Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy 22 éves fiú jár egy 15...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy 22 éves fiú jár egy 15 éves lánnyal büntethetik kiskorú zaklatásáért?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm,15 éves.Jóba van egy 22 éves,cigány fiúval.A szülei ellenzik a kapcsolatukat.A múltkor mikor a barátnőm az anyukájával veszekedett,az mondta neki az anyja,hogy ha nem szál le róla a fiú,akkor feljelenti kiskorú zaklatásáért.Az érdekelne,hogy ilyen esetben ez tényleg zaklatásnak minősül,és fel lehet jelenteni a fiút?

Csak normális válaszokat kérnék,fontos lenne!! Előre is köszönöm!


2010. nov. 5. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nem büntethetik, de remélem jól elverik!
2010. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Moszuke ***** válasza:

hát a zaklatás nem kor függő,

de ha a lány nem vall a srác ellen, hogy az tényleg zaklatja akkor tök mind1 mit/kit/hányszor jelentgetnek szülők.

legalábbis szerintem. majd valaki kijavít ha nem.


ez szerintem csak 1 tipikus ráijesztés a szülőktől, hogy váázee wtf??? cigánnyal????:D

2010. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Betöltött 14 év után azzal szexel a leányzó akivel akar.
2010. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem bizonyítható, hogy szexuálisan érintkeztek, és a lány nem vall ellene. Akkor elfog indulni az eljárás de nem hiszem, hogy komoly és érdemi büntetés születhetne belőle. Az ha két ember szerelmes nem bűn, ha nemi kapcslatott létesítenek(azt hiszem a csók is számít), az már viszont igen.
2010. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Moszuke ***** válasza:
14 felett az sem bűn.
2010. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek
2010. nov. 5. 22:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nemismerem a barátnodet,de pl én 16éves vagyok és 25éves barátom van.. Én érettnek tartom magam ehhez a kapcsolathoz,de ha a barátnod nem ilyen és látod a fickón,hogy csak ki akarja használni,akkor beszélj mondjuk a gyerekkel,de higgadtan vagy nemtudom,hogy állítsa le magát vagy ilyenek. Mondjuk ha valósak az érzelmek,akkor szerintem nem kell miért háborúzni...(:

Remélem segítettem!

2010. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak megjegyzés, 14 éves kor alatt számít csak kiskorúnak... 14-18 között fiatalkorú és 18 felett nagykorú. A jogi részletekkel nem vagyok tisztában, mármint, ami a fiatalkorú és nagykorú kapcsolatát illeti.
2010. nov. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv!


Csak pontosítás végett 18 év alatt nevezik kiskorúnak, büntetőjogban szokták a 14 év alatti "elkövetőt" gyermekkorúnak nevezni, a 14-18 év közöttit fiatalkorúnak.


A kérdésre válaszolva, a megrontást a törvény bünteti (1978. évi IV. tv. Btk. 201.§, 202.§) de ebben az esetben, mivel már mind a két fél 14 év feletti, már nem. Olyan hogy kiskorú zaklatása mint bűncselekmény nincs. Zaklatás van, de az teljesen más (Btk. 176/A).


Ha a lánynak nem adsz ellenszolgáltatást a sexért akkor nem büntethető (202/A. §)

2010. nov. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!