Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig leszek ilyen? Mit csináljak? Két hónapja lett vége majdnem négyéves kapcsolatomnak...

Figyelt kérdés

Nagyon megromlott a kapcsolatunk ,többször megcsalt,hazudott,megalázott, állandóan megsiratott a négy év alatt.Tudom hülye voltam,hogy idáig hagytam,de mindennél jobban szerettem,és mindent megbocsátottam neki!Végül nagy nehezen végre mégis kimondtam ,hogy vége!Ő könnyen elfogadta két nap múlva már más lánnyal járt,és azóta is boldog vele,én meg...

Azóta teljesen depi vagyok,sehova nem szeretnék menni,egész nap itthon heverek és csak aludni szeretnék,hogy ne gondoljak rá,hogy teljen az idő!+ baj,hogy összejöttem egy sráccal aki imádnivaló,helyes ,okos és évek óta szerelmes belém!(Nem tudom miért tettem,már elötte éreztem iránta valamit,és teljesen kivoltam,és mielött végiggondoltam volna már jártunk!)Ő nagyon boldog volt,hisz régóta erre várt.De vele se vagyok képes találkozni,és ez olyan rossz.Ezzel neki szenvedést okozok,pedig olyan régóta vár rám,és úgy megérdemli ,hogy szeressem,mindennél jobban.De már azt se tudom miért járok vele,ezzel mindkettőnket becsapom!Nem talizok vele,de ő azt mondta vár rám és ,hogy összetörne ha szakitanék!Tegyük hozzá ,hogy ez a srác egyben a legjobb barátom is régóta!Összekénne magam szedni tudom,de nem megy,egyelőre nem tudok másmilyen lenni!Szóval nem tudom mit tegyek,pedig valamit tenni kénne!Úgy érzem ha nem hagyok magamnak időt a felejtésre,és,hogy begyógyuljanak a sebeim,akkor később még rosszabb lesz..meg igy ,hogy szerethetnék bárkit is,mikor valamilyen szintén még mindig az exé a szivem!szóval nem tudom mit csináljak!egyáltalán ki lehet heverni egy nagy-nagy szerelmet 2hónap alatt?!Szinte gyerekek voltunk mikor összejöttünk 14évesek .Bár nem érdemelte meg én mégis végig imádtam.De mostmár más van és vele kénne valamit kezdeni!Attól is félek ,hogy a végén ha igy folytatom magányosan magamra maradok:(Egyáltalán rendbejövök valaha,vagy csak egyre mélyebbre süllyedhetek?:(Ti mit csinálnátok a helyemben??l/18.


2008. dec. 10. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Amit nagyon nem kellett volna, az az, hogy elkezdtél járni mással. Hiába a legjobb barátodról van szó, hiába vár rád évek óta, te akkor is becsapod őt azzal, hogy jársz vele, és saját magadat is megpróbálod becsapni. Ha eddig nem szerettél bele, ezután sem fogsz, kényszerből legalábbis semmiképp, hogy "megérdemli, hogy szeressem, mindennél jobban." ez nem fog menni. Jobb, ha mielőbb tisztázod. Inkább legyél egyedül, mint egy ál-kapcsolatban.

Egyébként megértelek, én is átestem ilyen helyzeten, de nem kezdtem új kapcsolatba. Egy 4 éves kapcsolat után nem lehet 2 hónap alatt csak úgy tovább lépni egy új kapcsolatba. Amit tehetsz: Először is tisztázd a "barátoddal" ezt a dolgot. H

2008. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Véletlen elküldtem. Szóval ott tartottam, hogy tisztázd a "barátoddal": Ha tényleg szeret, akkor megérti. Aztán: próbálj meg olyan dolgokat csinálni, amik a hobbijaid, és miközben csinálod, nem kell gondolkoznod. Az elején nehezen fog menni, aztán automatikussá válik és nem fogsz gondolkozni. Próbálj meg eljárkálni, ne ülj mindig otthon. Szervezz programokat a barátaiddal, vagy akár egyedül. És CSAK AKKOR kezdj új kapcsolatba, amikor már tényleg nyitott a szíved egy ÚJ EMBERRE. Nem pedig egy régi barátra, puszta hálából meg szeretetből. Remélem, tudtam segíteni.
2008. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bár nem teljes mértékben, de megértem a helyzetedet, én nem egészen egy évig voltam egy olyan valakivel, aki abszolút nem érdemelte meg, hogy szeressem. Először is, légy büszke magadra, hogy ki tudtad mondani, hogy legyen vége! Nem mindenki ilyen erős. 2 hónap nagyon kevés, bár gondolom változó, hogy kinél meddig tart az, hogy kiheverjen egy csalódást, nekem fél évbe és 15 hét pszichoterápiába került... Amit tanácsolni tudok, hogy ne tartsd magadban az indulataidat, ne emészd magad otthon, egyedül. Találkozz a barátaiddal, menjetek el bulizni, csinálj bármi olyat, ami leköt, viszont ha támadnak a gondolatok és az érzések, ne fojtsd el, sírd ki, verj szét valamit, vagy akármi :P Attól meg ne félj, hogy magadra maradsz, én hiszek abban, hogy minden zsáknak megvan a maga foltja, de göröngyös az út, ami hozzá vezet. Vond le a kapcsolat tanulságait, lásd, miben tett jobbá, és gondolj arra, hogy ez a jó csak úgy tud érvényesülni, hogy a kapcsolatnak magának vége lett.

A sráccal kapcsolatban pedig hasonló véleményen vagyok, mint az előttem szóló. Egy ilyen hosszú kapcsolat után pláne kell egy kis egyedüllét, szerintem. Úgy látom, magad is tudod, hogy mit kéne vele tenni, és szerintem elég gáz, hogy érzelmileg zsarol téged (azzal, hogy azt mondta, összetörne, ha elhagynád). Ha tényleg barátok is vagytok, akkor meg tudjátok beszélni, és el tudja fogadni, ahogy érzel.

Kitartás!

2008. dec. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sajat tapasztalatra alapozom valaszom. Egyszer kb 2 honapig jartam egy sraccal akit iszonyatosan szerettem (o volt az elso 'igazi'). Hirtelen vege lett, bar egyikunk sem mondta ki, o csak egyszeruen eltunt. Ugy alakult h osszejottem egy masikkal de csak azert mert o nagyon szerette volna, 1 hetes taborban, aztan csak tavolsagi volt, havonta 1x beszeltunk (kb 4 honapig) de soha nem ereztem semmit. Nem akartam szakitani es megbantani, viszont nagyon boldog voltam mikor vegul o szakitott. Azota megbantam tudom hogy rosszul cselekedtem. A vegeredmeny az volt h megigertem 1 teljes evig nem akarok pasit, vhogy ossze is jott de ev vegere mar annyira hianyzott egy igaz oleles h vegul egy alkapcsolatban kotottem ki, ami tobb mint 1 evet tartott, vegul pedig en szakitottam mert rajottem megtalaltam az igazit. Most boldog felesege vagyok. Bocsi, tudom h nem a masik problemaira vagy kivancsi hanem megoldast keresel a sajatodra, csak szemleltetni szerettem volna h minek milyen kovetkezmenye lehet (legalabbis en esetemben milyen volt). Szerintem sem jo most rogton ujat kezdeni. Ha az illeto srac egyebkent is jobaratod, szerintem tenyleg megerti ha elmagyarazod neki h most idore van szukseged, sott szerintem meg segithet is feldolgozni. Ha meg te is vonzodsz kicsit iranta akar azt is mondhatod neki h ugymondd majd probaljatok ujra kesobb mert nem erzed ugy h most menne, vagy nem erzed igazsagosnak mert per pillanat csak az x-re tudsz gondolni. Igazabol a siras es a beszeles sokat segit. Az legjobb baratnom iszonyu sokat segitett, viszont massal nem igazan oszthattam meg, mert titkos kapcsolat volt. Nem kell megijedni ha most rogton nem tudod pozitivan latni a helyzetet es ha nem latod mit tanitott neked ez a kapcsolat, ehhez ido es feldolgozas kell. Sok sikert kivanok a feledeshez.
2008. dec. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Srapnel ***** válasza:

Na figyelj. Szánalomból és kötelességből ne jöjj össze a másik sráccal. Abból, hogy emezzel szakítottál, nem következik, hogy a másikkal össze kell jönni. Úgysem tudnál vele foglalkozni, mert állandóan az exen agyalnál.


Mit kellene csinálni? Legyél sokat a családoddal és barátaiddal. Kezdj valami hasznos tevékenységet (sport, tanulás, kreatív hobby), mert egyrészt plusz tartást ad, másrészt segít kialakítani a saját személyiségedet. Hasonlóan, lehet, érdemes egy kicsit magaddal foglalkozni. Mit akarsz az élettől, mire vagy jó, mi érdekel, hogy képzeled a jövőt, milyen hivatást szeretnél, mivel jár az, hogy lehet elérni, mit kell tenned érte most és később, stb. AZÉRT jók ezek, mert amíg magadat sem ismered, addig nem tudsz majd választani és nem fogod tudni, hogy ki az, aki majd melléd való lesz. Mert az, hogy tetszik valaki külsőleg, meg aranyos, meg kedves, meg sok közös emlék, esetleg közös hobby, nagyon-nagyon kevés. Ui. ha nem így lenne, szinte csak boldog házasok lennének a Földön. Gondolj aztán arra, hogy pl. tíz év múlva is még csak 28 leszel, közben lemegy egy egyetem 5 éve, 5 év munka, százával bulik és alkalmak, flörtök, rengeteg megismert és elfelejtett ember. Sokminden fog még történni addig. De ha akkora sokat tanulsz és fejlődsz, fel leszel készülve. A rossz érzéseket (a lelki és nem agyi dolgokat) meg ki kell böjtölni, mint a náthát.

2008. dec. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,teljesen igaz amiket leirtatok:)Mégegyszer köszi:)
2008. dec. 12. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!