Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Képtelen vagyok dönteni! Kit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képtelen vagyok dönteni! Kit válasszak?

Figyelt kérdés
Sose voltam az a nagyon pasizos csaj. Az első komolyabb kapcsolatom 17 évesen kezdődött és idén volt a hatodik évünk. A barátom nálam jóval, 15 evvel idősebb, tapasztaltabb, határozottabb. Fiatalon és kiforratlanul ismertem meg és az évek folyamán sokat változtam vele. Kiforratlan személyiségként inkább én alakultam hozzá. Nagyon jól megvoltunk, a mai napig az egyik legfontosabb ember számomra. Nagyon jókat tudunk beszélgetni, vele mindent meg tudok vitatni. Folyamatos fejlődést érzek mellette szellemileg. Viszont nagyon sok minden nem működik a kapcsolatunkban. Ő már komolyan tervez velem,családot akar, gyerekeket, de én azt még jóval később szeretném. Ő volt nekem az első szexuális kapcsolatom és egy idő után sajnos nem müködött jóla dolog. Ebbe annyira nem akarok bele menni, részben ez is a korkülönbségnek tudható be. Kb fél éve, hogy találkoztam egy velem egykorú fiúval akivel rögtön kölcsönös szimpátia és vonzalom alakult ki. Sajnos megtörtént az, amit én előtte mindig is elitéltem: megcsaltam a barátom. A másik srác komolyan akarta velem folytatni és én is elhatároztam, hogy szakítok a barátommal, de az nehezebben, ment mint gondoltam. Nem akart elengedni. Komolyan meg volt rémülve, hogy elveszít. Elmondtam, hogy megcsaltam, nagyon haragudott rám, de még így is megbocsájtott és teljes erejével javítani akar a kapcsolatunkon. Volt 4 teljes hónap rádiócsend, azalatt a másik fiúval voltam. Boldognak éreztem magam mellette, hogy fiatalok vagyunk, együtt alakulunk egymáshoz, sokat nevetünk, szexuálisan is jól kijöttünk, viszont hiányzott az a szellemi töltet amit a másik fiútól kaptam meg. Végül elmondtam neki, hogy nem tudtam túltenni magam a volt kapcsolatomon és időt kértem tőle. Jelenleg mind a két fiú várja a döntésem és én képtelen vagyok dönteni. Mind a kettőben más lehetőséget, jövőképet látok, de amíg az egyikkel vagyok hiányzik a másik és ugyanúgy fordítva.Próbálok sokat lenni egyedül távol tőlük hátha ez segít, de még így is képtelen vagyok a döntésre. Úgy érzem mind a kettőt szeretem és mind a kettőt másért, de nem tudom logikusan, sem érzelmileg, hogy melyik lenne a jobb. Félek, hogy elveszítem a régit a megszokottat, de közben vonz az új. Nem tudom mit tegyek, de ezt sokáig nem húzhatom, mert mások érzelmeivel játszom!
2009. máj. 3. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Járt utat a járatlanért ne hagyj el, csak ha vonzanak az ismeretlen, bizonytalan kalandok. Ha látsz benne fantáziát, esélyt, hogy jól működjön, válaszd a másikat. Mindenesetre elég rizikós.
2009. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én is hasonló helyzetben vagyok,csak én nem csaltam meg a párom,csak tetszik a fiú,de neki is van barátnője,csak nem olyan régen mint nekem barátom.tudom,hogy akar tőlem vmit,de nem tudom mit tegyek,az eszem a régi megszokottat diktálja de engem is vonz az új,mert én is csak a mostani párommal voltam még együtt.szerintem te is tudod,hogy a régi pároddal kéne maradnod,mert szereted és hosszútávon ő az igazi,főleg ha még mindíg így szeret.én azt tanácsolom próbáld meg megérteni a régit,és beszélgess vele,hogy neked mik a terveid.próbáld meg távol tartani magad a másiktól,koncentrálj alra,hogy boldogok legyetek az elsővel,persze csak ha még mindíg szerelmes vagy belé,hidd el ez a jobbik megoldás,én is ezt teszem.tudom,hogy nem könnyű!
2009. máj. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem hosszú távon jobban járhatsz az új sráccal. nem azért mondom ezt mert arra akarlak buzdítani, hogy kalandokba vesd magad, meg hagyd ott a régit mert az unalmas. a korkülönbség miatt mondom ezt. 15 év azért nem kevés. és érthető hogy akkor ő már komolyan tervez és családon is gonolkodik már, ez természetes. és az is természetes hogy te ilyen fiatalon még nem akarod ezt. az ilyen nagy korkülönbséges kapcsolatokban általában mindig felvetődnek ezek a problémák előbb-utóbb. meg a szexben is várható hogy idővel már nem lesztek egy hullámhosszon.

lehet hogy azért hogy megtartson téged a régi barátod, azt fogja mondani hogy belemegy abba hogy ne tervezettek még komolyan. de ha vele maradsz, utána rövid időn belül úgyis újra elő fog jönni ezzel a dologgal, mert ez normális, bele van kódolva az emberbe hogy idővel meg akar állapodni és családra is vágyik. lehet aztán hogy mégis engedni fog és megvár téged ha annyira szeret, de ez egyáltalán nem biztos. vagy te fogsz engedni neki és hamarabb családot alapítani mint valójában szeretted volna, de akkor végig fog kísérni az életeden az a 'valami talán kimaradt az életemből' érzés, és ez nem lehet túl kellemes.

2009. máj. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én is azt mondom a régivel maradj! ugye 23 éves vagy? már tervezhetsz,gondolkodhatsz családról!

az írásod alapján nagyon értelmes ,okos embernek látszól.

korkülönbség egyáltalán nem gond

tapasztaltam:)

2009. máj. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam egyszer így estem két szék között a pad alá, ami a lehető legrosszabb módszer. Szóval választani azt mindenképpen kell. Nincs egyértelműen jó döntés, mert ha az egyik mellett mellett döntesz, már sosem tudod meg, mi lett volna ellenkező esetben, és ez mindig ott fog motoszkálni benned. De ezt a kis tüskét mindenképpen vállalni kell, mert azt fogod a legjobban megbánni, ha egyiket se választod.


Nekem ebből az jött le, hogy a régivel már kezd a kapcsolat zátonyra futni. Utatok kétfelé visz, mindkettőtök mást érez élete feladatának. Ez idővel csak súlyosbodni fog. Persze, gondolkodhatsz már családon, de ha nem akarsz még, erre senki nem kényszeríthet.


A másik sráccal szerintem annyi történt, hogy egyszerűen csak kezd eloszlani a rózsaszín köd, mint minden kapcsolatban egy idő után. Ezért érzel nosztalgiát a régi iránt, főleg hogy őt nem nagyon volt időd meggyászolni, mert egyből jött az új. De az utad akkor is egyfelé visz: előre.

2009. máj. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jó egy kicsit a teljesen kivülálló emberek szemén keresztül is látni a dolgokat. Soha nem írtam eddig ilyen fórumokba, ez a döntésképtelen helyzet vezetett ide.
2009. máj. 4. 14:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Pont ezért ilyen nehéz dönteni. Mert nem tudni, hogy mi lesz és mi lehetett volna. Sajnos az a tüske ott lesz akármelyik irányt választom. Ezzel kell megbírkózni saját magamnak...
2009. máj. 4. 14:52
 8/8 anonim válasza:
Végül kit választottál?
2009. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!