Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet így együtt jövőnk?

Figyelt kérdés

Fél éves kapcsolat. Ezen a téren nagyon különbözünk. Én érzelmes típus vagyok (23 l), barátom egyáltalán nem (26 f).

Nekem jól esik időnk mondani, hogy szeretem, hiányzik, fontos nekem, vagy küldeni neki egy-egy érzelmesebb üzenetet, zenét.


Ő egyáltalán nem ilyen. Szavakkal sosem fejezi ki az érzéseit. Egyáltalán sehogy. Ha elköszönünk pl. telefonon, akkor is, "szia", és kész.


Az utcán nem fogja meg a kezem, csak úgy spontán nem ér hozzám. Nem azt mondom, hogy nyaljuk-faljuk egymást, de néha egy puszi, vagy érintés jól esne. Otthon ugyanez van.


Egyedül ha elköszönünk egymástól egy-egy találkozó végén, akkor ölel át.


De egyébként semmi. Egyedül a szex, petting teszi nekem világossá, hogy ez egy férfi-nő kapcsolat. Egyébként a legtöbbször úgy érzem magam mellette, mintha egy fiú haverja, vagy fiú barátja lennék akár.


Azt mondta, ő nem a szavak embere, és úgy érzi, nem képes megváltozni ezekben a dolgokban.

Mit tehetnénk? Bele lehet ebbe törődni úgy, hogy ne hiányozzanak az érzelmesebb dolgok?


Mivel még nem hosszú kapcsolat, és ez idő alatt egyikünk sem volt bajban igazán, az még nem derült ki, hogy az élet egyéb területein mennyire számíthatnék rá.


2011. jún. 12. 09:10
 1/7 anonim válasza:

Mintha csak én írtam volna a kérdést...Biztos vagy benne, hogy nem érzelmes típus? Attól, hogy nem beszél az érzéseiről, és nehezére esik kimondani bizonyos dolgokat, még lehet, hogy nagyon is mélyen átél mindent, csak nem tudja kifejezni. Ha alapvetően ilyen beállítottságú( gondolom kicsit zárkózottabb is az átlagnál?), akkor el kell fogadnod, hogy nem fog gyökeres változást mutatni. Lehet, hogy idővel olvad majd a jég, és bátrabban beszél majd bensőségesebb dolgokról, de teljesen kinyílni soha nem fog. Nekem is borzasztóan hiányzik, hogy érezzem a szeretetét, hogy néha, -eltalálva egy megfelelő pillanatot-mondjon vmi szépet, hogy tudjam, fontos vagyok neki..de nem igazán kapom meg. Bemásolok egy kérdést, hasonló szituáció, talán vmennyire hasznodra válik. Én írtam vagyok mind2 88%-os válaszoló.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2011. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
#én írtam vagyok=én vagyok:D
2011. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem tudom egyébként... az, hogy megfogja a kezem, vagy hozzámérjen, mind nonverbális dolgok, és nem is igénylik azt, hogy megnyíljon, vagy szóban "lelkizzen" nekem.

2011. jún. 12. 09:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező én is azt tudom csak írni, mintha az én előző kapcsolatomról szólna ez a kérdés. Mi is így voltunk viszont én 5 évig voltam mellette. Lehet e így jövőtök? Nem tudom. Nekünk nem volt. Szerintem 5 év elég hosszú idő arra, hogy el tudjam dönteni nekem ez így nem megy. Én sem arra kértem, hogy írjon szerelmes sms-t vagy érzelegjen nekem szóban. Viszont a kapcsolatom végére annyira igényeltem már a törődést és a szeretetet, hogy muszáj volt véget vetnem ennek az egésznek. A szexel nekünk sem volt gondunk ott én is azt éreztem, hogy szeret... (vajon tényleg így volt?). Egyébként mindenben számíthattam rá mindig mellettem volt ha baj volt tényleg nincs rá egy rossz szavam se, de én nem bírtam tovább úgy éreztem csak egy haver vagyok neki akivel le is feküdhet. A jelenlegi párom sem érzeleg nem ír szerelmes sms-eket viszont ha vele vagyok átölel magától... megfogja a kezem, összebújva alszunk és egyéb dolgok amik eddig hiányoztak az életemből és szerintem akinek ezekre a dolgokra szüksége van azoknak meg is kell kapnia. A te párodat nem ismerem meg persze téged sem tehát nem igazán tudom megmondani van e jövőtök, ha olyanok vagytok mint mi voltunk akkor nincs. Persze minden ember más.
2011. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó válaszoló, Te ezek szerint szakítottál ezek miatt az okok miatt? És a Te párod megpróbált változtatni, csak nem sikerült tartósan, vagy eleve meg sem próbálta?


Mondjuk nekem mondta a barátom, hogy neki ilyen a természete, és nem is tudna változni. Barátnőim szerint pedig akinek ilyen az alaptermészete, az ideig-óráig tud rajta változtatni, de aztán minden visszaáll a régi kerékvágásba.


Még nem tudom, én így meddig tudnám folytatni vele. Gondolom, az idő nálunk is el fogja dönteni... De már most nagyon hiányzik az érzések kifejezése... ha nem szóban, akkor legalább nonverbálisan...de sajnos ezek sincsenek meg.

2011. jún. 12. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem nem igazán próbált meg változtatni. Ha megkértem, hogy öleljen át vagy had bújjak hozzá akkor persze ezeket megtette, de csak ha kértem és egy idő után elegem lett a kérésből. Meg mi a végére már oda jutottunk, hogy a szexen kívül semmilyen más testi kapcsolat nem volt köztünk. Ezt értsd úgy, nem aludhattam például úgy hogy bármilyen formában is hozzáérek, de ez már a vége felé volt amikor már csak éltünk egymás mellett inkább. Igen én szakítottam mert az ölelések és a törődés már rettentően hiányzott. Azóta is jó barátok vagyunk a volt párommal soha nem vitáztunk nem csaltuk meg egymást a szeretkezések is jók voltak, csak úgy éreztem valami hiányzik és szerencsére már tudom mi az :). Ha szereted a párod szerintem adj időt neki beszéld meg vele nálam nem vezetett eredményre, de persze továbbra is fenntartom minden ember más :)
2011. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Változott azóta a helyzet, vagy minden maradt a régiben?
2011. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!