Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A tanultabb nők valóban intelligensebben is kezelnek egy problémát?
Hey, eddig jobbára tanult, diplomás barátnőim voltak. Köztük is akadt egy kretén, de zomuk intelligensen, racionálisan oldott meg egy-egy köztünk felmerulo problémát, nézeteltérést.
Ismerek egy nőt, aki nem diplomás. Félreértés ne essék, nem erre szeretném kihegyezni a kérdést, de ez a nő egyfolytában beserul valamin, ilyen jelentéktelen faxságokon, ha nem úgy mondok valamit, ahogy ő megálmodja. Mindent félreért, kajak, olyan mint egy dedós, pedig már 50 körüli.
Más téren is azt tapasztaltam, hogy a tanult emberek sokkal racionálisabbak, intelligensebben felfognak, átlátnak egy problémát, nem cirkuszolnak jelentéktelen részleteken. Vajon ez másoknál is így van?
Kort, nemet.
Napi provokáció, köszönjük neked.
Kor, nem
Az érzelmi intelligencia és a tanultság között nem sok összefüggés van. Márpedig egy párkapcsolati probléma megoldásához nem egyetemi diploma kell, hanem empátia, beleérző képesség, az érzelmeink irányításának képessége, jó kommunikációs készség, stb. Ebből max. a legutóbbit tanítják az egyetem bizonyos szakjain.
Nekem az ismerőseim java része diplomás, és nagyon nagy részük képtelen értelmes módon kezelni egy kapcsolati konfliktust. Van, amelyik mindent észből próbál megoldani, pedig az érzelmek sokszor nem racionálisak, és ezt képtelen kezelni. Van, amelyik ugyanolyan, mint az 50 körüli nő, akit írtál. Van, aki képtelen szabályozni az érzéseit, mindent azonnal kimond anélkül, hogy átgondolná, ezzel mit okoz. A legtöbben kivetítik a saját gyerekkori traumájukat a párjukra.
Szóval nem, a tanultságnak és a konfliktuskezelésnek nem sok köze van egymáshoz. A tudatosságnak és az önreflexiónak sokkal nagyobb köze van hozzá.
Az érzelmi intelligencia és a tanultság nem függ össze egymással, véleményem szerint. Az érzelmi intelligenciát is tanulni kell, vagy gyakorlással, ismeretek szerzésével alakul ki.
Persze ha valaki képzett, az bizonyos problémák könnyebb megoldásában segíthet.
Egyáltalán nem hülye kérdés, csak max azoknak akikről ez szól.
Én ismerem ezt a típust sajnos.
Az igaz, hogy nem a diplomám múlik ez, de sajnos van az a típus aki azt hiszi, hogyha megsértődik akkor az azt jelenti, hogy a másiknak el kell ismernie, hogy nincsen igaza.
Tehát, ha valami nem tetszik neki akkor megsértődik és a másiknak vezekelnie kell stb..
Ez a típus beteg, önző.
Ők egy nem fognak alkalmazkodni a másikhoz, mert úgy gondolják, hogy csak a másiknak kell alkalmazkodni hozzájuk.
A másiknak kell változnia, őket meg el kell fogadni úgy ahogy vannak.
Ezt a típust messziről el kell kerülni és egyedül kell hagyni.
Másik irányból megközelítve a problémát. 50 éves korban valószínűleg elég sokan a szinglik közül valami miatt nem voltak alkalmasak a párkapcsolatra, nem kezelték jól a konfliktusokat, rosszul néztek ki, vagy rosszul választottak párt. (Nyilván van 1-1 kivétel, meg vannak, akik fejlődtek a kapcsolat alatt).
Illetve, akik rosszabb anyagi helyzetben vannak, azok tovább maradnak benne egy rossz párkapcsolatban, a jobb anyagi helyzetben lévők "kisebb hibák miatt is" szakítanak.
Vannak szakmák, amik jobban/közel azonos módon keresnek, mint a diplomások, de ezek általában férfias szakmák (ács, burkoló, kőműves), ezért feltételezem, hogy az általad leírt hölgy anyagilag nincs eleresztve, mégis váltak a párjával.
Tehát igen, szerintem lehetséges, hogy akik 50 évesen szinglik, azok között több magas EQ-val rendelkező diplomàs lesz.
De nem tippelném túl magasra a különbséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!