Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hasonló helyzetben elhagynád...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hasonló helyzetben elhagynád a párodat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretjük egymást, a jövőképünk értékrendünk is mindenben egyezik, egy probléma van, máshol képzeljük el a jövőnket. Ő egyetem miatt volt Budapesten, ezért tudtunk itt megismerkedni, én már alapból itt laktam. Éltem vidéken, nem szerettem, ő viszont vidéken (nem vidéki nagyvárosban, hanem falun) képzeli el a jövőjét, házban, kerttel. Egyszer már beszéltünk erről, akkor én mondtam neki, hogy nem fogom elhagyni ezt a várost. Úgy érzem, hogy ad annyit nekem ez a város, hogy boldog tudnék lenni itt egyedül is, falun pedig rá lennék utalva, mint egyetlen boldogságforrás, ami nem hangzik egy egészséges életnek. Ő közben beletörődött, itt vállalt munkát, de egyre több helyről hallom - köztük tőle is, hogy mennyire nem szeret itt élni, szinte már szorong ebben a városban. Számomra ugyanez van fordítva. Nem lett megoldás, vagyis az lett a megoldás, hogy ő engedett, mert emiatt ő képtelen lett volna szakítani, én viszont nem. Már egyszer felvetettem, hogy ez így nem jó és nincs jövőnk, de teljesen elzárkózott a szakítás gondolatától. Csak arra tudok gondolni, hogy annyira szeret, hogy bármilyen szenvedést elvisel csak azért, hogy velem maradjon. Ilyen helyzetben kezedbe vennéd a dolgot, és szakítanál kvázi az ő érdekében?
jún. 25. 22:00
A kérdező szavazást indított:
Szakítanék
Nem szakítanék
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Hagyd h hozzon erted aldozatot es elvezd. A varos valo fiatsloknak nem a falu.
jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem köktöztök vonzáskörzetbe? Kicsit ingázós, de élhető komprimusszum szerintem. Megvan a vidéki hangulat, ő vállalhat munkát ott, ha akar, te pedig bejársz a fővárosba dolgozni. Nyilván ez az opció nehéz, ha nincs jogsi, meg autó, de akkor lehetne ez egy cél.
jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2nél az igazság ha szereted.
jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Légy neki hálás és szeresd. Áldozatot hoz mert feltétel nélkül szeret. Klassz párod van. 41f
jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam. Vidéki városból jöttem fel tanulni, de nem akartam Pesten élni. A feleségemet itt ismertem meg és ő szereti Pestet. Emiatt itt kerestem munkát. Nekem ő fontosabb volt, mert olyan otthont teremtett, ahol boldog vagyok. Most a 17. kerületben lakunk kertes házban és mindketten boldogok vagyunk. Ha szeret, akkor maradni fog és megszokja Pestet. Csak akkor szakíts vele, ha nem szereted.
jún. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szakítanék. Ha ő így döntött, hogy marad velem a városban, akkor örülnék neki. Esetleg azt megbeszélnénk, hogy veszünk majd egy kis vidéki házat nyaralónak, ahova hétvégente vagy hosszabb szabikon lemegyünk pihenni.
jún. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a saját érdekemben is lenne. Egy ilyen ember nekem nem fér beke.
jún. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Részben egyetértek agglomerációval, másrészről Budapest is tele van falusias kertövezetekkel.
jún. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg falun legyen hobbiháza és legyen olyan munkája, hogy heti 2x home office. Csüt.pénteken már ott lehetne, te meg csatlakozol hozzá.
jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 jogos a pont. Igazából tényleg azon múlik, hol talál munkát az ember. Van, aminél jobb a külső kerület, van aminél az agglomeráció.

De továbbra is tartom, hogy abszolút van élhető kompromisszum ebben az esetben. Nyilván ahogy írtam, melós, de így lehet kisebb célokat kitűzni, amik végül oda visznek :) (Ennek nem mondtál ellent, nem azért írtam így :D )

#2-es voltam.

jún. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!