Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért történik ez a kapcsolato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért történik ez a kapcsolatokkal?

Figyelt kérdés

Rengeteg párnál látom azt a környezetemben, hogy elvannak évekig egymás mellett, eljegyzés, házasság vagy gyerek nélkül, aztan valamilyen okból szakítanak és aztàn a következővel egy éven belül lagzi majd gyerek stb.

Legjobb barátnőm is ebben a helyzetben volt/ van és elgondolkodtam, mert még nagyon sok hasonlót láttam a környezetemben.

Illetve ugyancsak ide köthető az is, hogy a hosszú több éves kapcsolatban nem tesznek kb semmit, értem ezt úgy hogy nem képzik tovább magukat, vagy elhíznak, nem motiváltak nem járnak el… aztan ha szakítanak mintha teljesen megváltoznànak, kigyúrják magukat, életmódot változtatnak, tanulnak stb. Ezt miért nem lehetett a kapcsolat alatt is? Aztán főleg mikor a duci nő szakítás után előáll, hogy nézd milyen csinos lettem, nézd mit vesztettél! Ezt meglehetett volna tenni mialatt a pároddal vagy, nem utána bizonyítgatni?!

Ezek csak példák, nem leszólni akarok senkit csak érdekel a pszichológiàja. A saját párom is kb 3 éve emlegeti, hogy na majd ő is elmegy edzeni, de még sosem fogott neki. Van egy olyan érzésem, hogy ha szétmennénk első dolga lenne edzőtermezni és csakazértis megmutatni .


Másik barátnőm szinten arról panaszkodik, hogy 8 éve vannak együtt, még nem kérte meg a párja a kezét. Azt mondja úgy érzi már nem is fogja és elnyúzott az egész, ha nem lépték meg ezeket időben… pedig szeretik egymást.


Ti észre vettétek ezt ? Mit gondoltok ?


2022. jan. 24. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem kérdezed meg attól a barátnődtől aki ilyen helyzetben van?


Az okát én se tudom. Csak találgatni lehet.

Hogy az előző kapcsolatban miért nem teszik, passz.

Utána talán azért, mert addigra érzik, hogy eltelt x idő, nem lesznek fiatalabbak, nem alaenak lemaradni, inkább igyekeznek maximalizálni a pártalálási lehetőségeiket.

Plusz ahogy te is írod, ott az ego tényező.

Mindenkiben ott van.

Nekem is nagy motivációs erő az, hogy azért is akarom a maxot kihozni magamból (nem ez az elsődleges ok), hogy x-nek megmutassam, hogy na látod ezt veszted/vesztetted.

2022. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó, én átmentem ezen.


Rossz kapcsolat volt, minden kapacitásomat lekötötte az, hogy az érzelmi stabilitásomat napi szinten helyreállítsam, szimplán kimerült voltam. Szakítás után évekig egyedül voltam, fejlesztettem magam, edzettem, megváltoztam. A következő páromat tudatosan, sokkal jobb önismerettel rendelkezve választottam, fél év múlva összeházasodtunk. Nálam ez történt.

2022. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ember másodszorra már nem vesztegeti az időt olyan dolgokkal, amiknek a végén kiderül, hogy tök fölösleges volt.


Más területen (pályaváltás), de megtapasztaltam ezt... Elsőre még azt hittem, ráérek, nem tudtam pontosan, hogy kellene csinálnom és nem figyeltem azokra a dolgokra, amik valóban számítanak, nem tudtam, mi jó nekem, hogyan álljak ki ezekért a dolgokért, mi vár rám, megéri-e váltani... A második ilyen lehetőségnek már konkrét tervvel mentem neki, pontosan tudtam, mit és mikor akarok, hogyan csináljam hatékonyan, hogyan jussak el oda minél hamarabb, ahonnan érdemes nem rohanni. Ahogy az életed első szexével hónapokat vártál, mert elhitették veled, hogy mekkora érték az, milyen nemes, milyen különleges, úgy fekszel le pár randi után a sokadik partnerrel: nem akarod hülyeségekkel vesztegetni már az időd.

2022. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milliószor feltettem én is ezt a kérdést, mert ugyanezt láttam a környezetemben. Aztán én is szakítottam 5 év után, mert a kapcsolat nem tartott sehová, plusz elég mérgező is volt, lehúzott inkább, mintsem felemelt, de erre nyilván későn jöttem rá.


Ezzel is fejlődik az önismeret és az emberismeret. 18-19 évesen többnyire az emberek akarnak valakit, akit szerethetnek, és viszont szereti őket, de közben kiderül, hogy mások a prioritások. Például az egyik akar gyereket, a másik nem, az egyik szeretne a szülői házban maradni a felső szinten, a másik költözne, egyik külföldön élne, a másik egy kis magyarországi faluban...


Amikor 25-26, vagy akár 30 évesen kilépsz egy ilyen kapcsolatból (ami amúgy aranyos, és nagyon sokat tud tanítani, csak nem életre szóló), már tudod, hogy mit akarsz, és jobban megérzed, ki milyen ember. Nehezebben ragadnak el az ideáid, rajongásod. Ennyit tudok mondani, hogy tapasztalat.

2022. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4. vagyok.


Én is elkezdtem magamra jobban adni, amióta nem vagyok exemmel, bár párom még nincs, közel 1 év után sem.


Ez azért van, mert próbáljuk ellensúlyozni a törést. Igen is, egy szakítás akkor is fáj, ha te mondod ki a végszót, és csorbít az önbizalmadon. Mindegy, ki volt nagyobb mértékben hibás, úgyis ketten buktok, mindkettőtök kudarcot hagyhat maga mögött, ami fáj, de lehet belőle tanulni is, és a legjobbat kihozni a helyzetből.


Ráadásul ha rossz a kapcsolat, az meglátszik az emberen. Nekem pl. a szakítás előtti időszakban undorító volt a bőröm, mert nagyon megviselt a stressz. Innen csak felfelé vezetett az út. Persze, hogy amióta nem vagyok benne egy nem működő, toxikus kapcsolatban, jobb a kisugárzásom, külsőm is.

2022. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt nem vettem észre. Soha nem volt barátnőm de 16 éves korom óta edzek heti 4-5-6, de akár 7 szer is.


Szerintem a mentálhigiénére figyelnek oda sokkal kevesebben, ahhoz képest fizikailag még elmegy a dolog. 31f

2022. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából semmi rendkívüli nincs ebben. Midnenki azt gondolja, hogy az új kapcsolat valami különlegeset hoz, de igazából a pozitív környezetváltozás az oka. Igazából én ugyanezt megéltem váltás nélkül is.


10 éve voltunk együtt, megvolt az ellaposodás, egymás lehúzása, majdnem szakítással. Aztán észbekapás, sok beszélgetés, szemléletváltás, megújulás. Egy év alatt újból egymásba szeretés, esküvő, lakás, gyerek, karrierben ugrás.

2022. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!