Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan békítsem ki őket?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan békítsem ki őket? Sztori lent bővebben.

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy majdnem két éve van egy barátom, akivel már egyszer jártunk, de szakítottunk, és megint összejöttünk. Nagyon jól kijövünk egymással, sokkal jobb mint előtte volt és nagyon szeretjük egymást. A probléma az, hogy anyukám nem fogadja el, hogy megint együtt vagyunk. Egyszerűen nem tudok rá hatni, már mindent próbáltam, és mindig veszekedés a vége. Ebből kifolyólag nem is jön sokszor hozzám a barátom, hogy ne legyen feszültség. Engem nagyon nyomaszt a helyzet, nagyon szeretem mindkettőjüket, de nem tudom kibékíteni a helyzetet. A barátom persze hajlandó lenne javítani a kapcsolaton, de nagyon fél...amit meg is értek, hiszen én sem tudtam ennyi idő alatt elérni semmit. Szerintetek mit tehetnék, hogy javuljon a helyzet? Ha volt már valaki hasonló helyzetben mesélje el kérlek, hogy oldódott meg a dolog? Nagyon tanácstalan vagyok, és nagyon-nagyon megvisel a dolog, rányomja a bélyegét a mindennapokra. Azt tudni kell még a történethez, hogy a párommal semmi olyan probléma nincs, /pl. alkohol/ ami miatt racionális dolog lenne szülői viselkedés. Pusztán azért van így, mert hogy szakítottunk, hogy nincs olyan hogy újrakezdés a szülői nézet szerint....Köszönöm a segítséget előre is!
2009. máj. 19. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy segít-e, de esetleg megmondhatnád anyukádnak, hogy a barátoddal boldog vagy, viszont az hogy beleszól tönkre teszi a mindennapjaidat. Egyszerűen ne kényszerítsen anyukád olyan helyzetbe, ami miatt napi szinten kényszerülnél hazudozni neki. Kérd meg, hogy a saját életedről, főleg pedig a szerelmi életedről ne ő hozzon döntéseket, mert ezzel csak fájdalmat, és bánatot okoz a saját gyermekének, akinek inkább a boldogságát kéne elősegítenie.

Esetleg próbáld megtalálni a gyenge pontját, és azon keresztül hatni rá.

Ha liberális a családod, akkor megkérheted, hogy saját élete baklövéseit ne a te életedben próbálja helyrehozni, mert te nem ő vagy, és a barátod nem az a fiú, akivel neki nem kellett volna újrakezdenie.

2009. máj. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jók, próbálom neki mondani én is de egyszerűen semmi. Ő azzal érvel, hogy ő a legelején is megmondta, hogy nem fogja támogatni a dolgot, sőt nagyon eltűrni sem. Menjek, találkozzak vele ha akarok, de hozzám ne nagyon jöjjön, meg ő nem akar vele találkozni. És ha mondom neki, hogy ne legyen ilyeb stb.. akkor mindig veszekedés van, most is elviharzott egy ajtócsapás után... Ráadásul nem tudom miért vizsgaidőszak kellős közepén kell veszekednie azon, hogy nem akarok most elmenni itthonról mivel tanulok, és ezért jönne át a barátom...
2009. máj. 19. 18:20
 3/3 anonim válasza:

Szia!


A helyzetedre két lépés van. Amikor egy személy el akar nyomni egy másik személyt, akkor két dolgot lehet vele csinálni:


1) megszakítod a kapcsolatot

Ez ugye anyukáddal elég nehéz. Nem tudom, mennyire függ a helyzeted tőle, de ha nem vagy dolgozó korú, akkor ez elég nehéz. Meg nem túl személyes.


2) kék az ég, zöld a fű

Azokról a témákról, amikben el akar nyomni, csak felszínesen beszélsz vele. Amit mond, arra azt mondod, hogy értem, de nem vitázol vele. Elmondja, és kész. És csak mosolyogsz, és felszínesen beszélsz vele.


Sajnos nincs más út. Erről van egy jó weboldal is.

2009. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!