Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen az idealizált férfi/nő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen az idealizált férfi/nő?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 10:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Az "idealizált" kifejezést arra használják, amikor valaki valamiről kitalálja, megálmodja, hogy tökéletes. Pl. ha én idealizálom az anyámat, akkor tökéletesnek látom, és nem veszem észre a hibáit.

Kérdésedre a válasz: a férfi és női tulajdonságokat tökéletesen megtestesítő alakok. Ebből látszik, hogy mindig attól függ, hogy adott ember vagy emberek mit tartanak férfiasnak/nőiesnek, és nem általánosítható dologól van szó. Pl. ha csinálnának egy szavazást Kínában és Hollandiában a férfieszményképről, akkor nem ugyanaz lenne az eredmény a két országban. De ha megkérdeznének két magyar férfit a nőideáljukról, akkor az sem lenne ugyanaz.

2011. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor pontosítom a kérdést, mert a válaszolók véleményére vagyok kíváncsi, tehát:

Milyen számodra az idealizált férfi/nő?

2011. márc. 14. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem pontosítsd tovább a kérdést: "Milyen számodra az ideális férfi/nő?"

Az idealizáltban ugyanis az van benne, hogy XY egyáltalán nem ideális, mégis hamisan annak tekintjük, mert olyan korlátoltak vagyunk (egy darabig).


Nah, megerőltetem magam és írok valamit az én nőideálomról:

csinosan és egyszerűen öltözködik, nem kihívó, de nőiesen és sportosan is meg tud jelenni, sportos alakja van, hosszú haja, szép mosolya, szép szeme, nőies, egészséges testtartása és mozgása, kicsit nyíltabb és beszédesebb nálam, mindig tudja, milyen helyzetben hogyan kell viselkednie (vagyis FELNŐTT), megbízható és felelősségteljes, de mégsem gépies, megértő és gyengéd, mélyebb dolgokról is lehet vele őszintén beszélni, képes fejleszteni a személyiségét és ez érdekli is, lehet vele gondolkodni a világ dolgairól, hívő katolikus, de nem bigott vallásos, jó a humora, lehet vele együtt örülni, játékos, de közben okos is, hozzám hasonló érdeklődésű, nyitott a világ új dolgaira, kicsit kalandvágyó.


Kb. ennyi. És ezek csak a tudatos és megfogalmazható elvárások voltak, a tudattalanok és a nem megfogalmazható apróságok sokkal többet tesznek ki. Ezért a számomra ideális nő minden bizonnyal nem létezik, így ha pár dolgok nem stimmel, az nem baj.


24f

2011. márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!