Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 4 éves kapcsolat esetén mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 éves kapcsolat esetén mi a normális érzés?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nem túlragozni a dolgot. Párommal már több, mint 4 éve együtt vagyunk. Jóban-rosszban, nagy boldogságban együtt, tényleg minden szuper.


Mostanság néha úgy érzem, hogy talán kicsit kevesebbet gondolok rá, és nem hiányzik mindig. És zavar ez a tudat, valamiért úgy érzem, hogy minden pillanatban azt kéne éreznem, hogy szinte belepusztulok a szerelembe. Mint az egész elején. Egy barátom nem rég ment szét a párjával, és elgondolkoztam - minden ok nélkül - azon, hogy vajon hol leszünk 5 vagy 10 év múlva. És kicsit megijedtem, bármennyire is biztos vagyok a szerelmünkben.


Valahol olvastam, hogy minden tüzes szerelem átmegy társszerelembe. Ez szerintetek is így van?


Szeretem mindennél jobban, de ez már egy más érzelem, mint az elején. Barátság, együvé tartozás, ragaszkodás, önfeláldozás, az hogy számíthatok rá és ő is rám, hogy mindent meg tudunk beszélni, hogy a másik lelkéig látunk...Vagy ezt hívják érett szerelemnek?


Röviden: talán úgy érzem, hogy a tüzes része a dolgoknak kicsit néha alábbhagy, és ez megzavart, nem tudom normális-e.


Kíváncsi lennék a véleményetekre.


26/F


2010. szept. 20. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szió, nekünk ez most következett be ez a változás!!(2,5 év után) De megerősítettük egymást, hogy nem kell más, és még mindig nagyon jó együtt lenne. Ha majd több lesz a rossz dolog mint a jó(szenvedélyes szerelemtől függetlenül) akkor válunk szét.
2010. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pontosan jól mondod. Idővel múlik a tűz, ha megállapodsz, nem lesz többé első csók, stb. De fiatal vagy még ahhoz, hogy lekösd magad. Ha tényleg úgy érzed, hogy ő az, akivel együtt akarsz maradni, akkor ezt a kapcsolatot kell megpróbálni felvirágoztatni, ha ez még lehetséges. Viszont túl sokáig sem szabad húzni, ha esetleg hiányérzetet van, vágyakozol a tüzes szerelem után, hogy elolvadj egy pillantástól, különben hűtlenség is lehet a vége.


Tehát hozd meg a döntést. Megelégszel a mostani kapcsolattal, amit próbálsz felpezsdíteni, ami nem lehetetlen, vagy friss kapcsolattal teszel próbát, ahol még ezerszer átélhetsz pozitív élményeket, sőt, talán tovább éghet a tűz, és végül hiányérzet nélkül aludhat ki.


Ha a korodat nézem, annak is itt lehet az ideje, hogy megállapodj, de annak is, hogy most próbálj meg valami újat alakítani. Ezt neked kell eldönteni, hogy melyiket érzed közelebbinek, járhatóbbnak. Segíthet, ha felteszel magadnak pár kérdést az életeddel, az esetleges jövőddel kapcsolatban. Pl.: Boldog vagyok így? Vágyok még a fiatal tűzre? Stb. Ezeken agyalj kicsit, bár ezek csak példák. Te tudod, miben vagy bizonytalan úgy isten igazából. (: 22/f

2010. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Okos válaszokat kaptál fentebb is. Teljesen normális érzés négy év után.

A kérdés, amit neked magadnak kell feltenni: Elfogadható-e a számodra ez az érzés? Ahogyan írták is már: ha igen, maradjon így. Ha nem: változtass, vagy keress mást. Előbb-utóbb megérik benned a döntés.


A nagy szerelem mindenképp elmúlik, mindig. A következő pároddal szintúgy elmúlna idővel a nagy lángolás. Viszont mások lehetnek az ember igényei huszonévesen, és mások már a harmincas években járva. Aki már családalapításban gondolkozik, az sokszor nem a lángokat keresi, hanem a megbízható társat. Ha te most, 26 évesen kevésnek érzed a megmaradt érzelmeket, akkor még nem késő lépni.


Mindenkiben ott a kérdés, mi lesz évek múlva. De ezt sajnos soha nem lehet előre tudni. Kérdezd inkább azt magadtól, most mit ad ő neked? L/22

2010. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Nem tudom miért vagyok bizonytalan, már ha annak lehet ezt nevezni.

Nem vágyom friss húsra (vagy ha igen akkor ez nem tudatosul) amúgy.


Talán azon vacillálok, hogy ez a változás, amit felismertem rossz (és a kihűlést jelenti) vagy pedig ez a normális és jó. De ezt azt hiszem csak az idő tudja eldönteni. Viszont frusztrál:)

2010. szept. 20. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Az idő döntheti ezt el valóban. Én nem gondolom, hogy feltétlen rosszat jelentene. Azok a párok, akik hasonlóan hosszú kapcsolatokban élnek, 4-5 év után ugyanerről számolnak be. Hogy már nincs olyan nagy lángolás, inkább kötődés, szeretet.


Idővel biztosan érzed majd, hogy miről van szó. Fogod látni, hogy "hűl"-e tovább az idő múlásával a kapcsolatod, vagy megmarad-e ezen a szinten.

2010. szept. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából az a bajom, hogy borzasztó analitikus, elmélkedő lettem és ez már kezd az őrületbe kergetni, ahelyett, hogy hagynám menni a dolgokat, mint ahogy eddig. Pedig tényleg semmi baj nincs. Csak furcsa ez az érzés, hogy tudatosult bennem, hogy "ilyen volt-ilyen lett" és nem tudom, normális-e. Rossznak nem rossz, én nem érzem magam rosszul ettől.
2010. szept. 20. 20:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi januárban leszünk 4 éve együtt a barátommal. Amit érzek, az már több a szerelemnél, átalakult szeretetté,kötődéssé, imádattá. Már nincs meg az a fellángolás,amit az elején éreztem... ez sokkal jobb érzés.

Mi gyakran lepjük meg egymást, frissitjük a kapcsolatot és ilyenkor újra egymásba szeretünk.

A tüzes részért ti feleltek, nem szabad, hogy megszokottság váltsa át a szerelmet. Tegyetek érte,hogy üjra lángra kapjon a szerelmetek

2010. szept. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23:46 nál a pont!
2010. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pároddal beszéltél már erről?
2010. szept. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

amondo vagyok, hogy te már csak a megszokást érzed.


ha most széttmennétek, és két honap utan majd meg hallnál megint érte, és akkor ha megint összejönnétek mar együtt is maradnátok, mert tudnád milyen lenne nélküle és nem akarnád.


ha meg nem akkor tényleg nem kell erőltetni.


viszont ha mar ennyi ideje vagytok együtt tényleg nagy az ugymond ,,megszokás,, és fura volna hogy nincs senkid, és lehet csak azért lennétek megint együtt. de e két érzést meg lehet külömböztetni..

2010. szept. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!