Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehetséges csak a szép dolgokr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges csak a szép dolgokra emlékezni?

Figyelt kérdés
Szakításkor a barátok elég gyakran ezzel a (szerintem) üres frázissal próbálnak vigasztalni. Jelen esetben majdnem 4 év után szakított velem a barátnőm, de a korábbi kapcsolataimból sem a szép dolgokra emlékszem (hisz mindnek szomorú vége lett...), ahogy most is csak keserűség fog el, ha rá gondolok. Van olyan, aki képes arra, hogy tényleg csak a szép dolgokra emlékezik? 24F
2011. ápr. 6. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a roszakra emlékszel biztos könyebb elfelejteni. Ha a jókra nehezebb lehet viszont a szép emlékek adnak okot az életre (nem a munka stb stb.). De gondold azt hogy ezek szerint nem ő volt neked az igazi valahol meg van a te párod is.
2011. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne azzal foglalkozz, hogy szép, vagy nem szép.

Figyeld meg, milyen dolgok jutnak eszedbe róla, milyen érzéseket váltanak ki belőled a dolgok.

Kis tudatossággal készíthetsz egy belső listát, hogy mit szeretnél a következő kapcsolatodban az előzőből és mi az, ami hiányzott belőle.


Ilyen gyakorlatokkal könnyebb a feldolgozás és az elengedés.

2011. ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. :)

Nekem speciel sikerült, aminek nagyon örülök.

Soha nem értettem, hogy emberek, akik sokáig együtt voltak és szerették egymást egyik percről a másikra utálni kezdik egymást és kerülni.

Mi megbeszéltük, hogy jó érzéssel fogunk visszagondolni a másikra és ha látjuk egymást nem fordulunk el. Szerencsére sikerült. :)

Annyival másabb érzés ez.

Fogadd el. Ez történt és lépj tovább, és ha továbbléptél minek idegeskednél azért ami volt?

2011. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen nincs, hogy csak a szépre emlékszik valaki. Inkább olyan van, hogy miután már sikerült feldolgozni a szakítást és ténylegesen is elengedni a volt párodat, utána ha néha-néha eszedbe jut, inkább a szép időkön nosztalgiázol el, de tudatosan. Ez viszont szerintem már csak azután lehetséges, hogy feldolgoztad a veszteséget, és tényleg elengedted az illetőt.


Amíg még nem vagy túl a szakításon, addig az az egészséges, hogy a kapcsolat jó, és rossz vonulatai is az eszedbe jutnak. Csak így lehet továbblépni, ha a jót, és a rosszat is el tudjuk engedni, de előtte gondolati síkon még foglalkozni kell mind a kettővel. 23 L

2011. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!