Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet lazábban kezelni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet lazábban kezelni egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sokat rágódom kettőnkön, bizonyos megváltoztathatatlan problémákon. Konkrétan arról van szó, hogy én szeretem , és akarom Őt, minden jó és rossz tulajdonságával együtt, Ő viszont képtelen kimutatni az érzéseit, és sokkal kevesebbet ad bele a kapcsolatba, próbálja felszínesebben kezelni a kettőnk közötti állapotot, és csak a kényelmi részekre koncentrál. Távkapcsolatban vagyunk 10 hónapja, másfél hetente találkozunk 2-3-4 napra, ezen kívül ritkán beszélünk, és nem vagyunk részesei egymás életének. Ő kézzel-lábbal tiltakozik a komoly kapcsolat ellen, visszatérő kijelentései, hogy ’nem mindenki akar leragadni egy lány mellett’, ’azért nem tartottak tovább az eddigi kapcsolataim, mert borzasztóan rossz érzés volt, hogy nem csajozhatok, amikor kedvem támad hozzá’, és egyebek. Azt hozzátenném, hogy ezek hangoztatása ellenére soha nem volt nőcsábász típus, és mégis nagyon erősen benne vannak az érzések, félelmek, hogy nem élheti ki magát.

Néha úgy érzem, hogy szeretőként kezel, és valójában egyáltalán nem érdeklem, nem kíván mélyebb érzelmeket szőni a kapcsolatunkba, de ugyanakkor tudom, hogy fontos vagyok neki, és igenis vannak érzései, de ezt maga előtt is tagadja. Tudom, hogyha továbbra is így mennek a dolgok, nem fogom sokáig bírni, akármennyire is szeretem. És tudom, hogy egy idióta naiv kis ringyónak gondoltok, mert- annak ellenére, hogy tökéletesen átlátom ezt a lehetetlen helyzetet-, képtelen vagyok kimondani a végét. Nagyon szeretem(első beteljesült szerelem) és amíg ez így van, addig hiszek abban, hogy jó irányba változhat a kapcsolatunk.

De lassan teljesen tönkremegyek, mert nagyon görcsösen kezelem ezt az egészet, folyamatosan ez jár a fejemben, és borzasztóan kiborít ez az állandó bizonytalanság, amit a viselkedésének köszönhetően élek át. Elsősorban nem lebeszélő kommenteket várok, hanem tippeket, hogy hogyan lehetne könnyebben felfogni a helyzetet, és nemcsak látszólagos, hanem tényleges nyugalommal kezelni az aktuális problémákat..Vagy ez teljességgel lehetetlen, amíg ilyen intenzívek az érzéseim..? 20/l 26/f


2011. okt. 14. 16:50
 1/8 anonim válasza:

Ha hiszel abban, hogy Ő is érez irántad valamit és nem hagyna ott valami útszéli nőért, akkor csak próbáld meg elhinni azt, hogy szeret. Nem kell neked sem úgy kezelni a kapcsolatot (főleg távkapcsolatnál) hogy ebből házasság lesz.

Én is hasonló helyzetben vagyok (azaz csak voltam) de én csak annyit tettem, hogy egyszerűen nem kerestem. Megvártam míg lép valamit és akár hiszed akár nem egyszer csak két hét elteltével megjelent a házunk előtt. Azóta jobban értékel ő is és én is megbízok benne teljes mértékben.

(1év 4hónap-ja vagyunk együtt)

Ha pedig nem jön be az a módszer amit én is alkalmaztam, és otthagy, akkor nem ő volt az igazi. Nem is keltelek tovább csak tedd azt amit a szíved diktál. Őszinte leszek nem lesz könnyű.

(Privátba izgulva várom a fejleményeket!)

üdv: Deby

2011. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nwm tudok semmi bíztatót mondani. Próbáltál beszélni erről vele? Ülj be vele egy kávézóba vagy menjetek el sétálni, és mondd el neki a félelmeidet, érzéseidet. Ha ezeket nem képes megérteni, vagy nem akar változtatni a helyzeten, akkor szerintem nincs értelme a dolognak. Elhiszem, hogy szereted, de ahogy látom nem azt követeled tőle, hogy ő legyen a tökéletes pasas, csak azt, hogy törődjön veled és kimutassa az érzéseit, ez pedig nem nagy kérés. Ezt mindenki igényli.
2011. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, nem tudok privit írni(az adatmódosításnál tudsz ezen változtatni).

Alapesetben szerintem sok kapcsolatban beválik az ideiglenes távolságtartás a másiktól, de ez távkapcsolatban elég nehezen kivitelezhető..a beszélgetéseket igazából már nem tudnánk hova csökkenteni, mert 4-5 naponta keressük csak egymást. Én már tudomására hoztam, hogy szerintem nem ártana növelni a kommunikációt, de én nem fogom Őt keresni, amíg nem érzem, hogy vevő lenne erre. Elmondtam Neki, hogy én szeretnék többet beszélgetni, de nem fogom erőltetni, ha úgy látom, hogy semmi igénye nincs rá. És ahogy várható volt, nem is változtatott a dolgon, elintézte annyival, hogy hívjam nyugodtan , amikor akarom.


Második: próbáltam, nem egyszer. Előfordult, hogy ingerülten fogadta, mondván, hogy Ő gyűlöl érzésekről beszélni. Máskor meg teljesen higgadtan kezelte a helyzetet, úgy tűnt, hogy megértette, mi a problémám, és azt mondta, próbál majd változtatni(aminek persze gyakorlatban nem lett eredménye).

Én úgy gondolom, hogy a helyzetünk csak akkor változhat, ha sikerül felnőtt módjára feldolgozni magamban, hogy ilyen a hozzáállása, és valószínűleg ilyen is marad. Ha nem érzi majd-akár csak tudat alatt is-, hogy mennyire vágyom a szeretetére, hanem önmagamban, mindenféle- számára támasztott elvárás nélkül- teljes értékű embernek érzem magam, és képes leszek feldolgozni, ha Ő már nem lesz velem. Szóval ha eljutok arra a pontra, hogy kicsit elszakadjak tőle, és ne várjak folyamatosan visszjelzésre.Van egy olyan érzésem, hogy ezt magamban kell elsősorban lerendezni. Erre lennék-többek között –kíváncsi, hogy hogyan lehetne elindulni ezen az úton.

2011. okt. 14. 18:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam teljesen ugyan ez volt. VOLT. Ez így nem folytatható sokáig, tönkre fogsz menni. Lelkileg. Én most már a kilábalásnál tartok, de örülök, hogy szakítottam vele. Nagyon rossz így "párkapcsolatban" élni, tudom.
2011. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elmeséled? Persze csak ha nem teher, és nem tépi fel a régi sebeket.
2011. okt. 14. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ő kézzel-lábbal tiltakozik a komoly kapcsolat ellen, visszatérő kijelentései, hogy ’nem mindenki akar leragadni egy lány mellett"


Leírtad a választ. A fentiek alapján nincs szó köztetek párkapcsolatról.

Alkalmi kellemes időtöltés vagy neki, ennyi.


Hogy lehet ezt nyugodtan kezelni? Fogadd el. Ne követelj tőle, mert akinek ilyen kijelentése van, az nem a barátnőt, hanem az alkalmi csajt látja benned.


És már bocsi, de ha szeretsz belefeküdni a saját szarodba, és meg is hempergőzni benne, akkor csak hajrá, pazarolj rá még jó sok hónapot az életedből!

2011. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"A távolodás megnyújtja a szálakat,és ami nem fontos leszakad."
2011. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19:02 vagyok. Konkrétan mire vagy kíváncsi? Amúgy szívesebben mesélném privátban, még ha anonim is az oldal.
2011. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!