Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha szeretem, ez még megmenthető?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szeretem, ez még megmenthető?

Figyelt kérdés

Nagyon félre csúsztak köztünk a dolgok. Én 21/L, ő 25/F.

Fél éve "együtt", de távolság+neki munka miatt átlag 3-4 hetente találkoztunk. Nem volt köztünk soha világos kommunikáció. Eleve rosszul is indultunk: ő krízisben volt, nem találta a helyét az életében, és még most sem találja. Elhelyezkedési kérdések, most nem a szakmájában van munkája (bár jól fizet), de nem tud megbékülni a helyzetével, többek közt, mert előtte 6 évet tanult az egyetemen.


A kapcsolat elején egy csomó rossz gondolatát elmondta nekem. Többször elhangzott, hogy szerinte értelmetlen az élet, "segítsek", nem tudja, meddig bírja, "világvége" állapotban van. Megosztott velem öngyilkos gondolatokat is. Szakember segítségére nem tudtam rávenni, pedig rengeteget próbáltam. Abban sem voltam biztos, valóban én kelleke-e neki, vagy egy kapaszkodó, amit én jelenthetek.


Nagy nehezen a kérdéseimre annyit mondott, engem akar, nem a "kapaszkodót". De sosem tudta mutatni, hogy örülne nekem, mindig a rossz érzései jöttek csak. Soha nem beszélt az érzéseiről, vagy arról, hogyan látja a kapcsolatunkat. Így fogalmam sem volt, voltaképp én mire kellek neki. Erről nehezen is tudtam beszélni vele, mert egyenesen soha nem mondta ki, ő mit lát a kettőnk dolgában.


Most egyre ritkábban taliztunk. Őt nagyon kimeríti a munkája is, és rendszeresen szombaton is dolgozik. Így volt, hogy 1,5 hónapig nem láttuk egymást, (busszal 50 perc van köztünk), mert ő szombaton dolgozott, nem akart jönni vasárnap, vagy nem is hívott olyankor fel. ...én a fentiek miatt nem mertem szóvá tenni, mért nem hív el magához olyankor, sosem tudtam, igazából mit akar tőlem.


Most viszont nem bírtam tovább, és őszintén elmondtam neki minden kétségemet. Azt a választ kaptam, hogy mivel én sem mondtam, hogy elmennék őhozzá, ő is azt hitte, ezt én annyira nem gondolom komolyan, és ezért is nem hívott. Meg hogy akar ő engem, de a sok munka elszívja minden erejét, és ezt nem tudja kezelni.


Szerintetek ennyi zűr a világosabb kommunikációval helyrehozható? (És a lényeg...vajon a rossz gondolatai elmúlnak egyszer? Vagy ilyen habitusú párral keserves lenne az együtt élés? Jobb lenne most azonnal elengedni?)


Eddig, ha beszélni akartam vele kettőnkről, hogy a viselkedése miatt nem tudom, mit is akar tőlem, mit jelentek neki, nem kaptam soha rendes választ. Csak olyasmiket, hogy "túl sokat olvasok", "túl sokat gondolkodok". Most viszont már felvetettem a búcsúzás lehetőségét is, és most mintha hajlana rá, hogy mindent világosan beszéljünk át, és mondjunk ki.


Ti mennétek, vagy maradnátok a helyemben? Össze vagyok zavarodva. A sztori hosszú lett, tudom:(, de a lényeges infókhoz kellett ennyi.


2010. dec. 9. 15:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Miért pont te törnéd magad utána? Néha ő is fáradhatna a találkozással.
2010. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Van konkrét oka, hogy depressziós? Vagy csak sikeres és boldog, de minek?
2010. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam, de a mi "kapcsolatunk" csak egy hónapig tartott. Ő is rengeteget dolgozott, azt mondta, hogy neki az most a legfontosabb, hogy kilábaljon a lehetetlen helyzetéből, velem meg annyira nem törődött. Pl. napokra eltűnt és fel sem hívott. Én otthagytam de bánom, mert rájöttem, hogy szeretem és most azon vagyok, hogy visszacsináljam a dolgokat, mert más nem kell csak ő. Úgyh én azt tanácsolom neked, hogy jól gondold meg, hogy szakítasz-e vele, mert lehet már nem lesz visszaút. Egy kapcsolat nem csak a jó időszakokról szól, ha az ember szeret vkit, akkor mellette áll a rosszban is. De nem tudom, hogy te hogy éled meg ezt a helyzetet, illetve, hogy pontosan mi van közöttetek. Mérlegelned kell a dolgaitokat, megéri-e ez neked, szereted-e annyira, hogy kitarts mellette stb...
2010. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én is hasonló "állapotban" vagyok most mint a barátod.

Ha gondolod privátban elmondom milyen is az "ilyenkor".

2010. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
szerintem nem a paroddal van a baj,hanem sajat magaddal. inkabb kerdezd meg sajat magadtol hogy te szereted e ezt az illetot.ha neked o nem tetszik mint ember vagy mert eppen negativ gondolkodasu keress magadnak egy eletvidam pasit. szerintem a pasid nem szeret teged,de jol is teszi,mert az o szintje sokkal magasabb mint a tied.de te ezt nem ertheted.
2010. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Energiavámpír,mint ahogy előttem leírták ebben az esetben helytálló.


Én szakítanék!Szerintem:

gyáva ember

nem őszinte

és kétségbeesett.

Erre nekem nem lenne szükségem,pláne úgy,hogy az érzéseivel sem vagyok tisztában.A párkapcsolat nem zsákbamacska!

2010. dec. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pff.Ha mesélsz,akkor hümmög???

Ez nálam kiverte a biztosítékot.Nekem nagyon rosszul esne..nem érdekel a gondja,ha nem foglalkozik Velem!

2010. dec. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!