Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most akkor kinek van igaza?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor kinek van igaza? Tényleg a páromnak? Én nem így látom.

Figyelt kérdés
a párommal együtt élünk évek óta. sok a baj, a probléma a veszekedés. tegnap leültettem, hogy beszélgessünk kit mi bánt, stb. de mindig félbevágott és azt mondta én vagyok mindig a hibás. ő nem, ő tökéletes. és végig sem hallgatott, ha elkezdtem valamait mondani, rögtön félbevágott. nem lehet vele beszélni. bár én megmondtam neki, hogy harcolok értünk, nem adom fel, de ő meg azt, hogyha változtatni akarom akkor szakítsunk. ő is változtatott de mindig úgy alakítja a dolgokat, hogy neki legyen igaza. én nagyon sokat változtam már érte. nem tudom, hogyan vegyem rá arra, hogy ő is változzon kicsit és egy kicsit kinyiljon a szeme, hogy én valóban mindent megteszek érte és nem ártana, ha ő is csinálna valamit. mert így legyen vége? hogy még a bajokat sem akarja megbeszélni? egyébéknt ő 33, én nő 26.
2010. aug. 27. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt így konkrétumok nélkül, egysíkúan így nézve nem lehet mondani.


Az is lehetett volna a kérdésed:

Kérdés: Most akkor kinek van igaza? Tényleg a páromnak? Én nem így látom.

Magyarázat: Veszekedtünk és nekem volt igazam! Kinek van igaza szerintetek?

2010. aug. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, de ő azt mondja, hogy neki és nem is szólt hozzám egész este. sőt! mellettem szólt, hogy én próbáltam beszélgetni, ő viszont nem. és csak a saját igazát fújja, hogy neki van igaza. de köszi.
2010. aug. 27. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
figyelj, nézz magadra :) Te is csak a saját igazadat fújod. Nem? De. Akkor pedig üljetek le és érett, emberi módon beszéljétek meg.
2010. aug. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en exem is ilyen volt.Es egy ilyen emberrel nem lehet ertelmesen beszelni,mert makacs es nem latja be a hibait.Ha csak es kizarolag te hibazol minek van veled?
2010. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
lehet, hogy most itt csak az igazamat fújom, de épp ez az, hogy tegnap akartam vele beszélgetni erről, elkezdtem mondani hogyan oldjuk meg és ő folyamatosan közbevágott és nem is érdekelte. és meggyanusított, hogy mindig én hibáztam, én voltam a bűnös mindig, minden veszekedéskor én vagyok a rossz, ha neki kell segíteni valamit én abban úgysem segítek, stb. pedig ez nem így van, én mindig is segítettem őt. na de mindegy is ezek az apró részletek. a lényeg az, hogy engem nem tudom milyen embernek tarthat de nagyon sok barátom van nagyon sokan szeretnek szóval annyira gáz nem lehetek ahogyan néha ő ezt mondja. akkor egy ilyen embernek hogy győzködjek a magam igazáról és arról hogy ő sem tökéletes?
2010. aug. 27. 09:18
 6/8 anonim ***** válasza:

"Akkor pedig üljetek le és érett, emberi módon beszéljétek meg."


B*meg, ezen besírtam... :-)))))))))))

Bocs!

Nem írtál hülyeséget, nem azért mondom!!


FS

2010. aug. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fülünyúl ***** válasza:

Kedves kérdező,


Tipikus a helyzet, nem egyedi az eseted. Ebből kifolyólag tudok tanácsot is adni mitévő légy.

Higgadj le először is, tedd félre a megbántottságot és mindent. Csak a tényeket tartsd szem előtt, hogy melyikőtöknek mi a véleménye a kérdéses dolgokról, amiben összekülönböztetek. Legyél olyan objektív és szigorú magaddal, mintha egy idegen ember lennél aki látja, hogy mit csináltál és mit mondtál. Gondold így végig, hogy amit a párod mondott van-e benne igazság, merd bevallni magadnak. Aztán gondold végig, hogy amit te mondtál vagy gondolsz az valóban helytálló és igaz-e, nem csak önmagad mentegetése a hibák és "bűnök" alól. Ezt ha nem tudod megcsinálni, és nem tudod belátni, beismerni legalább magadnak, akkor a kapcsolatotok halálra ítéltetett.

Ha ezzel a kíméletlen módszerrel végigagyaltál mindent ami konfliktust okozott nálatok, akkor állj oda újra párod elé és mondd meg neki, hogy most vagy leül és csendben végighallgat, vagy összepakolsz azonnal és elmész, és nem lát többé. És ezt komolyan is kell gondolni, ugyanis ha még így sem hallgat végig beleszólás nélkül, akkor kár pocsékolnod rá az idődet.

Szóval elmondod neki szépen, hogy belátod miben van igaza, mi a te hibád, és hogy éppen ezeken szeretnél változtatni, valamint elmondod hogy esetleg miben látod őt a hibásnak. De ne vádlón mondd, mert csak felidegesíted, hanem minden mondatot úgy kezdj, hogy "úgy érzem, hogy...", "az én szememmel úgy látszik, hogy...". Ha végighallgat, utána te is hallgasd meg őt, de előtte mondd neki, hogy te hajlandó vagy kompromisszumokra a kapcsolatotok érdekében, és szeretnéd ha ő is rugalmasabb lenne, mondd el neki azt is, hogy te eddig csak azt láttad, hogy ő mindenért téged okol, és azt véli mindenben neki van igaza, és hogy ezen azért ő is gondolkodjon el, ő is kicsit szálljon magába.

Ha ezzel a módszerrel meg tudjátok oldani - és a jövőben is - akkor nem lesz gond. Ha ismét veszekedésbe torkollik az egész, akkor meg tényleg csomagolj össze és költözz el.

2010. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát az ilyen pasival nehéz nagyon..Sajnos tudom miről beszélsz....Az ilyenek ha esetleg a kapcsolat érdekében próbálsz vele beszélni vagy kiröhögnek,vagy rád támadnak...Ha még szereted és tényleg szeretnéd megmenteni a dolgot javaslom sokkold valamivel....Talán a legjobb tényleg az elköltözés lenne..Akkor majd rájön mit veszít és térden állva fog könyörögni,..Ha meg nem jobb is ha vége!!

De minél előbb tegyél valamit mert egy idő után hidd el vége lesz ,mert bele fogsz "fásulni" ebbe a helyzetbe..

2010. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!