Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akar gyereket a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar gyereket a párom?

Figyelt kérdés
Több éve együtt vagyunk a párommal, úgy érzem minden téren megtudjuk beszélni a dolgokat, kivéve a gyerekvállalás. Én úgy érzem, hogy felkészültünk rá, hogy babánk legyen, remélhetőleg karácsonykor már az új otthonunkban leszünk, mindkettőnknek van munkahelye, anyagilag is jól kijövünk, de ha szóba hozom neki a témát, rámförmed, hogy nem akar erről beszélni. De miért? Nem tudnék olyan dologról, ami "rossz élményt" idézne elő benne ezzel kapcsolatban. Egyszer rákérdeztem, hogy egyáltalán szeretne e majd gyereket, a válasz az volt, hogy később igen. Ő 31 én 24, és úgy érzem hogy ő már "benn van a korban", és lassan ideje lenne, persze nem csak emiatt szeretném. Ti mit csinálnátok ebben az esetben? Vagy miért nem akar róla beszélni?
2010. aug. 18. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha ez a dolog a férfiakon múlna, már régen kihalt volna az emberiség.

A fiúk egyszerüen félnek az első gyerektől, de hamar megváltozik a véleményük a megszületése után.

Kész tények elé kell állitani. Ha úgy gondolod hogy Te nem ilyen vagy, és hogy ez tisztességtelen dolog, akkor is igy van.

Nehogy félreértsd, én fiú vagyok. És már gyerekem is van, imádom, pedig először nagyon nem akartam. Olyan, mintha rólam szólt volna a kérdésed.

2010. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Nos a válaszról fogalmam sincsen, mert én is lány vagyok =)


De... Te is már "benne vagy a korban" (nő lévén) és gyereket akarsz. Nos ha a Párod nem akar, szerintem is állítsd kész tények elé. Terhes vagyok, annyi... Lehet ez így túl durvának hangzik, de Te nem várhatsz örökké, nem áldozhatod fel a fiatalságodat. Ha meg ezért elhagy, akkor 1) nem Ő a megfelelő pár neked 2) lesz egy gyereked (igaz egyedülállóként) DE LESZ!

2010. aug. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten azt mondja, nem akar róla beszélni, akkor te nehéz helyzetben vagy. Mert neki van ezzel valami problémája, de akkora, hogy inkább nem is akar róla beszélni. Ezek szerint ő még nem kész rá, még nem érett meg benne a dolog a változásra, megoldásra. Ez viszont neked okoz új, egyre nagyobb problémát. Megjegyezném ugyanakkor, hogy férfiaknál az említett kor még egyáltalán nem vészes. Ha egy nő akar 30 alatt szülni, az teljesen érthető és egészséges, férfiaknál ugyan csökken a nemzőképesség az idő előrehaladtával, de ők(mi) 40 évesen sincsenek lekésve semmiről. Ha előre akarnék jutni egy hasonló helyzetben, én úgy közelíteném meg, hogy "rendben, ne beszéljünk arról, ami neked fáj, de akkor elmondom, hogy bennem mit szül ez a helyzet, nekem mennyire fáj és feszít, én már mennyire szeretnék, és ha nem vagyunk képesek ezt megoldani, az hosszú távon milyen romboló a kapcsolatunknak". Tehát magamról, az én érzéseimről beszélnék. Ha ezt sem fogadja, akkor nagyon nagy baj van azzal a kapcsolattal, és az a "minden téren" (ezt kivéve) gyanús nekem. Biztosan őszinte vagy te magaddal szemben ebben a kérdésben? Mert az, hogy mi legyen vacsorára, hova menjünk nyaralni stb. fontos kérdésnek tűnhet az adott pillanatban, ám korántsem ezek körül forog a világ. A gyerekvállalás viszont pont egy olyan téma, ami körül megfordul egy kapcsolat. Az fontos.
2010. aug. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, de azért megdöbbentett az első két válasz. Sunyiba teherbe esni? Elég szemét dolog + ha nem vagy a felesége úgyis elhagy...

Szerintem a legjobb megoldás az, ha kitűzöl egy mondjuk 2 éves határidőt, és ha az sem felel meg neki, ne pazarold rá az idődet, ha számodra ennyire fontos egy gyerek.

2010. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sem értem hogy lehet olyat csinálni, hogy a párom akarata ellenére teherbe esek.. nem is mondom milyen ember az ilyen..

Egyszerűen meg kell mondani neki, hogy te gyereket szeretnél, és válasszon (igen, vagy otthagyod).

2010. aug. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

utolsó, ez rossz ötlet, te bánnád meg


másnap megkérdezhetnéd itt, hogy: "kirúgtam a párom, de még szeretem, hogyan szerezzem vissza"

2010. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!