Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem van még visszaút,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem van még visszaút, csak a megoldást nem igazán tudom. Hogyan oldajuk meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Történetem elég nehéz és hosszú lesz, és egyszer már írtam egy témába, ahol azt írták hogy nem olvassák végig a regényemet, írjam le rövidebben.

Aki elolvassa és még „normális” hozzászólást is ír, annak a fáradozását megköszönöm!


3 hete lett vége 2 éves kapcsolatomnak, ami távkapcsolat volt, de minden hétvégét együtt töltöttünk.

Suli időbe csak 80 km, egyébként 240 km a távolság.

Minden szép volt, jó volt, sosem veszekedtünk, mindent megbeszéltünk felnőtt módjára.

Én 22 Ő 25 éves.


Szakítási oknak legfőbbképpen a távolságot említette.

3 hete egyáltalán nem találkoztunk, és aztán 25-én hosszan beszélgettünk telefonba, 3 hét alatt, mondhatni ez volt az első értelmes telefonbeszélgetés, hosszan beszélgettünk dolgokat, a szakításunk okát, végül abba maradtunk hogy ez nem telefontéma és ezt személyesen kell megbeszélni, így azt mondta szívesen lemehetek hozzá és átbeszéljük.

Gondolkodtam pár órát, majd úgy döntöttem, hogy ha most nem lépek, akkor talán az életbe soha nem fogom megtudni a miértet.

Így hát lementem hozzá, örült nekem, nem volt távolságtartó, hisz barátként váltunk el 3 héttel ezelőtt.


Este megágyazott, két takaró és párnát vett elő, majd elaludtunk, nem a szokásos módon, az éjszaka során éreztem hogy egyre közelebb jön hozzám, majd hozzám bújt átölelt és így aludtunk reggelig.

Másnap reggel simogatta az arcomat és még egy jó ideig összebújva feküdtünk az ágyon.

Azt mondta nem így tervezte a reggelt, hogy mi egymás karjaiba ébredünk.

Smároltunk is, de ennél tovább nem mentünk nem volt szex, még mielőtt bárki is ezt feltételezné.


Délután sor került a beszélgetésre.

Ő azt mondta hogy valamilyen szinten túl tette magát rajtam, igazából ezt azért lehet mondani, mert Ő szakított velem.

Első voltam neki minden téren, ezért talán meg is lehet érteni, hogy esetleg Ő új dolgokat akar, több tapasztalatot.

Azt mondta velem semmi baja nem volt, de Ő már többre vágyott, és nem szex téren, hanem úgy értette, hogy Ő nem csak hétvégén akart velem lenni.


Összeköltözés?

Volt téma korábban ez köztünk, de legtöbbször azt mondta a tanulás miatt nem tudjuk megtenni, mindketten más városba tanulunk és egyik embertől sem várható el, hogy akár napi szinten 80 km utazzon, hát én megtenném.

Anyagi gondokat meg lehetne oldani én úgy érzem, ezzel annyira nem lenne nagy gond és valahol úgy érzem, ha tényleg akarnánk meg tudnánk oldani, csak van valami félelem.


Tehát Ő többre vágyott már, de még is nem azon az úton haladt, hogy megvalósítsa azt hogy jobb legyen, hanem kisétált.

Most hogy lent voltam, szerintem kicsit felkavartam őt.

Nem hiszem hogy az összebújás és a smárolás azért történt volna meg, mert Ő férfi és hogy ezt kihasználta, nem hiszem.


Azt mondta, hogy akarná folytatni, de fél hogy ezek az érzések újra előjönnek benne, így most igazából nem tudom hányadán állunk, érzem és látom rajta hogy szeret, keresi az érintésemet meg minden ha valakit nem szeretek már, akkor az hidegen hagy, de ez nem így volt.


Nem tudom volna e esély arra, hogy a most együtt töltött idő után átgondolja a dolgokat és visszajön hozzám, kicsit úgy érzem lehet rá esély, de nem akarom magam elvakítani.


Valahol inkább azt szeretném tudni, hogyan lehetne megoldani azt, hogy ne csak hétvégén legyünk együtt.

Mivel tudnám „rávenni” hogy ne féljen.


Kérek minden egyes hozzászólót hogy ne sértegetést írjanak, és ne azt elemezzük, hogy a pasi nem tudott ellenállni és odabújt hozzám meg lesmárolt, mert férfiből van stb-stb.

Úgy gondolom egy 2 éves kapcsolatot aminek még friss a szakítása azon egyik fél sem tud oly hamar túl lépni, és itt szerintem nem azt kell nézni, hogy férfi e vagy nő, hanem ezek a dolgok érzelmekre épülnek, amiről azt gondolom, hogy nem vesztek még el.

Újra lehet építeni, és valahol a szíve mélyén Ő is akarja, csak most valamitől fél. (diploma előtt is áll)


Tehát kérek mindenkit, hogy próbáljunk meg úgy mond tanácsot adni, hogyan lehetne megoldani ezt a távolság témát, mert a fő problémának ezt érezzük, és úgy gondolom ezért nem a szakítás lett volna a megoldás!

Hisz jó hétvégét töltöttünk együtt, és nincs bűntudatom mert én is ott voltam és akár én is lehetettem volna okosabb, csak hogy a szívem nem kőből van és szerintem az Ővé sem.


Várom a hozzászólásokat!


2008. dec. 28. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondold végig hogy te hogy érzel iránta.Ha erősek az érzelmeid akkor ezt nem szabad.Döntsd el hogy mit akarsz,ha tényleg akarod őt akkor tegyél valamit mondjuk ez lehet hogy hülye ötlet de nem lehetne a két város között keresni egy 3.-at és oda költözni hogy mindketten csak úgy 40km-re legyetek és ott közösen kivesztek egy albérletet válalhattok valami melót hogy eltartsátok magatokat.Lehet hogy ez nem megoldható.Aztmontad diploma elött áll.nem lehetne kivárni míg leteszi és aztán összeköltözni?csak találj ki valamit ha ilyen fontos ez neked.
2008. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem tűnik ez annyirareménytelennek. Abból, amit írtál, arra következtetek, hogy össze van zavarodva. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy valóban a távolság miatt. Valóban nem könnyű a távkapcsolat, de 2 évig jól működött..a tanulás meg nem tart örökké, a suli vége után ez még könnyebben megoldódhatna. Írtad, diploma elött áll, tehát a közeli jövőben ő már mobilabb lesz. Persze újabb kérdést vet fel, hogy a Te vagy az ő lakhelyéhez közel jobbak a lehetőségek..de akárhogy is nézem, ez nem lehet igazi oka a szakításnak. Mint kívülálló, a soraid elolvasása után, 3. személyre gondoltam egyből...persze nem biztos.

És mivel friss a "szakítás", persze, hogy nem fog egyik napról a másikra elhidegülni. 2 évet nem lehet csak úgy eltörölni, de ha ezzel az a baj (ölelés, csókolózás), hogy reménykedeni hagy téged. Írtad, hogy "akarná folytatni,de.. " Ha akarná valóban folytatni, nem lenne "de"! Hidd el, hogy itt nem csak a távolságról van szó. Te még szereted őt, rajtad nem múlna, ha részéről is így lenne, akkor még mindig együtt lennétek. Az jó, hogy békésen, barátként váltatok szét, szerintem vár még rátok egy őszinte beszélgetés..

2008. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Én tudom mit érzek, talán azt is tudom hogy Ő mit érez, valahogy úgy tudnám megfogalmazni, hogy kicsit elfolytja az érzelmeit.

Diploma előtt áll nagy dolog, én tudok rá várni, de itt most nem erről van szó.

Két város között keresni egy 3.-at?

Jó ötletnek hangzik, de sajnos nem tudom megvalósítható e, én dolgozom Pesten, bejelentett állásom van, tehát van keresetem, neki is van pénze, igaz nem dolgozik, de a két pénzből úgy gondolom meglehetne oldani e dolgot, ha együtt lennénk, csak nem tudom miért nem lehetséges.


2. hozzászólónak:

Én sem érzem úgy hogy reménytelen, valahol inkább össze van zavarodva.

Most hétvégén beszélgettünk, igen őszintén, sok-sok kellemetlen kérdést tettünk fel, és nincs 3. személy, nem csalt meg, nem hazudott, azt mondta sosem fajult volna odáig a dolog, hogy ezt megtette volna, többre tartsa magát ahhoz, hogy oda áll elém és elmondja hogy ezt és ezt gondolja.

3 hét után is azt tudta mondani, hogy a távolság volt az ok.

Én sem nagyon tudom elhinni, de mivel mindketten tanulunk én mellette dolgozok is, és nem egy városba vagyunk, összeköltözést akartam szó is volt róla, de valakinek mindig utaznia kéne napi szinten, Ő szerintem ezt nem akarja elvárni a másiktól.

Diploma után sok minden történik ez így igaz, még nem tudja hova viszi őt az élet.

Tisztába vagyok vele, hogy ami volt a hétvégén ölelés, csók azzal reménykedni hagy, de sokszor nem én mentem, én igyekeztem magam a barátsághoz tartani, de legtöbbször Ő jött egy csókért, egy ölelésért.

S ezt nem tudom úgy tekinteni hogy érzelem nélkül tette.

Igen folytatná, és tudom hogy ott van az a de.

Az a de azért van ott, mert most azt mondta, hogy fél egy kicsit attól, hogy a jelenlegi úgy mond félelmei, a folytatás után újra felmerülnek benne, és hát most beszéltünk először komolyan, és 3 hét után aludtunk együtt, tehát kicsit felkavartam őt, ami szintén érthető és itt mondta azt hogy Ő folytatná csak nem tudja.

Szerintem senkitől nem várható el, hogy 3 hét után, egy együtt töltött éjszaka után egymás karjaiba essenek, minden magyarázat és végig gondolás nélkül.

Ha azt mondta volna hogy folytassuk, nem hiszem hogy én rögtön a karjaiba ugrottam volna, nekem is sok mindent át kellett volna gondolnom, hisz igazából csak egy szimpla baráti hétvégéről volt szó, ami kissé át lett formálva.

Most úgy váltunk el egymástól, hogy nem mondtunk egymásnak semmi olyat ami reménység útjára vezet, fogunk még találkozni és beszélgetni, Ő is mondta hogy van még mit átgondolni.

Tisztába van vele hogy szeretem még nagyon, és mondta is, hogy nem akarja kihasználni az érzéseimet, nem akar becsapni sem és rosszul érzi magát hogy nem tudott ellenem állni, és talán most e cselekvéséből én reménykedek.

És már az szép, hogy Ő ezt elmondta.


Igaz mondtam neki azt, hogy a távolságot meg tudnánk oldani, adjunk magunknak egy lehetőséget az összeköltözésre, hát ha működik, hisz sosem adtunk rá lehetőséget.

Szóba mindig ott volt, de mindig azt vázolta előttem hogy úgy mond mik miatt nem lehetne, és legnagyobb probléma a tanulás volt :-(


Most majd átgondoljuk mind a ketten ezt a hétvégét mi is volt, meglássuk hogy jövünk ki belőle.

Megvallom, kicsit reménykedek, mert ami volt, úgy érzem az nem érzelem nélküli tett volt.

2008. dec. 28. 15:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Én egy keveset hagynám pihenni a dolgot, és az újrakezdésről mondjuk egy pár nap, akár két-három hét múlva újratárgyalni.

De addig mindketten gondolkodjatok megoldáson, és avégén kitaláltok majd valamit.

Távlság nem lehet probléma.

Nekem most kollégiumban szobatársam 120 km-ket utazot naponta, két naponta, csak azért, hogy találkozhasson barátjával.

Sok, de neki megérte, ha nektek is megéri, akkor hajrá.

80 km nem TÚL sok, bár elismerem, igen, hogy sok.

Ha a harmadik város nem megy, akkor bérletet válts, és hétközben utazz le néha-néha hozá, hogy együtt legyetek, ha már minden kötél szakad.

Megoldani mi nem tudjuk helyetted, de neked sok sikert hozzá.:)

2008. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Srapnel ***** válasza:

Kedves kérdező, hiába írtál a sztoriról ennyit, klasszikus, gyakori, pofon egyszerű a szituáció, ahogy a válasz és a helyes megoldás is: hagyd a fenébe. Minél hamarabb. Össze ne költözzetek egy harmadik helyre!


Miért? Elmondom, nagyon szép dolog a vígasztalás és lehet, most azt szeretnél hallani tőlem, de végigolvastam e hosszú sztorit és jó szándékból mondom: szakítsatok és felejtsétek el egymást. A srác valószínűleg ugyanúgy szenved a sok egymást nehezítő körülménytől: a problémák együttesen oda vezetnek, hogy ez a kapcsolat nem éri meg.


1. Távkapcsolat, szegénynek 25 éves korára sem volt még egy napi szinten megélt kapcsolata, mint a környezetében nagyon sok embernek.


2. Egy életerős, kíváncsi, nem kifejezetten rossz pasi nem fog megmaradni az elsőnél. Ennyi. Ez SOHA nem fogja nyugton hagyni.


Itt nem (csak) az érzésekről van szó (mert valószínűleg tényleg fontos vagy neki), hanem mindenről. Agyról, életről, vágyakról, stb.


Ne költözzetek össze, mert tipikusan egy olyan kapcsolat kezd körvonalazódni ebből, ha most erőnek erejével összetartjátok, hogy pont a házasság után pár hónappal fogtok elválni valami "apróság" miatt. (Közben meg a be nem teljesített vágyak miatt.)


Tudom, hogy nagyon nehéz, de egyrészt láttam már ilyet, meg részt vettem egy majdnem ilyen sztoriban, csak a pasi oldalon...

2008. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most 26-tól 28-ig voltunk együtt a szakítás óta most találkoztunk először és beszélgettünk.

Az hogy együtt is aludtunk az azért volt, mert sok mindenről kellett beszélnünk, ajándékozás is volt a családnak és hát nem a Duna másik oldalán lakik.


Beszéltünk, történtek dolgok, de tudtunk felnőttként viselkedni, hogy annyira nem engedtük szabadjára az érzéseket, ezzel azt akarom mondani, hogy nem szexeltünk, pedig nem álltunk messze tőle.


Most nem tudjuk mikor fogunk találkozni, mert szilveszterkor a baráti társaságával lesz, utána meg mindkettőnknek vizsgaidőszak, tehát oly hamar és egykönnyen nem fogunk tudni találkozni, nem tudom hogy ez másoknak mennyire jó vagy nem jó.

Én úgy érzem mint amit a hozzászóló is ír, hogy most egy kicsit pihentetni a dolgot, és utána találkozni és újra áttárgyalni.

Nekem sem probléma a távolság, úgy érzem meg lehetne oldani, csak abba valahol igaza van, hogy nem várható el az egyik embertől hogy napi szinten utazzon.

Mert én lemennék abba a városba ahol Ő van kollégiumba, kivenni egy albit és akkor Ő neki csak a diplomára kéne figyelnie, de viszont nekem úgy heti 2. szer fel kéne utaznom suli ügybe és nem biztos hogy még az nap vissza tudnák utazni, mert késő estig van sulim.

De meg lehetne oldani, csak Ő mint férfi, lehet hogy úgy érezné azt a dolgot, hogy én utazgatok, hogy Ő kihasznál.

Pedig volt hogy napi szinten utaztam más városba és ébredtem korán, és lehet hogy eleinte fárasztó volt, de ha az mellé térhetek haza akit szeretek, akkor szerintem minden fáradság elmúlik.


Nem is tőletek várom a megoldást, azt nekünk kell megtalálni és bizzom abba, hogy a most együtt töltött hétvégét átgondoljuk, és mikor találkozunk akkor születik egy döntés, remélhetőleg jó döntés, s ezután lehet majd valamit lépni, és megoldást keresni arra, hogy többet legyünk együtt :-)

2008. dec. 28. 17:21
 7/7 A kérdező kommentje:

4. hozzászólónak:


Valahol igazak a soraid, hogy Ő kiváncsi, ezzel én is tisztába vagyok, hogy Ő még is csak egy férfi és több tapasztalatra van szüksége.


Tudom azt is, hogy ha most erejek erejével tartsuk össze a kapcsolatot később lehetnek problémáink.

Tudom hogy mindenki a rossz példát mondja ilyenkor, mert ebből van több.

Az én környezetembe akadnak kivételek, többször elválltak útjaik, és végül visszataláltak egymáshoz.


Sok mindentől félek én is, hogy milyen lenne, ha újra együtt lennénk, nem mindig látok tisztán, de ilyen a szerelem, tudom azt is hogy ez most nem szerelem, mert itt jelenleg egyedül vagyok.


Tudom, hogy talán az lenne a jobb ha békén hagynák egymást, de én sajna küzdő típus vagyok, és sokszor megyek fejjel a falnak, mint most is, de egyszer majd csak lesz ennek is valami vége.

Nem tudom mást mondani, most még nem megy a felejtés.......

2008. dec. 28. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!