Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy közel 30 éves férfinak a barátnője kellene az első hogy legyen?
Még akkor is, ha az anyukája magányos, depressziós, szorongásos, tévképzetes és távkapcsolat miatt csak ők (anya-fia) ketten élnek egymással?
Ha lemegy a lány, akkor sincs sok közös program kettesben. 2 és fél éve vannak együtt. A férfi nem tud az anyukája miatt másik városba menni, ezért mindig a lányon múlik a találkozás.
Ha el is megy valahova a barátnőjével 2-3 órára, akkor is gyakran írnak egymással.
Jogosan érezheti igy a lány, hogy ő nem szeretne mindig csak a második lenni? Ilyen anya mellett nem is könnyű elérni, hogy ő legyen az első.
Ha a férfi a lányra összpontosít, akkor jön az anyukája azzal hogy rosszul van. A férfi meg jót akar neki, hiszen az anyukája.
Tudja hogy jót tenni neki egy pszichológus, de anyagilag nem megengedhető, plusz az anyukája meg nem akarja, mert akkor ideges lesz, hogy hülyének nézik, és azt feltételezi, hogy boldogunk lennénk, ha bezáratnánk.
Én 30 fölött vagyok, anyámmal nagyon jó a viszonyunk, és igen, egy házban élünk.
De fel sem merülne, hogy ha a barátnőm jön hozzánk, hogy akkor ne egymással foglalkoznánk. Persze, ha én megyek barátnőmhz, akkor azért hazaszólok, hogy minden oké, megérkeztem, stb. Sőt, van, hogy ő hív, és igen, volt, hogy akkor, amikor épp találkoztunk. De ebből sem volt gond. Elmondtam, hogy megérkeztem, minden oké, barátnőm is ebben a pillanatban érkzett meg, annyit mondott anyám, hogy érezzük jól magunkat, és aznap többször nem hívott.
Egyik részről sem tudom ezt a kisajátító viselkedést megérteni. Szerintem egy normális anya képes felfogni és megérteni, hogy a gyermeke sem 5 éves már, és bizony neki is van magánélete. Sőt, egy normális anya örül is ennek. De a fiút sem tudom megérteni. Oké, hogy szereti az anyját, de nem tudja azt mondani, hogy "bocs anya, de most pár órára elmegyek a barátnőmmel". Ez az anya egy nagyra nőtt kisgyerek, a pasas meg egy lelki kisgyerek. Mindkettőnél hatalmas problémák vannak. Meg lehetne mondani normálisan az anyának, hogy ameddig a barátnőjével van, addig nem fog mással beszélgetni. Aztán értesítések kikapcs...
Meg mi az, hogy nem mehet más városba? Most nem azért, de dolgozni hogy megy a kisfiú? Szigorúan home officeban, nehogy kimozduljon a házból?
Ha az édesanya állapota tényleg annyira rossz, akkor sem ez a megoldás, hanem az, hogy a megfelelő kezelésekben részesíti. A depresszió gyógyszerekkel és terápiával egész jól szinten tartható. A magány meg bocsi, de elég gyenge érv arra, hogy a másiknak ne legyen élete.
Ettől függetlenül a sorrendállítást sem tartom normálisnak. Úgy gondolom, hogy egy ép embernél nem sorrendek vannak, hogy ki hányadik. Az anya az anya, a barátnő meg barátnő. Mindkettő az első helyen van, csak más kontextusban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!