Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 15 év együttlét, 2 gyerek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

15 év együttlét, 2 gyerek, alkoholproblémák, mi lenne a jó döntés?

Figyelt kérdés
Férjemmel lassan 15 éve vagyunk együtt, két gyerekünk van, 5 és 2 évesek. Nagyjából másfél éve rettenetesen rabja lett az italozásnak. Nem megy el itthonról, itthon suttyomban iszik, hogy kizárja a külvilágot teljesen. Nem lesz bunkó ilyenkor, nem csinál semmit, nem veszekszik, nem kiabál, csak ül és néz ki a fejéből. Nem tudom mi legyen így, tudja hogy problémái vannak, volt eddig pár alkalommal terápián, de mintha ilyenkor minden rosszabb lenne utána, rögtön az italhoz nyúl. A héten elvették a jogsiját, mert nem ment ki belőle reggelre, amikor munkába ment. Egyre kilátástalanabbnak érzem az egész helyzetet, a gyerekek nagyon szeretik, én is, állítása szerint ő is minket, mégis a pia erősebb. Szerencsére a munkája még megvan, de szükség van a jogsijára hozzá, én is dolgozom, meg mindent én csinálok a gyerekek körül, hiszen így nem tudok benne ilyenkor megbízni, akármi történhet ha mondjuk én nem vagyok otthon, csak ő velük, hiszen még kicsik, ő meg kiüti magát. 35 évesek vagyunk.
jún. 21. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Neki valami keményebb elvonóra kéne menni de akkor meg kiesik a munkából és az sem jó nektek.

Egy ismerősöm volt ilyenen.

2 vagy 3 hónapig telefonálni sem engedték még a családdal sem.

Nem tudom helyileg merre van az országban.

Nem túl szerencsés a helyzeted. :-(

jún. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Carragher_x ***** válasza:
69%
Az alkohol nem maga a probléma, hanem egy tünete a problémának. Szóval a helyes döntés a valódi problémával való foglalkozás.
jún. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Sosem értettem, hogy mit lehet még szeretni egy ilyen emberen? Max ragaszkodsz ahhoz ami elmúlt, szereted amilyen volt, de mi kell még ahhoz, hogy kiábrándulj belőle?
jún. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is ultimátumot adnék neki. Azért az, hogy a saját gyerekeit nem mered rábízni, az igenis vörös zászló, ennél bármi jobb. Én megmondanám neki, hogy vagy elmegy elvonóra, rendbeszedi magát, vagy akkor fulladjon meg a saját hányásában egyedül, de ehhez te nem asszisztálsz. A gyerekeknek sem érdeke ezt nézni, sőt. Nálunk is kicsik még a gyerekek, 4 és 1 évesek, és ezt egészen biztosan nem hagynám. Tudom, hogy ez csak tünet, valami baja van, de ha nem változik semmi, akkor nem tudnék csak úgy megértéssel szomorkodni mellette, a kicsikre is gondolnom kellene. (A családban van absztinens, aki bizony nagyon sokat küzdött a függőségével, az állami elvonók amúgy semmit sem értek, amit #1 ír, az Anonim Alkoholisták, na az tényleg működött, 3 hónap után mehettünk látogatni, valami fél évig volt bent már több, mint 10 éve, de azóta nem iszik és a gyerekeivel is ismét jó a kapcsolata, a feleségével is egymásra találtak, a karrierjében is előrelépett, szóval minden, amit csak remélni lehet egy ilyen helyzetben, pedig azért nála a napi 1 üveg vodka az alap volt, szóval naaagyon mélyről indult).
jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!