Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van örök szerelem? Persze úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van örök szerelem? Persze úgy értem, hogy együtt élsz a pároddal és 20,30. év múlva is szerelem van 1000-el?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 01:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs. A szerelem néha erősödik, néha gyengül... Nincs olyan hogy 30 évig egyforma intenzitású. Véleményem szerint a szerelem pár év alatt elmúlik és helyén mély szeretet és tisztelet marad... persze legjobb esetben. Megtörténhet persze az is, hogy idővel újra fellángol.
2010. szept. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát, én hallottam olyat férfitől 17 év házasság után, hogy este ránéz a feleségére, ahogy mellette aszik, és azt gondolja magában: "mennyire imádom". szerintem vannak egészen különleges lelki összefonódások, és igen, évtizedeken, egy életen át tartó szerelemk is. csak nagyon nagyon ritka. ez a férfi 19 évesen ismerte meg az akkor 17 éves feleségét...
2010. szept. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Örök szerelem szerintem nincs. A nagy lángolás átalakul egy egészen másfajta érzése, ami szerintem még jobb mint a szerelem. Én 53 éves vagyok, imádom a párom, de ez már nem szerelem. Leirni nem lehet azt a szeretetet amit érzek iránta. Nem vagyok elvakult, látom a hibáit is, de elfogadom azokat.
2010. szept. 3. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a mai fiatalok gondolják azt, hogy egész életünkben lángolni kell. Ez ma a divat. A házasság és család nem a lángolásról szól. Aki lángolni akar egész életében, az ne állapodjon meg senki mellett. Mert a szerelem átalakul, valami sokkal értékesebbé: szeretetté, összetartozássá, CSALÁDDÁ. Aki ezt képes egy lángolásért félredobni, ahogy ma ez divatos, az meg is érdemli! Ennek alapján miért is várnád, hogy 1000-el lángolj egész életedben?
2010. szept. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet szerelem akkor is, de nem 1000-el. Hullámzó, el is égnél 20 év alatt ha egyfolytában égnél. Olyan van szerintem hogy még néha előjön ugyanaz az érzés néha 20 év múlva is, de csak időlegesen. Szerintem ez így normális. Egy ilyenben életed végéig boldog lehetsz. Amit te mondasz, az olyan, hogy egyfolytában süthet e a nap? Egyrészt nem, másrészt ha nem lenne árnyék néha, nem látnád a napot sem egy idő után.
2010. szept. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beatrix17 ***** válasza:
A szerelem x idő után átalakul szeretetté!Ez annyit tesz,hogy a másikat már nem rózsaszin ködben látod,és olyannak fogadod el,amilyen!Ez szerintem sokkal fontosabb és tisztább,mint a szerelem!!
2010. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2010. szept. 3. 16:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is átalakul a nagy szerelem egy nagy szeretetté, ragaszkodássá, lehet ezt is szerelemnek nevezni még, de mivel már nem csitri az ember, ezt csak mérsékelten mutatja ki, pl. ha nincs otthon a másik, nem érzi jól magát a lakásban egyedül, vagy egymás nélkül nem szeretnek elmenni sehová,vagy szeretnek dolgokat együtt megcsinálni, szóval valahogy igy mutatkozik az, hogy két ember 30 év után is oda van egymásért. Ismertem pl. olyan idős házasokat, akik már 50 évétől is több, hogy házasok voltak,állandóan veszekedtek, minden piti dolgot csak veszekedve tudtak megbeszélni, amikor meghalt a néni, nem telt el egy év a bácsi is utánna halt. Egyszerüen meghalt a bánatba. Ők ugy látszik ilyen hangosan szerették egymást, mi meg azt hittük ezek ki nem állhatják már egymást, nem birják egymást elviselni. Rettentően sok mulik a egymás iránti türelmen, megbocsátási készségen, nagyon igaz az a régi mondás, hogy haraggal sohase feküdj el, ha ez a mai fiatalok között is igy lenne nem lenne ez a sok válás. Meg be kellene tartani azt, amire a templomban esküdnek és szó szerint gyakorolni is minden nap, egyből másképp nézne ki a világ. Szerintem.
2010. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!