Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet hogy szeretethiányos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hogy szeretethiányos vagyok?

Figyelt kérdés

Fiatal lány vagyok, nem éppen a legfényesebb élettel. Édesapámmal gondjaim vannak, mindenért belém köt, Édesanyámmal pedig nem tudok úgy beszélgetni mint anya a lányával. :( Ez engem nagyon bánt. Nem tudom elmondani neki a gondjaim, a fiúkkal kapcsolatos gondokat pedig főleg nem. Egyszerűen nem megy. Félek hogy nem értené meg, ezért nem is próbálkozok.. Sok barátom van, de igazi legjobb barátom nincs, akivel bármit megbeszélhetnék. Párom nincs, úgy gondolom még fiatal vagyok ehhez. Nagyon sokszor érzem azt, hogy teljesen felesleges vagyok ebbe a világba. Nem találom a helyem, magányos vagyok.

Lehet hogy szeretethiányos vagyok ?

14L



2012. márc. 7. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, egészen biztosan az vagy. Anyukáddal próbálj kicsit közelebb kerülni. Neki bármit elmondhatsz, meg fogja érteni! Bízz benne jobban!



21F

2012. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyukámmal sosem volt olyan kapcsolatom amilyennek lennie kellene. Így nem tudok benne annyira megbízni, és tényleg nagyon félek hogy mit szólna hozzá. Egyszerűen nem megy. Szeretethiány ellen mit tudok tenni ?
2012. márc. 7. 13:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Merre valósi vagy?


Hasonlóan rossz gyerekkrom volt, talán tudnék neked segíteni.

2012. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 20 éves vagyok, és nekem is mindig ez volt a bajom itthon, a családtagokkal. Apám alkoholista, mindig teljesen semmilyen volt vele a kapcsolatom, anyámmal meg csak a felszínt verdessük. Semmi magánéleti dologról nem voltam vele képes beszélni soha. Leírni nehéz ezt, hogy miért is, de talán azért, mert ő nem úgy állt hozzám soha, mint egy lányhoz, később női lélekhez, így már nem is tudok megnyílni előtte, nem jön természetesen. És így pár év alatt bennem kialakult az, hogy nekem sose lesz szoros kapcsolatom az édesanyámmal, és el is fogadtam ezt.. Van, akinek a legjobb barátnője, nekem csak szimpla felületes beszélgetőtárs. De csak a virágokról az ablakban, vagy hogy milyen ételt hogyan kell jól elkészíteni.

Így már nem foglalkozok ezzel, túltettem magam rajta, hogy nincs szoros kapcsolatom a szülőkkel. Szeretethiány az van, persze; fáj is, mikor mást úgy látok, hogy úgy beszél az anyjával, mint a legbensőségesebb barátjával.

De mivel ez nekem nem megy (próbáltam, nem csak úgy mondom, hogy nem megy), így házon kívül keresek olyanokat, akikre támaszkodhatok, akikkel nagyon jó viszonyt alakíthatok ki, (és most kezd kialakulni egy kapcsolat egy fiúval, aki rengeteg szeretetet meg figyelmet ad nekem még így intimitás nélkül is. Ezt azért mondom zárójelben, mert írtad, hogy még fiatalnak érzed magad az ilyesmihez.)

Lehet mondani, hogy "beszélj anyukáddal, benne bízhatsz, meg fog érteni, azért van, hogy szeressen", aki ehhez szokott, annak könnyen megy. De aki nincs a te cipődben, az nem tudja, hogy ezt nem tudod úgyse meglépni.. Szóval barátok. Legyen minél szorosabb a viszonyotok. De azért anyudat se hanyagold el annyira, hogy alig beszéltek majd.

Sajnálom, hogy így érzed. Ha rájössz, hogyan lehetne ezt kezelni, jobbá tenni a családi viszonyokat, akkor írd meg. :)

Fel a fejjel! :)

20N

2012. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint én is szeretethiányos vagyok, mondjuk ezt eddig is tudtam.

De a te életed jobb, mint az enyém:)

14/L

2012. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

3. válaszoló :

Privátban megírom merre lakok.

4. válaszoló :

Igen. Ez teljes mértékben így van. Van talán egy barátnőm, akiben úgy ahogy megbízom, és ő is mondta hogy próbáljak anyával erről beszélni. De egyszerűen lehetetlen.. :( Sosem volt vele olyan igazi anya-lánya kapcsolatom mint a normális családokban. Erre én sem tudok megoldást sajnos :(

5. válaszoló :

Ha szeretnél beszélni róla, írj privátban. Kíváncsi vagyok a te életedre, persze ha nem baj.

2012. márc. 7. 16:52
 7/8 anonim válasza:
Hát velem is majdnem ez a helyzet,csak én anyukámmal azért nem tudok beszélni mert Brooklynban van és nem ír.De én ebben a helyzetben azt szoktam csinálni hogy mindent szépen magamba folytok.De azért mégis jó volna valakinek ezeket elmondanod mert sokáig nem tarthatod magadban.Saját tapasztalat alapján azt tudom mondani hogy semmiféleképp ne fojtsd magadba,mert nem egészséges dolog.Szar dolog mikor nyugtatóznak ilyen hülyeség miatt.
2012. márc. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De akkor mégis kinek mondjam el ezeket ? Senkiben nem bízok.
2012. márc. 9. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!