Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok, a barátnőm 18 volt, ~1,5 évig voltunk együtt, mindkettőnknek ez az első komoly kapcsolata.Ez alatt az idő alatt az anyja mindent elkövetett hogy szétválasszon minket. Nem volt rá soha különösebb oka, nem cigizek, nem drogozom, egyáltalán nem iszom, emellett jó családból származom, jól tanulok, sportolok, stb és mindig mindent megtettem a lányért, szóval nem értettem az egészet sosem, de valahogy mindig lenyeltem. Próbáltam beszélni is vele erről, olyankor mindig mézes mázas volt, de utána állandóan elkezdte tömni a barátnőm fejét hogy hagyjon el. Ma egyszerűen nem bírtam tovább, egy srác bele van zúgva a barátnőmbe és ál fb profilról irkál neki, erre az anyja kitalálta hogy én vagyok az, csak hogy kiborítsam a lányt. Tudjátok, mert nekem az jó. -.- Közölte hogy hétvégén nem találkozhatunk (pedig az lenne a lényeg, mert én már egyetemre járok és nem vagyok itt sokat), szóval egyszerűen szakítottam vele, kikapcsoltam a telefonom, elraktam jó mélyre, és töröltem magam facebookról. Nagyon fáj, de egy ilyen kényszerképzetes nővel ez sosem ment volna úgy érzem. Szerintetek?
2011. nov. 5. 18:48
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nemtudom.
2011. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó sípszó egy helyzet! Őszintén szólva fogalmam sincs mit tettem volna a helyedben,de sztem én nem szakítottam volna.
2011. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Beszéltem volna vele komoly hangnemben, hogy ez így nem megy tovább. Úgy értem, a barátnőmmel.

Aztán ha nem érti meg, az már az ő baja, én is szakítottam volna vele. Ha jutottam volna valamire a hegyi beszédemmel, akkor természetesen ment volna tovább a kapcsolat, mert bizalom nélkül én nem folytatok kapcsolatot.

Mivel jó a beszélőkém van és jó emberismerő is vagyok (nem tudnak nekem hazudni) az édesanyjával is megbeszéltem volna a dolgot, még ha egy picit pszichopata hangvételbe is. :)

20f

2011. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindent jol csinaltal azon kivul hogy :


-a telefonod legyen bekapcsolva, akkor is ha hiv akkor mond meg hogy nem es kesz(vagy amit jonak latsz)

-a facebookrol nemkellett volna torold magaD!

2011. nov. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én is jó emberismerő vagyok, ezért írtam hogy szerintem reménytelen a helyzet. Mert bármennyire próbálod bizonyítani hogy jó vagy, úgy gondolkodik hogy valami miatt ezt gondolja rólad és nincs az az isten, ami megváltoztatná a véleményét. De ez sem zavarna, ha nem szólt volna ennyire bele. Így viszont esélytelennek érzem :'(
2011. nov. 5. 18:59
 6/10 kendrazoltan ***** válasza:
100%
Huhhh, hát nem irigyellek, ez egy eléggé nehéz helyzet. Az a baj, hogy 18 évesen egy lány már felnőttnek gondolja magát, de a döntéseit nem egyedül hozza. Véleményem szerint az a klasszikus "Bonnie & Clide" dolog nem működik, egy olyan anya, aki nem látja be, hogy nincs veled semmi gond, meg tudja keseríteni a közös dolgaitokat. Sajnos amíg a lány nem hozhat önálló döntéseket, addig talán jobb, hogy nem erőlteted, mert a családja túl nagy falat lehet. Ezt csak egy módon lehet megoldani, méghozzá úgy, hogy az említett anyukának nem szóban, hanem tettekkel bizonyítod, hogy jó hatással vagy a lányra, nem pedig a rosszba szeretnéd belevinni. Meg kell találni az arany középutat aközött, hogy behódolsz az anyukának és hogy ellenállsz neki. Ez (bocsánat a kifejezésért) rohadtul nem könnyű, főleg úgy, hogy az anyósjelölt mindenben szeretné magáénak tudni a kontrollt. Igazából neki kellene elfogadni azt, hogy a lánya van már abban a korban, hogy tudja eldönteni, ki a megfelelő pár számára és ki nem. Az alapján, amit írtál magadról, nem gondolom, hogy egy anyukának is problémáznia kellene a személyed miatt, viszont vannak olyan begyepesedett emberek, akik annyira ragaszkodnak a gyerekeikhez, hogy hajlamosak legyenek meghozni helyettük a döntéseiket, ezzel is kézben tartva azt a bizonyos gyeplőt. Azt, hogy mennyire puhítható az anyuka, neked kell tudnod. Ha úgy gondolod, hogy megéri az erőfeszítéseidet, hogy megpróbáld megtalálni vele a közös hangot, akkor ne ijedj meg a kihívástól. Mérlegre kell tenned azt, hogy mit vállalsz miért cserébe. Ha a lány sokat jelent neked, akkor megérheti a további próbálkozás...bárhogy is lesz, remélem jól jössz ki belőle...
2011. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Most visszaigazolást vársz a megfutamodásodra?! FRÁSZT.


Az anyját kellett volna face-to-face komoly hangnemben kedves szavakkal a halál f@szára elküldeni, nem a lányával szakítani.

Mézesmázos szemben? Tekerd addig a szavait, amíg ki nem köhögi a lényeget.


Gyáva vagy te, nem erős.

2011. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az anyját kellett vlna "helyrerakni". A lány nem tehet róla, hoyg ilyen az anyja. Az, hogy törölted magad Facebookról, (habár nem vesztettél sokat szerintem, hogy már nem vagy tag... :D) értelmetlen volt. Az élet megy tovább, de szerintem lenne esélye a kapcsolatnak, hogyszen az anyuka volt a "hibás", nem a lány.
2011. nov. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindketten nagykorúak vagytok. Költözzetek össze, és felejtsétek el az anyját.
2011. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kendrazoltan ***** válasza:

22:28


A nagykorúság sajnos nem feltétlenül jár csípőből a különéléshez szükséges egzisztenciával. A helyzetből egyértelmű, hogy a lány családjától nem várhatnának támogatást, a fiú családjától pedig nem elvárható, hogy egymaguk finanszírozzák külön életüket. Sajnos az élet nem habos torta...van, hogy annak tűnhet, ha összejönnek az ember dolgai, de van olyan helyzet, amikor a hirtelen, érzelmi alapon való döntések helyett ésszel kell gondolkodni, mert sokszor az ilyen jellegű rosszul meghozott döntések sodorják "válságba" az ember életét...tehát az általad javasolt változatot SEMMIKÉPP SEM AJÁNLOM, és nem téged akarlak savazni, csak ez az általad vázolttól sokkal kényesebb dolog...

2011. nov. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!