Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy más legyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy más legyen az életem?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit tehetnék, nagyon rosszul érzem így magam. 17 éves vagyok és úgy érzem senkinek nem vagyok fontos... Amikor látom, hogy mások boldogok, annak örülök, de el is szomorodok, hogy én miért nem lehetek.

Nem merek úgy viselkedni, mint mások; NEM TUDOK megnyílni és úgy "hülyülni", mint mások.

Kevés barátom van, de úgy érzem ők sem igaz barátok.

Elmondhatom magamról, hogy olyan ember vagyok, akire számíthatnak a többiek, nagyon sok számomra kedves ismerőst/barátot elláttam már tanácsokkal; viszont én ezt nem kapom vissza mindig, pláne amikor a legnagyobb szükségem lenne rá, akkor nincs ott senki mellettem.

Van egy nálam jóval idősebb ismerősöm, aki figyel rám és ha látja, hogy gond van, akkor kérdezi, hogy mi történt, aztán meg azt mondja, hogy legyek vidám, de egyszerűen nem fogja fel, hogy nem tudok az lenni, azzal nem segít, ha azt mondja, hogy "ne nyafogjak".

ÉS aztán az is rosszul esik, hogy állandóan kérdezgetik, hogy van-e barátom, mert ugye a körülöttem lévőknek nagyrészt van, és nekem nincs és hát ez is szomorúvá tesz.


Nem érzem, hogy csúnya lennék vagy buta vagy bunkó.


Egyszerűen el vagyok keseredve.


Köszönöm, hogy elolvastad.


2010. dec. 12. 23:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

igen a család, akik elhitetik veled, hogy te szép vagy, okos vagy, mindenkinek fontos vagy....

aztán elmész egy szórakozóhelyre, és mindenki pont lesz*r, elmész főiskolára, te vagy a leghülyébb, és nagyot koppansz....hogy mégse körülötted forog a világ....

23:59 voltam

2010. dec. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további értelmes válaszokat, jól esett. Legutóbbi válaszoló...még átgondolom, köszönöm!
2010. dec. 13. 00:10
 13/25 anonim ***** válasza:
Jaj Drága!Ne legyél ennyire elkeseredve!Én 24L vagyok és hidd el,nekem sem jobb az életem!Nem szabad szomorkodni!Tudom könnyen mondom,de jobb lesz minden,ha csak arra gondolsz!Ha akarsz írj nekem privit,és beszélgethetünk.Ha segítségre van szükséged néha,akkor fordulj hozzám bizalommal!Szia!
2010. dec. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

jó látni hogy vannak itt segítőkész emberek is, akik nemcsak kioktatni tudnak...

Nem jó ez a felnőtté válás, annyi kényszer, feladat, problémamegoldás...GYerekként miből állt az életünk: ovi, otthon játék, és önfeledten szórakoztunk mitsem tudva a nagyvilágról....


23:59

2010. dec. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Csak azért írtam én, mert én nem tudok neked küldeni :) (0:05 vagyok)


Ilyenkor egyébként jól érzed, mindenki tudja valakiről, hogy ők-e a barátai, csak amikor az ember teljesen önbizalomhiányos, pszichológiai okokból megpróbálja úgy elfogadni a többieket, akik szóba állnak vele. Sajnos ez hiba, mert nem fognak jobban szeretni.


Gondolom már rengeteget gondolkoztál, hogy mit csináltál rosszul, miért "utálnak" meg hasonlók, itt a baj igazából nem veled van, hanem hogy egy olyan közösséggel találkozol nap-mint-nap, akiknél már régóta kialakult rólad egy kép, és ilyenkor már bármit csinálsz, el vagy könyvelve régóta. Ezért nem is fognak változni, és te se tudsz rajtuk, úgy ítélnek meg, hogy a szemükben "gáz" legyél. Pl visszahúzódónak néznek, meg olyannak, aki "jógyerek", megbotránkozol, amikor szokásos gimis témákról beszélsz meg hasonlók. És te tudod, hogy ez mind fa.ság, de ők nem.


Ha 17 éves vagy, akkor gondolom nemsokára ki fogod járni a középiskolát, hidd el, ha felmész Budapestre és gimit kezdesz, az egy megváltás lehet.

Sokszor náam is így volt, mivel az osztálytársaim utáltak, sokszor mentem táborokba (vannak nagyon színvonalas, bulizós fajták is, nemcsak ilyen dögunalmas piknikezősek) és ott találkoztam új emberekkel, akik érdekes módon bírtak, és 1-2 nap után mindig velem voltak. Milyen érdekes..

Próbálj másokra támaszkodni, ne azokra, akiknél csak rosszul érzed magad ha a közeledben vannak, nálam is voltak nagyon mélypontok, és kevésbé rossz napjaim, mostanában már sikerült úgy-ahogy letojni őket, és igazából nem alkalmazkodom senkihez, magamat adom, és ha valaki nem tetszik, kimondom neki, jobb ez így. (egyébként vicces, hogy azóta már jobbak velem, de nem nagyon érdekel, mert anno nagyon sikerült megharagítaniuk, amit nem tudok csak úgy elfelejteni)


Az is egy nagy hiba egyébként, hogy meghallgatsz mindenkit függetlenül a múltjuktól, azt hinnéd, emlékezni fognak rá, pedig nem... ez nem az a világ. Igazából számítanak rá úgyis. Ezt úgy hívják, hogy ilyen lelki "szemetesláda". Jobban jársz minden szemszögből, ha teszel róla, hogy ne te legyél az.

2010. dec. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
De tényleg rengeteget tudnék beszélni erről, meg tanácsokat adni minden szituációhoz :D csak felajánlom, mert én tudom milyen sz.r az ilyen :S, max nem veszítesz semmit, addig is, fel a fejjel :)
2010. dec. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

utsó 82 % osnak:

mondasz valamit, nem hittem volna, hogy mással is pont ez történik mint velem...

úgy ahogy írtad középsuli elején mindenki elkönyvelt lúzer, jófiú gyökérnek, és bármit csináltam, bármennyire rúgtam be, bármennyire jártam kocsival suliba (ezek voltak a menők) , az maradtam akinek előszőr megláttak....egy szánalmas gyerek.

Bízom benne ez változni fog, és szorítok a kérdezőnek is!


--23:59-- (azóta már többször is írtam, csak ezt az időt jegyeztem meg)

2010. dec. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Változni fog, egyetemi emberek eleve teljesen máshogy állnak az egészhez, mint a középsuliban, befogadják az embereket (visszahúzódóbbakat is), szerintem ezért is megyek majd koliba, nem albérletbe. meglátjuk még mi lesz.. jó inni, jó vezetni, de mind csak akkor, ha élvezed vele az életet. Egyébként én tudom hogy nálam pl mi váltotta ki eddig az emberekből a viselkedésüket, mondanom se kell, hogy egy nagy baromság/gyökérség az egész:P
2010. dec. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

én is hasonló helyzetben vagyok/voltam. Igazság szerint most mászok ki belőle. Sajnálom amiért el vagy keseredve, és remélem pozitív irányt vesz az életed ;) :) Azt mondod nem vagy buta se bunkó és csúnya sem, miért nincs barátod?:S Pasik nem kezdeményeznek nálad? Tényleg érdekelne


18/f

2010. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
17 éves vagy. Pontosan abban a korban vagy, amikor az embernek el kell döntenie, mivé szeretne válni, mit szeretne dolgozni, mit akar még tanulni. Mi az amit szeretnél? Barátokat? Pont tegnap írtam egy másik kérdezőnek, hogy ennél mi sem egyszerűbb. Válassz irányt az életednek. Célokat. Álmodozz és indulj el a megvalósítás útján. Olyan emberekből lesznek a legjobb barátok, szövetségesek, akik ugyanarra tartanak, amerre te: pl ugyanazt tanulják, ugyanolyan területen dolgoznak, és ilymódon, egymást segítve, támogatva, ösztönözve, együtt dolgozva alakulnak ki a legszebb kötelékek. Nem lehet mindenkinek megnyílni. De ha keresed, megtalálod azokat az embereket, akiknek a társaságában annyira biztonságban érzed magad, hogy ha nyitottabb akarsz lenni, ez nem okoz problémát, de elfogadnak téged akkor is, ha éppen tökre bezárkózol. Én se mindenhol érzem jól magam. Bizonyos emberektől szószerint menekülök, beleértve a rokonságom számos tagját. De érettségi óta, mióta szabadabban mozoghatok, jobban tudok dolgozni, keresni, eldönthetem, hol élek, kikkel barátkozom, mivel akarok foglalkozni, szép lassan kialakult körülöttem egy nagyon kellemes és tágas baráti kör. És ezt te is meg tudod valósítani, ha dobod a szomorúságot és egyszerűen kisétálsz a mostani környezetedből, amint lehetséges. Csak találd ki, mire vágysz. Rögtön adott lesz a beszédtéma és adottak lesznek az emberek, akik felé ajánlatos közeledned.
2010. dec. 13. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!