Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, jól csinálom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, jól csinálom?

Figyelt kérdés
A Párom kb. másfél hónapja kezdett az új munkahelyén. Tehát javában tart még a próbaidő. Tegnapelőtt bejelentette, hogy szerdára bevállalt egy plusz napot, túlórakánt. Megmondom őszintén, első körben nem örültem. Végre lett volna egy közös szabadnapunk. De jó, ha behívták, hát menjen. A pénz jól jön, az nem vitás. Tegnap felhívták, hogy ma, vasárnap is bemehetne, ha ráér. Még egy közös szabadnap elúszott. Villámtanácskozás, hiszen telefonvonalban volt. Mondtam neki, hogy persze, vállalja el. Nehogy ilyen marhaság miatt rakják ki...Így viszont úgy néz ki, hogy bár egy fedél alatt élünk, alig látjuk egymást. Próbálok türelmes lenni, meg megértő, hadd építgesse a karrierjét (úgy néz ki, hogy már most alakul az előmenetele), de egy kicsit félek, hogy ezt egy idő után megsínyli a kapcsolat.Egy fedél alatt élünk, de csak heti 2-3 alkalommal vagyunk együtt pár órát. Ha mázlink van, akad 1-1 közös szabadnap. Nem szabadna önzőnek lennem, hogy legyen velem, de egy kicsit nehezen veszi be a gyomrom, hogy rángatják, mint valami marionette-bábut. és zavar, hogy alig látjuk egymást. Ha egyáltalán nem szólok ezért, az nem jó, mert csak gyűlnek a dolgok. Ha meg szólok, akkor amolyan házisárkánynak érzem magam. Mi az arany középút? Ő sem morog soha a beosztásom miatt. Mindig mindent megért. De én hosszútávon nem tudok ennyire megértő lenni. Nem megy. Ezt a hetet már elvállalta így, hogy egyetlen közös szabadnapunk sincs. Félek, hogy ebből rendszer lesz. Hogy lehet ezt megoldani, hogy mindenkinek jó legyen?
2010. dec. 5. 04:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen világban élünk. Hajtani kell a melót, mert valamiből meg kell élni. Jobb, mint ha egy munkanélküli tróger lenne, aki otthon vakarja a tökeit.

Persze téged is megértelek, de van itt egy fontos dolog. Csak annyit írtál, hogy a párod, azt nem, hogy férj, vagy barát, vagy milyen stádiumban vagytok. (azt is csak a "házisárkányból gyanítom, hogy te vagy a nő) Mert ha még nem vagytok összeházasodva, akkor nagyon gondold meg!

Nem azért, mert egy jó házasság ezt ne bírná ki, hanem mert abban kölcsönösségnek kell lenni. Ha ő nem szól a munkád miatt, tolerálja a beoszásod, vagy a karrierépítésed, abszolut jogosan vár el ugyanilyen viselkedést tőled. Ha nem kapja meg, lépni fog.

Ez elég tipikus női önzőség, (bocs, nem csak rád értem, nagyon sok ilyen van) hogy legyen lóvé, nyaralni is el kéne menni valahova, a gyereknek is jobb cuccok kellenének, a hitel is megemelkedett, azt is fizetni kéne de azért legyen otthon eleget a férj...

Ami végülis teljesen érthető, mert hát egy jobb világban ez lenne az egészséges!

Sajnos nem az van, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, akkor úgy érzem, jobb volt valamivel, jobban lehetett haladni, most általában sokkal többet kell melózni ugyanazért a pénzért.

Ez van, ezért (is) van ennyi egyedül álló ember. Ha manapság nem születik milliárdosnak az ember, gyakran szembesül ilyen nehézségekkel.

2010. dec. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, akkor némi háttérinfo: én vagyok a nő. 22/N, 24/F. Baromi fiatalok vagyunk. Kb. 5 éve vagyunk együtt. 2 éve élünk együtt. Tisztában van a hibáimmal, pl. azzal, hogy igencsak hisztis tudok lenni. Én meg próbálom legyűrni a "hisztirohamokat", és végiggondolni az adott helyzetet az ő szemszögéből is. Tele vagyunk közös célokkal, amikhez mind pénz kell. Tehát tiszta sor, hogy hajtja a pénzt. Ahogy én is. De mit tegyek, ha gombóc lesz a torkomban, és próbálok parancsolni a könnycseppeknek, hogy nem folyhatnak ki, amikor szertefoszlik egy együtt töltött nap illúziója?
2010. dec. 5. 07:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Megértelek, elég érzékeny lánynak tűnsz, nem lehet könnyű.

Nem tudok neked okos dolgot mondani, ha lenne erre megoldás, nem itt tartana az ország, ahol tart.

Mondanám, hogy váltson munkát, dehát ezt is csak most szerezte...

Azzal tudlak bíztatni, hogy később, ha "bedolgozta" magát, lesz némi beleszólása, lesz egy kis alapja, hogy ne hagyja magát kizsigerelni.

Elősszöris legyen az a célja, hogy ha + melót akarnak rárakni, szóljanak előtte 2 héttel, és úgy jobban tudsz tervezni, és nem csalódásként éled meg.


Neked pedig az ilyen nehéz pillanatokban erőt adhat, ha a közös céljaitokra gondolsz, hogy mit, miért tesztek. Ha viszont átgondolva úgy érzed, ez már nem éri meg az áldozatot, beszéld meg a pároddal. Lehet, hogy 1-2 álomról le kell mondani, de az anyagi háttér nem minden.

2010. dec. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én csak szüleim példáját ismerem.Itt Németországban 3 hónap a próbaidő, ez alatt az idő alatt, apukám minden kérést elfogadott, mindig ugrott ha hívták hogy ugorjon be, s bár pincérként dolgozik, volt hogy a portási melót is elvállalta.Letelt a próbaidőszak, mindenki imádja, hogy lehet rá számítani stb..stb..Így több szabadnapot kap ha kér, megbecsülik, és bár már nem vállal el mindent, biztos benne, hogy nem lesz kirúgva.Lehet hogy ez más világ ami itt van, én is tudom hogy össze sem lehet hasonlítani, de ha a próbaidőt túléli a párod, akkor szerintem utána minden jobb lesz.Szerintem a pasik érzik ezt:)

L16

2010. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!