Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hosszú kapcsolat lezárultával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú kapcsolat lezárultával maradhat e a barátság, miért skatulyáz be valaki a régi sérelmei miatt és feltételez legrosszabb dolgokat?

Figyelt kérdés

Nem megszokott történet. Sokmindenben eltérek attól ami megszokott lehet így ez is.


Van egy exem, közel 17 évet voltunk együtt, a kapcsolatunk lezárult békésen 2020 novemberében. Nem akartam ismét összejönni vele, átgondoltam és az utolsó pár évben részemről már nem szerelem hanem ragaszkodás/gondoskodás volt csak. Egészségileg voltak/vannak problémái ami miatt nagyon kevés munkát végezhet el így azt mondtam neki, időnként ha szükséges tudok adni minimális pénzt (10-15e) de nem a végtelenségig és nem várok érte semmit mert belefér a keretbe viszont ha alakul kapcsolatom ez véget ér.


2021 júliusában megismerkedtem valakivel, kezdetben béna voltam és nem eléggé fejeztem ki mit akarok majd alakultak a dolgok, beleszerettem - elmondtam neki a fentit, így minimálisra csökkentettem a kapcsolatot exemmel és közben ő is összejött egy ismerősömmel akihez költözött, itt október/november környékén volt egy tűz ahol majdnem meghalt így még 2x15e-rel kisegítettem őt/őket hogy helyre jöjjenek azzal a feltétellel hogy januártól teljesen megszakítom a kapcsolatot velük és így is tettem, töröltem messengeres kapcsolatot is.


Amiben hibáztam hogy ezt nem mondtam el annak akit szeretek, nem mentegetésképpen de ő ezen idő alatt (július-december) többször is találkozott saját exeivel és döntésképtelen volt sőt történtek dolgok, minimális figyelemhiány esetén is - dolgoztam vagy nem tudtam írni - megkaptam hogy megcsalom, máshoz járok, exemmel összejárunk és ha valami nem tetszett neki akkor nem mondta el mert "konfliktuskerülő"...

Most júniusban a szememre olvasta hogy még biztos segítem sőt exemet is megkereste és rólam érdeklődött merthogy már mi szakítottunk, januártól-májusig a híváslistámat kérte papír alapon amit megkapott egyből ahogy kiküldte a szolgáltató hiszen nincs rejtegetnivalóm, annyi volt rajta miután megkereste májusban, az exem szólt hogy mi történt. Nyilván jöttek a kifogások hogy "másképp" máshol beszélünk és dugunk...van több csevegő program telómon, Viber mert egy ismerős srác nem messengerezik és Whatsapp mert egy masik szintén nem. Egy böngészős játék miatt pedig Telegram...bármikor megnézhette sőt volt hogy véletlenszerűen kérte a telóm hogy megnézze kivel beszélek, ilyenkor nyilván odaadtam. Amikor én bele szerettem volna nézni egy hónapja, az övé falhoz csapódott hogy ne működjön...



Miért nem lehet elhinni hogy valaki tud önzetlen lenni? Igen, költhettem volna magamra azt a pénzt de így is jutott annyi amennyi kellett, sőt barátnőm megszólt ha akár egy sört is akartam fizetni mikor kiültünk valahova hogy majd ő mert volt már aki a szemére olvasta mennyit költött rá...ettől függetlenül karácsony/szülinap/névnap nyilván kapott ajándékot.


Miért furcsa ha valakinek 17 év után sima barátként esetleg megmarad az exe és néha beszélnek miután békésen elváltak, hiszen az életének majd felében együtt volt vele? Nem tettem, ez évtől teljesen figyelmen kívül hagytam és fogom is ráadásul úgy hogy a barátnőm meg beszélget az exeivel...én megbízom benne.



Jelenleg egy exéhez visszament aki ellenem áskálódott, alá beszélt dolgoknak, manipulálja és játszmázik vele, benyalta magát az anyjánál de olyanokat tett Vele korábban hogy kettéáll a fülem. (megcsalta, rendőrt hívott rá és hazudott mikor ez kiderült és a csajt felelősségre akarta vonni és még mesélhetnék...)


Nem mártírkodni akarok ezzel, elmondani valakinek mert nincs bizalmasom, pár ismerősöm van akit nem nevezhetek barátnak sem és ennyi. A mindenem Ő, mióta ismerem nem tudtam másra nézni sem és most dolgozok vagy itthon játszok, iszok mert egyszerűen fáj belül. Miközben megkapom hogy biztos jól elvagyok mással mert nem keresem de ha keresem akkor egyszer magához húz majd eltaszít újra és visszamegy. Szégyen vagy sem, sokszor sírtam mikor senki nem látott, 40 évesen mindent értelmetlennek látok már és nem, nem kapuzárási pánik hanem az hogy szeretem és nem tudok nélküle élni bármennyi fájdalmat kaptam.


40F



2022. júl. 14. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fő kerdesre

Pszichologia is az hogy szakitas után sokan szidják stb az exet, ennek oka ha minél kevesebb a szemünkben akkor annál kisebb veszteségnek tűnik az ex.

Ez agyi onvedelmi mechanizmus

2022. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Meg kell beszélni a dolgokat
2022. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Miért foglalkozol az exeddel?
2022. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. igen ezt tudom. Az én exemnek is volt egy két dolga viszont mivel végiggondoltam a kapcsolatunkat miután vége lett, arra jöttem rá hogy már nem szerelem volt. Azt elvesztettem, elmúlt, a szükséges lépés volt hogy szétmenjünk.


2. Szerettem volna megbeszélni, de konfliktuskerülőnek tartja magát, ha bármiben rosszat érzett nem mondta az elején, magamtól kellett rájönnöm. Most is a legrosszabbat feltételezi rólam, azt amit írtam hogy biztos megcsalom meg ingyen nincs semmi ki tudja miket művelünk azóta is...


3. Amíg nem volt kapcsolatom azért mert megtehettem hogy picit segítem, volt közel 17 évünk együtt amiben sok jó dolog is volt. Egy szintig jó szívem van, amíg nem befolyásolja a dolgaimat. Nem gyűlölöm, békésen mentünk szét ami szükséges volt. Mellette pedig ő is foglalkozik az exeivel akik bőőőven meredekebb dolgokat csináltak Vele, ezért sem értem miért én vagyok egy ilyen miatt a sz*r alak.

2022. júl. 14. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen üljetek le egy kávé mellett és őszintén megbeszélni a dolgokat, tegyetek tiszta vizet a pohárba.


Egyébként honnan van az, hogy vissza ment ahhoz az exéhez? Neked mondta, vagy csak gondolod?


Szerintem mindenképp érdemes lenne teljesen őszintén megbeszélni, hogy mi merre hány méter és hogy ki mit érez, ki mit gondol/akar.


Nem vagy sz*r alak, de feltétlenül tisztázzátok ki a helyzetet. Mond el neki, hogy mit érzel iránta és válaszából tudni fogod, hogyan tovább. Valószínűleg félreértés történt és ő is szeretne tisztán látni.


Próbáljátok meg megbeszélni.

2022. júl. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Részemről az őszinteség - a fenti kivételével azaz segítettem még annyit - megvolt végig, sokat jelent nekem és nem akartam elveszíteni. Nem is olyan régen először hívott szerelmemnek olyan csillogással a szemében hogy nem felejtem el, azt hogy én mit érzek pedig számtalanszor kifejeztem. Más számomra a szó szoros értelmében nem létezik, monogám voltam eddig is és ez után sem tervezek csapongani mint egyesek teszik vagy tették vele. :(


Mondta hogy visszament aka "valakivel van" de láttam is írást, próbálta elmismásolni viszont ismerem...félek hogy elkönyveli a legrosszabbat amire gondolt velem kapcsolatban, korábbi tapasztalatai miatt beskatulyáz a számára "tipikus pasinak", amiatt amiket eddig tapasztalt másoktól. Tudom hogy szeret, szívből de fél hogy én is az vagyok csak, ugyanolyan sz*r alak mint a többi, alapból handicappel indultam ezek a dolgok miatt...

2022. júl. 16. 07:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg.
2022. júl. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!