Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szakítsak, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szakítsak, hogy ne tegyem tönkre?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta gondolkozok a dolgon, és arra jutottam, hogy a legjobb megoldás, ha szakítok a barátommal.

Egy kicsivel több, mint egy éve vagyok együtt vele, de már nem ugyanaz. Nem úgy szeretem, ahogy kellene; van, hogy nem látom vagy két hétig és nem is hiányzik; az ágyban is alig kívánom már; ha pedig rágondolok, nem a jó jut eszembe először.

Azt hiszem, mostanra szállt fel a rózsaszín köd az orrom elől és most látom, hogy nem is illünk össze annyira. Nagyon zavar néhány jellemvonása és nem kérhetem, hogy változzon meg, mert akkor egy teljesen új emberré kellene válnia. Én is egyre többet zsörtölődök, amikor velem van, azt hiszem, ez is valami "mellékhatása" annak, hogy már nem az igazi ez a párkapcsolat.

Egy-két hónapja érzem már ezt, de nem mertem bevallani magamnak, mert nem akarom elveszíteni, de mellette sem vagyok boldog, egyre távolabb érzem magam tőle. Félek egyedül maradni, de túl tudnám tenni magam a dolgom. Csak miatta aggódom. Nagyon ragaszkodik hozzám, akár a kezem is megkérné, de nem érzem úgy, hogy le tudnám vele élni az életem. Ő az első komoly barátom és úgy érzem, még többet is tapasztalhatnék.


Szerintetek hogyan szakíthatnék vele úgy, hogy ne tegyem teljesen tönkre? Gondolom, utána nem akarna találkozni velem, nem is várnám el, de nem akarom, hogy keserűvé váljon. Ötletek?


2011. febr. 7. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szakítást azért nevezik szakításnak, mert minden esetben drasztikus, fájdalmas dolog.

Egy lelkiismeretes ember aligha tudja lelkiismeretfurdalás nélkül megúszni, ha otthagy valakit, aki még szereti.

Ez egy ilyen dolog.

Az otthagyott fél nem biztos, hogy megteszi neki azt a "szívességet", könnyítést, hogy jól fogja viselni.

Nem gúnyolódásból mondom, hanem tapasztalatból, csináltam már ilyet.

2011. febr. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindenképpen sérülni fog valamilyen szinten, ha ő még ragaszkodik hozzád, esetleg még szerelmes is beléd.

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy a lehető legőszintébben beszélsz vele, viszont nem bántóan, vagy vádaskodóan. Viszont határozottan és nem visszakozva csak sajnálatból.

A kérdésed stílusából ítélve megvan hozzá az intelligenciád.

Ha pedig szakítottatok, nem a legjobb ötlet tartani a kapcsolatot, főleg az elején, ha ő még érez irántad valamit. Még akkor sem, ha ő ezt szeretné. Mert akkor ez megakadályozza az újrakezdésben és csak abban fog reménykedni, hogy hátha visszafogadod.

2011. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, hasonló válaszokat vártam és köszönöm a tanácsotokat.

A baj az, hogy én is szeretem és ragaszkodok hozzá, de akkor is egyre egyhangúbb az egész. Belehasad a szívem, de nem akarom, hogy hosszan szenvedjünk a hirtelen halál helyett.

2011. febr. 7. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak bepunnyadt a kapcsolat, és tudnád újra szerelemmel szeretni, akkor lehet, egy beszélgetés is elég lenne (?!), hogy min változtassatok.
2011. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! pontosan ebben a helyzetben voltam, de nem akartam szakítani, lelkifurdalás és egyéb félelmek miatt, de pár napja végül megtettem. hihetetlenül felszabadultam utána, de azért persze kicsit rossz. szívesen beszélgetnék veled, hátha tudunk segíteni egymásnak, ha gondolod, add meg az e-mail címed. 18 éves lány vagyok.
2011. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!