Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom viselkedése elbizonytala...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom viselkedése elbizonytalanít, vagy egyszerű a helyzet?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú történet. Valentin napon voltunk fél évesek, és a dolgok kifordultak magukból...

Mióta együtt vagyunk, a párom is arról beszélt, hogy össze fogunk költözni, még decemberben ő maga tűzte ki határidőnek a január-februárt. Közben akadtak gondok, amiben mindketten felelősek voltunk.

Egy helyen dolgozunk (nem ott jöttünk össze, én már egy éve ott vagyok, párom több hónapnyi munkanélküliség után jött oda dolgozni novemberben). Nagy létszámú gyárról van szó, amit párom nehezen viselt. Mellette álltam, de előfordult, hogy én is úgy szóltam hozzá... Szurkálódtam, ilyesmi... Ő pedig sokat idegeskedett, morgott, emiatt voltam én is vele nyers többször.

Nekem nehéz volt megszokni őt. Sokáig bizonytalan voltam az érzéseimet illetően. Tudni kell, nekem 2 évig volt egy levelezőtársam, egy jóval idősebb férfi, akivel lelkileg maximálisan egy hullámhosszon voltunk, mindent megbeszéltünk. Olyan volt nekem, mint a lelki párom. Soha nem lett több köztünk, és ez rajta múlt. Ő nem akart soha többet, de meg is mondta, hogy a korkülönbség és még egy dolog miatt, amit nem részletezek. Maradtunk barátságban, de azért annál több volt. Soha nem láttunk egymásról képet, ő nem akarta. Tudom, ha más életben találkozunk, ő lett volna nekem a tökéletes pár. De beletörődtem már régen, hogy nem; elég volt a barátsága is. Lelkileg annyira meggyötört engem az élet, hogy csak ő adott megnyugvást. Sosem volt komoly kapcsolatom, ő mindig biztatott, hogy lesz. Csodált, szeretett engem, én is őt.

Aztán jött a párom, épp egy csalódás után (hiába epekedtem egy munkatársam után, nem kellettem...). Neten ismertem meg, de ő nem az ország másik végén élt, mint a levelezőtársam. (bár érdekes, hogy ugyanabból a megyéből származtak) Közel élt hozzám, találkoztunk, összejöttünk. Egy hónapja voltunk együtt, épp kettesben voltunk pároméknál egy hosszú hétvégén, mikor megkaptam azt a szörnyű levelet. A levelezőtársam búcsúlevelét. Igazából mondvacsinált ürügy volt a távozása. Hogy külföldre megy dolgozni és ott nem tud majd netezni. De aztán megírta a valósat is: úgy érzi, most már nincs szükségem rá, hisz megtaláltam a párom. Boldog leszek most már. Tudja, hogy az egy férfinek sem esne jól, ha megtudná, a párja egy idősebb férfinak mondja el legféltettebb titkait. Nem akarta, hogy a kapcsolatom rámenjen erre, így elment. Kiborultam teljesen. Aztán talán elnyomtam ezt a dolgot. A párommal nem alakult ki ilyen lelki kötelék a mai napig. Ő nem egy beszélgetős típus (én sem, csak a megfelelő emberekkel remekül szót értek), nem szeret az érzéseiről beszélni, aminek az az eredménye, hogy azt sem tudja, mit akar igazán. A problémák elöl menekül, ahelyett hogy próbálná megoldani őket.

Sok vitánk volt emiatt. Ha valami nem tetszett neki, faképnél hagyott, és nem értette utána, miért nem vagyok vele ugyanúgy kedves. Gondolta: ha magamra hagy, én majd lenyugszom és ezzel a gond meg van oldva...

Tudni kell páromról, hogy nem volt egyszerű élete. Gyerek és tinikorában sokat bántották, mivel szelíd volt és mimóza, könnyen lehetett bántani. Gondolom rátett, hogy az apja olyan volt gyerekkorukban, mint az állat; a szeme, füle hallatára ütötte az anyjukat, üvöltött vele. A mai napig nagyon idegeskedő, néha paranoiás a kedvesem. Nulla önbizalma van. Régen járt pszichiátrián. Volt, hogy sok nyugtatót szedettek vele, egyiket a mai napig szedi. 20 évesen kirángatták szülővárosából a szülei és ide, az ország másik végébe hozták velük. (nem tehetett mást, még tanult...) A barátait, azt a keveset is elvesztette.

Dolgozott, soha nem lett önálló, mert a szülei legomboltak róla minden pénzt. Volt egy vitánk úgy egy hete, nem ecsetelném, azt itt írtam le:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Azóta az történt, hogy kibékültünk az én kezdeményezésemre, mert ha rá várok, ő hagyta volna annyiban... Nem volt sok köszönet benne, mert sokszor kiállhatatlan velem azóta, míg én megembereltem magam és a legbántóbb dolgokat is elnyelem és visszafogom magam. Mégis az történt, hogy akkor, mikor már időpontunk volt egy albi megtekintéséhez és én összevásároltam egy csomó kelléket az összeköltözéshez, a fejemhez vágta a munkahelyen (máshol nem is beszéltünk a vitánk óta, mert a pihenőnapokban nem volt hajlandó találkozni), hogy ő márpedig nem akar költözni. Előtte napi 20szor kérdeztem, hogy biztos akarja-e. a válasz mindig igen volt, erre most a fejemhez vágta... Rendben, mondtam, halasztunk. De közöltem vele, hogy azt nem játszom, hogy évekig járogatunk egymással, mint a tinik. Én komoly kapcsolatba mentem bele, az utána ne váltson át tinis-bohóckodásba.

Rájöttem, hogy a viselkedésének, mármint a hangulatingadozásának az az oka, hogy nagyobb mennyiségben szedi a nyugtatóbogyót. Eddig mondjuk munkanapokon néha bevett egy felet, most minden nap legalább egyet otthon és melóban... és csoda hogy ilyen! és tudjátok mi a szomorú: ő még annak idején az apjának adta a bogyókat, hogy mindig ő adagolja neki, mármint ha kér tőle, akkor kap, de alapból ne legyen nála, mert nem akar függő lenni. Most is az apjánál van, de az az ember képes odaadni neki mindig, ha kéri... Hogy lehet ilyen??? kontrollálhatná, megtagadhatná tőle, max adhatna egy felet, vagy mit tudom én... de nem, nyomja belé, naná, mert ő is függő, csak ő altatóval nyomja magát (az összeveszésünk utáni nap 3 nyugtatót és altatót adott a fiának) Én tudom, mi a gyógyszerfüggőség, anyám évekig alkoholizált és gyógyszerfüggő is volt. Felismerem. Vagyis most mégis egy kolleginám, akivel jóban vagyok, hívta fel rá a figyelmem, hogy olyan ködös a párom tekintete. és valóban, épp mint anyámé volt régen. talán annyira nem, de látszik.

párom szerint persze nem attól olyan, hanem kimerült (ami 5 óra alvások mellett érthető is lenne...). de most beszéltem vele, hogy addig tegyen a dolog ellen, míg lehet. ő váltig állította, hogy nem tudna meglenni a munkahelyen ennyi ember közt bogyó nélkül, mert összeesne... mégis megtette és tegnap nem vett be. érdekes, egész máshogy nézett ki. most is fáradt volt, és gyenge, valami betegség kerülgeti, de a feje tiszta volt. Remélem, hallgatni fog rám, egyelőre mindig igazat mond, de anyám példáján tudom, hogy a függők ismérve a hazugság. de észre fogom rajta venni és ha hazugságon kapom, nem csinálom tovább.

Most itt van 3 pihenőnap, külön vagyunk megint. :( pedig azt mondta, jön velem haza munkából tegnap. de kitalálta, h ma orvoshoz megy. amit megértek, hátha influenza kerülgeti, lássa orvos. pénteken eljön hozzám, ha addig le nem mondja... hangoztatta, h neki most magány kell. nem értem, kapcsolatunk elején kivirágzott, egyáltalán nem kellett neki a bogyó, kevesebb cigit szív azóta, boldogabb. félek, hogy a szülei miatt ismét oda jut, és ha keveset vagyunk együtt, elkényelmesedik otthon és nem is vágyik majd másra...

De most odáig jutottam, hogy kivárom. Ha tényleg jobb hazamenekülni és ott lenni, akkor hagyom. Nem leszek mártír. :( Én segíteni akarok neki, hogy boldog ember legyen, mert szeretem. De magamat nem fogom kikészíteni...

Minden elismerésem annak, aki ezt végig bírta olvasni...

21L


2011. febr. 16. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem, ezen mi volt a kérdés??


Nagyon jó meglátásaid vannak, a párod gyógyszerfüggő és ha nem kezelteti ki magából lehet hogy a diliházban köt ki.. Veled együtt..


Nem egyszerű helyzet de van megoldás, mindenképp lássa pszichológus!

2011. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Végigolvastam, és lenne pár megjegyzésem:

1. Ha a barátod tényleg gyógyszerfüggö, akkor nem sok esélyt látok a kapcsolatotok rendbehozására, mert csak ideiglenes javulásra számithatsz, minden stresszhelyzetben újra el fogja kezdeni.

2. Ha veled ennyire nem belátó és megbizhatatlan, akkor csak a saját életedet is tönkretested.

3. Úgy érzem, a levelezöbarátod sokkal fontosabb ember számodra, mint ez a férfi - én megkeresném a helyedben, és inkább vele kezdenék közelebbi kapcsolatot. Azt ugyanis hülyeségnek tartom, hogy a korkülönbség kizár egy jó kapcsolatot, van ahol éppen igy müködik jobban.

2011. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lássa pszichológus? Már látta pszichiáter. Tudod, kedves hozzászóló, a pszichológus arra jó, hogy legombolja az emberek pénzét. Párom volt annál is pár éve, és az előbbin kívül más haszna nem volt. Az is csak felírná neki a gyógyszert és ennyi. Mert nekik ez a megoldás. Hisz a beteg kussban marad, mert a bogyóktól nem tud magáról, az orvos jól jár, mert ezért pénzt kap, a gyógyszerész is jól jár meg a gyógyszert forgalmazó cég is. Sajnos ez így működik, tőlük valós segítséget nem kell várni.

Ha nem tudsz érdemiben hozzászólni a témához, ne írj! Nem várom el, hogy végigolvassátok a maszlagom; ha egy olyan ember ír, aki tényleg vette a fáradtságot hozzá és tud véleményt mondani, azt megköszönöm. Egyszavas válaszokra nem vagyok kíváncsi, úgy ne írj rá, hogy kb. olvastál belőle két sort! És mindehhez vagy 16 éves. Nyomd meg a vissza gombot és válaszolj a kotonos kérdésekre valami murisat!

2011. febr. 16. 08:01
 4/9 A kérdező kommentje:

8:00:

Köszönöm! A levelezőtársamat nem tudom megtalálni. Párkapcsolat abból sosem lesz, ez tény. Sajnos ez nem egy regény, aminek happy end a vége, az ő élete abból állt, hogy másoknak adott és ő csak alkalomadtán volt boldog. De ebből nem lehet kimenteni. Több ezer km-ről én nem tehetek semmit. Egyetlen támpont a húga volt iwiwen, de nem válaszolt a levelemre, olvasatlanul törölte. Egyebet nem tudok tenni innen a távolból.

Én a párommal akarok boldog lenni, csak nem egyszerű. Sok tanácsot kaptam munkahelyen, férfiak mondták, hogy hagyjam a fenébe, találhatok bárkit. De tudom, ha én magára hagyom a párom, neki nincs jövője. Nem tudnék boldogan élni mással, ha tudom, hogy az ő élete katasztrófa. Az ilyen emberre mondják, hogy a végzetem. Vagy így, vagy úgy... Én nem fogom diliházban végezni, soha nem nyúlnék szerekhez, azt nem engedném, hogy belémnyomják. Ha nem sikerül vele a harc, akkor feladom. Fiatal vagyok, legalábbis a korom alapján, de engem az élet már meggyötört, megkeserített.

2011. febr. 16. 08:07
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

mondd meg a párodnak hogy válaszút elé állitod és döntse el hogy m,i fontossabb neki,Te vagy a szülei.Ha te akkor költözzetek össze és legyetek boldogok.Ha a szüleit akkor hagyd ne szenvedj tovább mellette mert nem éri meg.Olyan emberért küzdeni aki nem Téged választ azért kár szenvedni.Ha össze költöztök is akkor intézd úgy az anyagiakat hogy felesben fizettek mindent és ha marad plusz pénz a kaja vásárlásán is kívűl akkor meg kell neki magyarázni hogy magára is kell hogy költsön(mint emlitetted nincs normális ruhája sem).Sok sikert ,de ami nem megy nem kell erőltetni.

22/N

2011. febr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Direkt nem akartam választás elé állítani. Mert tudom, hogy amilyen mulya, a szüleit választja. Meg egyébként sem szép ilyen választás elé állítani most, mikor ilyen zavarodott. Eddig is azt vágta a fejemhez, hogy utálom a szüleit és azt akarom, hogy soha ne találkozzon velük meg ilyenek... természetesen nem mondtam ilyet, még hasonlót sem.

Csak azt, hogy márpedig nem lehet hazaszaladni 30-40 km-ről, mert van egy fél perces munka, amit a ház körül el kell végezni. Sokszor azzal jön, h az apja már nem bírja behordani a fát, stb... És akkor mi van? Megvárjuk, míg meghalnak? Addig ott marad házi ápolónak? Ha már segíteni kell, veje ott lakik tőlük 10 percnyire, az nem tudna átugrani segíteni?

Nemrég még külföldi munkát terveztünk a párommal, akkor oda hogy ment volna el?

2011. febr. 16. 09:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos. Elég sok mindenben egyezünk, pár bennem felmerülő kérdésre is kaptam választ.

Nekem a volt párom olyan, mint a te levelező partnered, csak kombinálva a párod hozzáállásával hozzád. Nála is mindig én vagyok a hibás, és én is nyeltem, mert oka van rá, hogy ilyen legyen. Az a helyzet, hogy bunkóságra sosincs ok. A jelenlegi párommal én is szoktam szemét lenni, ha olyan napom van, de legkésőbb nap végén bocsánatot kérek. Ha valaki szeret valakit, azzal nem úgy bánik, mint egy felmosóronggyal. Egy tiszta állapotában a párodnak, beszélgess el erről vele. Lehet nem fogja megérteni, de akkor ezen sincs mit ragozni tovább. Ha szeret, megért, és változtat, ha nem, akkor +1 pont ahhoz, hogy kár folytatni.


A gyógyszerfüggőséghez sajnos nem tudok mit írni. Unokatesóm a cigiről nyilatkozott úgy, hogy egy orvosnak a beteg szemébe kellene mondania, hogy meg fog halni, ha így folytatja. Szerinte ha apumnak a szemébe mondták volna, akkor ma is élne. De ezt az orvosoknak megtiltják, unokatesómat is leszidta a tanára, hogy pocsék orvos lesz, ha így áll hozzá. Pedig igaza van.

Ha a párod nem akar bevonulni elvonóra, sokat nem tudsz tenni. De gondolom ezt te is tudod, hisz anyuddal már végigjátszottad. Ne állítsd választás elé, idegileg labilis ember, azért is te lennél a felelős, bármit is dönt ő.

Nehéz, ha szeretsz valakit, exemhez én még mindig ragaszkodom, de ő szóba sem áll velem, így 3 hónapnyi könyörgés után, hogy jöjjünk újra össze, szóba sem áll velem. Őt is megviselte az élet, szerintem idegileg is elég labilis, hát hagyom. Talán egyszer még összejövünk, talán nem. De mégis azt mondom neked, hogyha már nem tudsz semmit tenni, és úgy érzed, mindened beleadtad, akkor add fel. Ha ő nem akar nyitni, változni, te nem tehetsz semmit.

2011. febr. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!

Ez még nem függőség a páromnál, de könnyen az lehet, ha a szülei ilyen könnyelműek. Mert amennyire ragaszkodik hozzájuk és hallgat a szavukra, ha az apja erélyesen azt mondaná: "Fiam, márpedig nem kapsz bogyót, kibírod nélküle!" - akkor ő szó nélkül elfogadná ezt. De ehelyett adja neki az apja...

Kollégáim szerint ez is a céljuk, ne tudjon magáról, csak maradjon otthon fejőstehénnek. Nem tudom, én nem akarom ezt elhinni róluk. Szeretik őt, csak sok tekintetben rosszul szeretik és felelőtlenek.

Még ennyivel nem kell elvonóra mennie. Nem feltétlen megoldás ám. Anyám két elvonón is volt, utána ugyanúgy folytatta. Végül ő úgy hagyta abba, hogy saját elhatározásból. Addig tehetett és mondhatott bárki, amit akart. Bár az igazsághoz hozzátartozik: anyám a mai napig szedi az orvos által felírt nyugtatót. De nem látszik rajta, és ennyi kell neki, hogy normális legyen. Meg nem gyógyul soha.

A páromnak orvos írta fel a napi 1 tablettát. Amihez tartja magát, de az az egy sem kéne. Mikor összejöttünk, leállt róla, mert boldog volt. Ha munka mellett egy felet bevett, az is elég volt neki. Csak most könnyebb ahhoz menekülni. De mint mondtam, tegnap nem vett be egyet sem. Kértem, hogy a pihenőnapokon, mikor meg végképp nincs stresszhelyzet, mellőzze. Úgy érzem, megértett. De sajnos a könnyelmű szülei a legnagyobb gond. És nem tudom, hogy szakítsam el tőlük. 1-2 hónap haladékot kapott a költözésre. Ebből nem engedek. Nem fogok évekig mellette lenni a távolból. A munkám miatt is akartunk beköltözni a városba. Ő fél óra alatt hazaér, én másfél órát buszozom, és 12 órában dolgozunk. Mire hazaérek, van 7-7 és fél órám, mire újra jön a munkahelyi buszom, és még nem fürödtem, ettem, aludtam...

Tegnap már a végkimerülés határán voltam, a kolleginám is támogatott, a főnököm 5 perccel előbb elengedett, hogy kimenjek levegőzni, míg a párom ezt mondta: "ennyire azért nem kéne rájátszani..." :'( A bunkóságait meg szokta bánni, mikor sírva szálltam fel a buszomra, útközben ért az üzenete, hogy sajnálja és szeret. Ez oké, csak kiakasztó, hogy a munkahelyen sokszor bunkó, aztán a távlatból elnézést kér, majd a pihenőnapokon, mikor együtt kéne lennünk és átbeszélnünk a kapcsolatot, akkor meg inkább a szüleihez menekül, ahova azok után, amiket mondtam róluk, nem mehetek. (vagyis szerinte igen, mert úgysem szólnak arról, de nekem kínos lenne...)

2011. febr. 16. 10:37
 9/9 Réti bubuzér ***** válasza:
Szerintem túl sokat beszélsz, az lehet a baj
2011. febr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!