Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt hívják apakomplexusnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt hívják apakomplexusnak?

Figyelt kérdés
25 éves férfi vagyok és én egy fiatal lányt tudok magam mellé elképzelni. Aki olyan, mintha a lányom lenne, akire vigyázok, akiről gondoskodok, akit egy kicsit nevelek is.
2011. jún. 24. 22:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Akkor te kellesz!
2011. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapból az baromság, hogy csak az apakomplexusos nő van idősebb férfivel. Nekem is az idősebb férfiak tetszenek, mégsincs apakomplexusom, nem tűröm senkitől, hogy irányítson és frászt kapnék, ha apaként viselkedne.
2011. jún. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
írtam neked privit.
2011. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
22.35: bajusz, szakáll, és most is ing van rajtam :)
2011. jún. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az apakomplexus


Az apakomplexus meghatározó erejét az apa archetípusából származtatja Jung. Az archetípus olyan, mint egy rezonátor, ami az apától jövő hatásokat felerősíti. Gyermekkorban gyakori jelenség az, hogy a gyermek teljesen azonosul az apjával. Az azonosulás abban különbözik az utánzástól, hogy míg az utánzás tudatos, addig az azonosulás tudattalan cselekedet. Eleinte ez segít, de később már a fejlődés akadálya lehet. Az anyával való negatív viszony következménye mindig az apához való ragaszkodás lesz. Jung vizsgált egy esetet, miszerint egy lány nagyon jó kapcsolatban volt az apjával, de az korán meghalt. A lány felnőttként többször elvált és férjhezment, majd megőrült. Jung az eset kapcsán rájött, hogy a lányban még tudat alatt élt az apa archetípusa. Ezért mindenkit, főleg a férjeit az apához mért, s mivel nincs két egyforma ember ezért a nő férjei mind silányabbaknak bizonyultak az apához (az apa ideájához) képest. Itt tehát arra a következtetésre juthatunk, hogy az apai és az anyai hatásoknak a családban ki kell egyenlítődniük, az ilyen családokból mindig egészséges gyermekek kerülnek ki.


Ált. 20 év korkülönbség vagy a fölött a férfi javára.

2011. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
22:56 inkább borostás legyél akkor már lehet szó valamiről!:)
2011. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
22:39 és hány éves vagy!?
2011. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
12'24: miért? 30-on túl,de miért is? Esetleg privibe felelj!
2011. jún. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!