Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Maradjak együtt a barátommal?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Maradjak együtt a barátommal?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 hónapja vagyunk együtt. Ő 26 éves, én 20. Nagyon kedves és odaadó. A tenyerén hordoz. Majdnem 2 méter magas, orvos és református hívő. Nagyon passzol a humorunk. A bennem lévő kisgyerek biztonságban érzi magát vele. Olyan dolgokat fogad el a múltamban, amiket nagyon kevés férfi tenne. Magas az érzelmi intelligenciája. Nagyon jókat beszélgetünk és programozunk együtt. El tudom vele képzelni a jövőmet. Hogy pl. a közös gyerekünk nem fog egy érzelmileg elérhetetlen apukával felnőni, és biztos vagyok benne, hogy soha nem is csalna meg. Abszolút megbízom benne. Még a szex is nagyon kielégítő mindkettőnk számára. Nagyon szeretem és felnézek rá, büszke vagyok, hogy egy ilyen csodálatos férfit nevezhetek a páromnak.


A probléma ott kezdődik, hogy nem vagyok szerelmes. Nincsenek pillangók a hasamban, és nem ver a szívem ezerrel, amikor meglátom, hanem szimplán szeretem és nyugodt vagyok mellette. Az első 2 hónapban megvoltak ezek, de 1 hónapja elmúlt. Általában vonzónak tartom, de valamikor taszít, amikor azt érzem, hogy zéró vonzalmat érzek iránta. Aztán megint tetszik. Néha antiférfiasnak találom, amikor nagyon affektál, eleve a hangja nagyon nyávogós, és kicsit meleges a hangleejtése vagy nem is tudom, és amikor még affektál is, na az kiveri a biztosítékot. Magával a hangszínével nem lenne gond, csak néha jobban nyávog, mint én nőként.. Gáz vagy nem gáz, rohadt kiábrándító tud lenni. Illetve a vallást ő nagyon komolyan veszi, vagyis csak ami neki tetszik benne. Pl. házasság előtti szex az le van szrva, mert ő azzal nem ért egyet, de másra nem mondja, hogy ,,imádom”, csak Istenre. Hasonló eseteknél pedig az a kifogás, hogy ,,neki ebben még fejlődnie kell”. Szóval nem értem, hogy ő ezt így hogy gondolja, de lényeg a lényeg, hogy ez neki nagyon fontos, és imádkozik meg gyülibe jár vasárnaponként. Van, amikor kihagyja, szóval nem beteges az imádata, de mégis zavar, mert én nem is vagyok ateista, de hívő sem. Hiszem, hogy van valami felsőbb hatalom, hogy pl. Univerzum vagy akár Isten, de ilyen biztosra venni nem tudnám. Ami még zavar azzal kapcsolatban, hogy hívő az az, hogy mivel nem tud megfelelni a bibliai követelményeknek, ezért saját bevallása szerint is ő egy nem jó ember, ami nekem nagyon rosszul esik, mert igenis nagyon jó ember, és haragszom az egyházra, hogy ezzel kapcsolatban kétségeket keltenek benne. Egy szó, mint száz, értem, hogy biztonságot ad neki a hit, de szerintem az önbecsülését nagyon roncsolja.


Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e vele maradni.. Abban biztos vagyok, hogy lesz olyan, akit sokkal vonzóbbnak fogok találni, és oké, meglesz a nagy szerelem, de meglesz benne az, hogy magas az érzelmi intelligenciája, életképes, értelmiségi, hűséges, nem önző az ágyban, tájékozott, vigyáz rám? stb. Mert ez meg számomra annyira hihetetlen, hogy valakiben mindez meglesz ÉS MÉG szerelmes is leszek.. Anyukám egy elég szép nő, és fiatalon még inkább az volt. Próbálkozott a szerelemmel, de a végén csak apukám mellett kötött ki, és kb. ugyanúgy érzett iránta, mint én a jelenlegi barátom iránt. Mostanra el is váltak 20 év házasság után..


Attól félek, hogyha most feladom ezt a jelenlegi stabilitást, és megvárom a szerelmet, attól még nem biztos, hogy le tudnék vele élni egy életet. Mi van, ha szerelmes leszek, de nem lesz közös jövőnk, mert mondjuk az illető Svájcban akar élni, én meg itthon maradni vagy hasonló? Vagy hiába leszek szerelmes, ha az illető egy felelőtlen pöcs, akivel nem mernék közös gyereket vállalni, akkor sokat érek a szerelemmel mondhatom.. Mi van, ha most csak túl telhetetlen vagyok, hogy emellett a sok jó mellett, amilyen a jelenlegi barátom is, én még szerelmet is akarok..? 4-5 év múlva pedig szeretnék már kisbabát, családot..


Nagyon megterhelő, hogy nem tudom, hogy mi a jó döntés.


Van egy tudatos énem, aki szinte tenyészmént keres, és nagyon következetesen a jövőjére gondol, és van egy érzelmes énem, aki szeretné megtapasztalni azt az elsöprő szerelmet. De vajon megéri, hogy aztán szakítás legyen a vége, és végül csak a tudatos én által kinézett ,,tenyészmén” mellett kössünk ki? Ugyanakkor nem akarom azt érezni, hogy családot alapítok a jelenlegi párommal, és azt érzem, hogy elrontottam, hogy valami hiányzik 2 közös gyerekkel. Létezik egyáltalán olyan, hogy nagy elsöprő szerelemből stabil, boldog élet? Nem lehet, hogy a szerelem csak egy nagy vágy, ami 1-2 év alatt elmúlik, és aztán ugyanolyan, mint a jelenlegi párkapcsolatom, hogy a szeretet és a kötődés tart össze minket?


Nem tudom. Nagyon nehéz.. Szívesen hallanék történeteket, tapasztalatokat, véleményeket.


Előre is köszönöm szépen!



jún. 5. 00:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%

Felsz az elkotdlezodestol,a csalodastol,mert a szuleid mintaja azt tanitotta,hogy felj.

Maradj vele,mert szeretitek egymast csak te megijedtel a sajat erzeseidtol a sebezhetosegedtol a csalodas lehetosegetol.

jún. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

"Nagyon passzol a humorunk. A bennem lévő kisgyerek biztonságban érzi magát vele. Olyan dolgokat fogad el a múltamban, amiket nagyon kevés férfi tenne. Magas az érzelmi intelligenciája. Nagyon jókat beszélgetünk és programozunk együtt. El tudom vele képzelni a jövőmet. Hogy pl. a közös gyerekünk nem fog egy érzelmileg elérhetetlen apukával felnőni, és biztos vagyok benne, hogy soha nem is csalna meg. Abszolút megbízom benne. Még a szex is nagyon kielégítő mindkettőnk számára. Nagyon szeretem és felnézek rá, büszke vagyok, hogy egy ilyen csodálatos férfit nevezhetek a páromnak."

Ezek onmagukban leirjak a tokeletes parlapcsolatot. Mindenkepp erdemes vele maradnod,mert passuoltok egymashoz. Pont ettol ijedtel meg,a felelem a csalodastol.

jún. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Sztm ez fontosabb mint a fuu de nagy szerelem.
jún. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
A pillangók nyilván elmúlnak, mondjuk általában nem két hónap után, de az nem normális, ha taszít a párod és ennyi idegesítő dolgot fel tudsz benne sorolni. Nem kell most azonnal szakítani, várhatsz még, nyilván a gyerek téma amúgy is odébb van, nem értem, mit akar itt mindenki rábeszélni, hogy ez milyen jó kapcsolat, valójában az van, hogy van egy menő orvos férfi, aki nem is egy szar fej ember, jól elvagytok, idősebb is, komoly felnőttnek tűnik, te meg próbálod agyonidealizálni, hogy neked ez kell, miközben amúgy semmit nem érzel, csak kedveled meg néha beindít, talán ha épp olyan szakaszában vagy a periódusodnak vagy ilyesmi, közben meg félsz, hogy a többi férfi biztos felelőtlen, kihasználós, leszarná a gyerekét, stb és ilyen apát nem találnál. De garantálom neked, hogy fél év, egy év múlva már nem ezen fogsz dilemmázni, hanem a tököd tele lesz a csávóval. Én 10 év után sem tudnék így írni a páromról, hogy így idegesít néha meg antiférfi meg egyebek.
jún. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Túlságosan idealizálod a szerelmet. Nem csak egyféle van...
jún. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem a pillangos érzés a szerelem, az a stressz, fellángolás jele. Ez az érzés hamar elmúlik, az emberek tévesen ezt hiszik szerelemnek, ezért szakít egyfolytában minden éretlen ember a másikkal.
jún. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Számomra annyi nyilvánvaló, hogy nem vagy boldog és nem tudsz őszinte lenni barátoddal. Megbeszéled vele az érzéseid, nyitott a változásra?


Nagyon extrém, hogy egyszer vonzódsz hozzá, egyszer pedig taszít.


"Nagyon szeretem és felnézek rá, büszke vagyok, hogy egy ilyen csodálatos férfit nevezhetek a páromnak."

Amit lejjebb kifejtesz, pont az ellentéte. Érdemes volna rendbe tenni a dolgokat mit is érzel, gondolsz.

jún. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mivel tudatos vagy, javaslom, hogy nézz utána az ROCD-nek, ha ennyire ezen kattogsz, lehet, hogy nálad is ez van.
jún. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem érzel lángoló szerelmet, akkor hagyd ezt a kapcsolatot. Nagyon fiatal vagy. Ha már most lemondasz valamiről, ami igenis fontos része egy kapcsolatnak, akkor mi az ami majd később összetart benneteket? Hidd el, tapasztalat. Ami most a kapcsolat elején zavar a viselkedésében, az 5-10 év múlva idegesíteni fog és állandó vitaforrás lesz.
jún. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Találtál egy olyat, ami posvány, de legalább biztos = kuka.

Aminek 3 hónap múltán már a létjogosultságán is gondolkozol, semmit nem ér.

Ha most gáz, mi lesz 3 ÉV múlva?

Mi lesz 10 év múlva?

Te is 20 év után akarod elismerni, hogy a másik nem a te embered?

jún. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!