Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny vagyok vagy csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok vagy csak a barátságunkat féltem?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb barátom fiú(én lány vagyok). És nem haver hanem tényleg nagyon jó barát. Bizonyos dolgokban többet tud rólam mint a lánybarátaim és van hogy vele jobban eltudok beszélgetni mint a lányokkal. Most alakul neki egy kapcsolata és én azt kezdem észrevenni hogy ez zavar, de nem tudom hogy miért. Lehet, hogy tudatalatt tetszik csak erre még nem jöttem rá? Ez azért lenne furcsa mert nekem is alakul egy kapcsolatom egy másik fiúval, és bűntudatom van ha arra gondolok hogy talán más tetszik. A másik variáció viszont az hogy a barátságunkat féltem. Ha lesz párja akkor nem velem fog mindent megosztani, nem velem fog lógni, és nekem nagyon fog hiányozni a társasága. Sajnos ilyen már történt velem, amikor a barátnöm kezdett el hanyagolni amikor lett barátja. Szerintetek mit érzek a srác iránt?
2009. jún. 12. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én azthiszem kezdesz belehabarodni.A legszebb szerelmek (amikről én tudok),mindig barátságokból születtek.A kérdés,hogy ő mit akar.Van aki inkább elfolytja magában mert nem akarja a barátságot feláldozni,hiszen akkor már nem csak a legjobb barátod hanem a párod is lesz és ha esetleg vmi probléma van akkor már nemtudod neki elmondani neki panaszkodni, és ha szakítani fogtok kérdés h megmaradtok e jóbarátok.Pro és kontra.Necces ügy.

Nekem is volt ilyen esetem,igaz nem a legjobb barátom volt,de a lényeg ugynez volt.Én elfolytottam magamban,mert szükségem volt r barátként...párt talál sokat az embert de igaz barátot ritkán.

Nem azt mondom,hogy te is tedd ezt.Tisztáznod kell magadban az érzést,és ha nayon elfajul akkor megbeszélni vele.Ne menjen rá erre a barátságotok.Nah ez most úgy hangzott mintha a barátásgért fel kellene áldozni a szerelmet...jajjj.


Figyi ajánlok egy képregényt,olvasd végig (angolul van),ugyanez a szitu,hátha segít:

[link]

2009. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kezdez belezugni.

Szerintem annyira jó a kapcsolatotok hogy talán féltékeny vagy arra hogy azzal a másik lánnyal fog többet foglalkozni,találkozni,és téged elfelejt...

2009. jún. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül szerelem, de úgy érezheted. EZ egyszerű ragaszkodás. Van egy barátod, akivel jó lenni, megbeszélni dolgokat, lógni, és ez az új barátnője miatt valószínűleg abbamarad. Attól félsz, hogy el fog hanyagolni. Velem is volt már ilyen. Mondjuk én megmondtam a barátomnak, hogy ha ezután hanyagol, akkor iszonyat pipa leszek rá, de megértettem, hogy nem lehetünk együtt annyit, főleg úgy nem, hogy a barátja mindig velünk lógott :D


De ha mégis szerelem lenne.. akkor már megválaszolták előttem a kérdést. :)

2009. jún. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hűű, sok gondolatom támadt.

Az első, hogy talán tudat alatt tetszik: szerintem akivel az ember barátkozik, akár lány, akár fiú (mármint a barát, ha lányról van szó), mindenképp tetszik neki, mert nem fogsz eleve barátkozni olyannal, akit nem látsz szépnek, én ezt így gondolom. Ha végignézem a barátaimat, fiúkat lányokat, mindegyiküket szépnek látom. Pedig nincsenek biszexuális hajlamaim, csak a fiúkat szeretem, közülük is csak egyet. :)

Szóval szerintem igencsak elképzelhető, hogy tetszik neked, de hogy aztán ennél többet is kezdesz -e érezni, annak kicsoda a megmondhatója?

Bűntudatod talán azért van, vagy azért esik rosszul, hogy mindkettőtöknek ott a potenciális jelölt, mert félsz, hogy megromlik tőle a kapcsolatotok, eltávolodtok egymással. Erre csak két dolgot tudok mondani:

1: lehet, hogy akkor már nem is lesz akkora szükségetek egymásra, mint most, vagy mint most hiszed. Akkor már ott lesz a párotok mellettetek, akivel sok olyasmit meg tudtok majd beszélni, amit most még csak egymással, és így nem is fog annyira fájni, hogy kicsit távolabb kerültetek egymás mellől. De

2: ha igazán barátok vagytok, akkor egy szerelem sem állhat közétek. Tudod, a lányok hajlamosabbak inkább arra, hogy hanyagolják a barátaikat egy új pár miatt (én legjobb barátnőm is ilyen: amint megtalálja épp aktuális élete párját - minden srácról hősiesen hiszi, hogy vele fogja leélni az életét - én hanyagolva vagyok. Ha nekem nem lenne párom, azt hiszem, olyankor nagyon kétségbe lennék esve, és nagyon hiányozna, most így azokat az időket, amiket a barátnőm a pasival tölt, én a párommal tudok tölteni, és nincs akkora hiányérzetem. :D) Na de vissza a zárójel elé: a srácoknak a barátok ugyanolyan fontosak maradnak, hidd el.


Ha a barátod összejön azzal a lánnyal, és te is azzal a fiúval, akkor még mindig maradhattok jó barátok. Kicsit te is visszafogod majd magad, kicsit ő is, de ez így lesz rendjén.

Egyetlen rizikófaktor az új pár lehet, ha féltékeny lesz rátok. De ezt miért ne lehetne megbeszélni egymással?

Ha nem viszitek túlzásba a barátkozást, akkor nem lehet ellenetek kifogásuk. Én sem vagyok féltékeny a Kedvesem lánybarátaira, pedig van neki 1-2. :)


Viszont! Ha mégis egymástól szeretnétek többet, ha a barátodra úgy gondolsz, mint fiúra, akivel szeretnél együtt lenni, párkapcsolatban... Ha ez tényleg így van, akkor hidd el: nem lesz sikeres kapcsolat az, amibe most készülsz belemenni, mert idővel úgyis rájössz, hogy nem menne... :) És a barátod mellett kötsz ki. :)

De persze ez utolsó gondolatot csak arra az esetre mondtam, ha ez így lenne, viszont amit először írtam: szerintem mindenképp tetszik neked a barátod, különben nem barátkoznál vele. :)

Az ember nem csak tudatosan választ magának társakat! :)

(23/L)

2009. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

10:20-as vagyok, kis kiegészítés

*egymással helyett egymástól - és bocsi a többi elírásért, ha van

meg azért is, hogy ilyen sokat írtam...

2009. jún. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!