Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Nagyon kétségbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Nagyon kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

A szüleim 15éve vannak együtt és tudom, hogy szeretik egymást. Megvan a kölcsönös bizalom egymás felé. De egyfolytába veszekednek. Régen is gond volt és zavart, de mosmár kétségbe vagyok esve, mert elkzdték mondogatni, hogy az lenne a legjobb ha elválnának. Fél éve körübelül megkérdézeték, hogy én mit szeretnék, vagy mit gondolok és én mondtam nekik, hogyha tudnak békességben, üvöltözés nélkül élni akkor maradjanak együtt, de ha nem akkor meg váljanak el, mert ezt nem bírom. Együtt maradtak, de nem csak az, hogy nem változott a helyzet, még romlott is. Eddig is mindennapos volt a kiabálás, de mostmár nem is szólnak máshogy egymáshoz, és mindennap mondogatják, hogy elkéne válniuk. Én ha önző lennék télleg azt mondanám, hogy váljanak el mert ez így nekem nem jó (bár nekik se), de ha elvállnának nekik még rosszabb lenne. Apám nem hiszem, hogy találna magának újra valakit, mert anyu az élete, de anyu is ha találna magának, biztos vagyok benne, hogy nem lenne bolfog mellette. Azonkívül én nem tudom, hogy kinél laknák.

Valaki tud segíteni, hogy mit tegyek? Keressek fel egy család terapeutát?


2011. jún. 1. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha ezt a dolgot a szüleidre bízod. Ezt nekik kell eldönteni. Téged pedig biztosan mindketten szeretnek, rólad gondoskodni fognak.
2011. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Náluk is állandóan veszekedtek. A vége az lett, hogy az orrom előtt estek egymásnak nem vagyok már kislány, de ennél fájóbb dolgot még életemben nem tapasztaltam. Bár nálunk anyám mindig erőszakos volt épp fordítva működött a ''családon belüli erőszak'', de hogy apámat üsse meg... Azóta apu elköltözött mi meg még anyámmal élünk. Náluk a veszekedés gyűlöletbe üvöltözésbe és egymás sértegetésébe csapott át. Utólag az a véleményem, anyámnak hagynia kellett volna, hogy apu már 5 éve elmenjen csak ő meg minket nem akart otthagyni. Beszélj velük mondd el nekik ez mennyire fáj neked. Hogy nem tudsz ennél visszataszítóbb dolgot elképzelni mint hogy hallod őket veszekedni. Én már túl későn szóltam és ezért olyat láttam ami most már életem végéig megmarad bennem. Ne hagyd szó nélkül nem vagy önző ha elmondod a véleményed. Szerintem ne hallgass az első válaszolóra vagy nem élte még meg ezt a helyzetet vagy fogalmam sincs honnan vette, hogy te ne szólj bele. Ugyanúgy a család része vagy mint ők. Ha elég fogékonyak a szüleid az olyan dolgokra akkor próbálhatod a családterapeutát is. De hátha hallgatnak rád és elgondolkodnak igenis mondd el a véleményed, még az is lehet, hogy könnyebb lesz külön...



21/L

2011. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én a pasimmal akkor ismerkedtem meg, amikor még együtt volt a feleségével, de ők is folyton veszekedtek és végül a nő nekem írkált miután mi már összejöttünk hogy nekem hagynom kellett volna őket együtt maradni a gyerek miatt holott a pasim már rég nem szerette a nőcit, merthogy a gyerek szüleinek EGYÜTT-KELL-MARADNI, ha nem, az tragikus következményekkel lehet a gyerek életére, de én meg megkérdeztem, hogy nem gondolja-e úgy hogy sokkal tragikusabb ha veszekednek folyton, minthogy a gyerek látja az apját boldogan szerelmesen valaki mással...

szerintem is az a helyes, ha külön válnak, minthogy ilyennek tegyék ki a gyereket. köszönöm hogy leírtátok a történeteiteket, elmeséltem a pasimnak, kár hogy a nőt nem lehet meggyőzni... :)

20L

2011. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat fpleg a másdiknak.

És a harmadiknak mondom, hogy teljesen igaza van szerintem is.. :/

2011. jún. 1. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!