva a bókjaidtól... csak érted, legyen önbizalmad, merj odamenni!!! ez a legnagyobb vonzerő:) aztán még egy jó barátság is kisülhet a dologból.
2012. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Susy Omega: persze, csak akkor van baj, ha az ember fia nem néz ki elég jól, mert akkor rögtön elhajtotok, v legalábbis elkönyveltek esélytelennek.
2012. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Tudod mit, én leszólítok valakit legközelebb az utcán, de nem fűzök hozzá túl jó reményeket... én is hülyének nézem azokat, akik csak úgy leszólítanak idegeneket.
2012. ápr. 19. 20:16
 19/20 x Susy Omega x ***** válasza:
nem kell elképesztően jól kinézni hozzá. persze, előny... de hát ha azt adta a jó isten, amit, akkor mit lehet baszni vele?:D gondolj arra, hogy nem veszíthetsz semmit. én személy szerint örülnék egy ilyen merész és laza fiúnak, aki mer így közeledni:) ha nem jön össze az első, akkor majd a hatodik. kitartás!:)
2012. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Egyetértek veled, a filmekben, könyveben minden egyszerűbbnek tűnik. Az a kérdés bennem is elég sokszor felmerült már, hogy hiányzik belőlem valami,mivel elég nehezen tudok ismerkedni.Nem vagyok csúnya, buta és az az igazi bulizós lány sem,inkább csendes, félénk.

Hogy miért nehéz közeledni egymás felé? Nem tudom. Talán változtak az értékek!

18/L

2012. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!