Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

A barátnőm már két hete folyamatosan befeszül random dolgokon, állandóan gyászos hangulat van, tisztára kicsinál ez engem idegileg.


Folyamatosan azt érzem, hogy valamit nem csinálok jól. Amikor szóvá teszek valamit, akkor egyből visszájára fordul a dolog, hogy miattam van.


Ezen a héten az az új tévképzete, hogy nekem ő nem elég jó. Hogy fogynia kell, meg undorítóan néz ki. Már 2 hete hajtogatja, hogy el fogom hagyni, muszáj változni. Hiába erősîtem meg az én oldalamról.


Folyamatosan azzal jön, hogy nem úgy foglalkozok vele, ahogy eddig. Napi 3-4 órát is telefonálunk, ha dolgozik, utána meg minden percünket egymással töltjük.


Mégis depresszióskodik és engem ez az egész kezd eltaszítani.


Pl. az a baja, hogy nem nyúlok hozzá. Hogy nem “úgy”. Utána igyekeztem erre is odafigyelni. Folyamatosan tapogatom, tényleg vonzódom hozzá és kívánom is, tehát ezt nem kényszerből tettem, hanem igyekeztem jobban kimutatni a vonzalmat. De amikor beindulok ő csak lerendez más módokon, és amikor mondom neki, hogy de jó lenne érezni, akkor csak annyit mond, hogy “jó lenne”. De semmit nem mozdul, semmit nem reagál, inkább folytatja úgy, ahogy.


Most is volt egy pont ugyanilyen eset, aznap háromszor is “elkapott”, de amikor utaltam a rendes szexre, akkor csak annyit mondott, hogy jó lenne.


Utána egy kicsit feszült lettem, mert semmi jelét nem mutatta annak, hogy akarná. Ezt megérezte és kapásból befordult, utána meg a fejemhez vágta, hogy tapogatnom kellett volna stb.


Ilyenekkel jön, hogy “miért, neked felállna a farkad attól, ha csak annyit mondanék, hogy de jó lenne bekapni?”


Úgy feküdtünk le aludni, hogy azt vágta a fejemhez, hogy már egy hete hozzá sem érek. Nem értem mit kéne tennem. Ha egy másodpercre sem jelzi közben, hogy többet akar, akkor hogyan állnék hozzá, de most komolyan? Hát pont azt érezteti, hogy nem akar többet.


Ilyenből sose volt gond, de most meg hirtelen nem megy magától a dolog. Eddig gördülékenyen ment, most meg ilyen baromságok vannak.


Egyszerűen túl érzékeny és fogalmam sincsen mit kéne tennem, mert folymatosan rám utalgat vissza, mintha mindenről én tehetnék. Ezt elmondtam neki is, aztán elismerte, hogy igen, túl érzékeny és ez baj, de mégis ugyanúgy folytatja.


Egyre inkább távolodom tőle másfél év után ezek miatt. Mindenért van valami hiszti, nagyon toxiknak érzem, pedig nagyon boldog vagyok, amiért van nekem. Nagyon szeretem, de ez mégis felhúz és úgy érzem falakat emelek magamban önkénytelenül is.


ma 08:36
 1/5 A kérdező kommentje:

Ui:


Amikor azt éreztette velem, hogy keveset foglalkozok vele, akkor mondtam neki, hogy még akkor is folyamatosan beszélünk, amikor dolgozik. Mert tényleg.


És erre is azt mondta nekem, hogy “igen, igaz, de ez nekem olyan mintha a barátnőmmel beszélgetnék, mert vele is rengeteget telefonálgattam régen”.


Ezen én teljesen kihűltem, utána próbált javítani rajta, hogy nem ugyanolyan, de közben mégis azt mondta.

ma 08:44
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Itt a kommunikáció a legnagyobb hiányosság. Ha ezt nem tudjátok megbeszélni, akkor erre rá fog menni a kapcsolat.

A másik, de ez inkább csak gyanús, hogy akkor szokott valaki így viselkedni, ha nála került képbe egy harmadik. Stresszel, bizalmatlan, téged is hűtlenséggel vádol, keresi a hibáid. Persze azt őszintén nem mondhatja el, hogy azon őrlődik, hogy kit válasszon, vagy elhagyta a szerető, esetleg belezúgott valakibe, akinek ő nem kell.

ma 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj, ezt sima szorongas, depresszio is okozhatja. Ha o vagy te ezt gyanitod, hogy ilyesmi all a hatterben ( a mindenben hiba kereses es a hamar erzekennye valas a stressz egyik elso jele), akkor erdemes lenne felkeresni egy pszichologust, mert tudna segiteni.

Amikor valahogyan kenyeztet teged, akkor lehet, hogy azt varja, hogy ne megkerdezd, hogy akar e szexelni, hanem kezdd el te is simogatni, csokolgatni, szoval ne “megbeszelt” legyen, hanem spontan, lehet, hogy ezt hianyolja. Nyilvan ha fizikailag vagy szoban tiltakozik, akkor hagyd abba, de szerintem lehet, hogy egyszeruen csak ennyi a gond, hogy nem eleg spontan a szex.

ma 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szarakodnék vele ha ő pszichológus segítséget nem kéri, vagy fölöslegesen járna hozzá. Ha vele maradsz teljesen ki fog csinálni, te leszel a rossz és ő az áldozat. Egyértelműen szakítani kell ha változtatni nem akar, csak téged hibáztat!
ma 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Meg tudlak érteni, a kódos önbizalomhiány, ami már bizalmatlanságba is átcsap, az nagyon romboló hatású.

Bizonyos mértékig tolerálható, sőt, alap, hogy a barátnőmnek segítettem, mellette álltam, amikor ilyen állapotban volt, de ha lehetetlen rajta segíteni, az bizony tényleg kapcsolatromboló.


"Amikor szóvá teszek valamit, akkor egyből visszájára fordul a dolog, hogy miattam van."

Ez meg főleg kapcsolatromboló hatású, mondjuk én sokáig nem is tolerálnám, hogy folyamatosan sz..rnak tartson. Nem azért vagyok kapcsolatban, hogy folyamatosan stresszeljek, és a boxzsákja legyek...


"Hiába erősîtem meg az én oldalamról."

Ezzel sok mindent nem tehetsz azon túl, hogy folyamatosan adod a megerősítést.


"az a baja, hogy nem nyúlok hozzá. Hogy nem “úgy”."

És ennek van valóságalapja?


Nem fogok mindent mondatról mondatra kielemezni. Napnál is világosabb, hogy tök depressziós, orvosi értelemben. Ennek a kiváltó okát kellene megtalálni, és azon változtatni, mert máskülönben pozitív változás nem lesz.

ma 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!