Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 18 évesen összeköltözni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18 évesen összeköltözni a pasimmal? Bővebben lent

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok! A párom 19! Szüleinél lakik! 3 éve vagyunk együtt.. 3 évig távkapcsolat volt.. minden hétvégét, és minden szünetet együtt töltöttünk!Mindig találkoztunk amikor csak lehetett! Barátom szülei nagyon bírnak, és anyukája kitalálta, hogy mi lenne ha ideköltöznék! Persze nem is lenne baj, ha nem 320 km lenne köztünk! Persze ezt először a barátommal közölte, aki nagy öröme közepette írta nekem msnen, hogy anyja ezzel az ötlettel állt elő! Hirtelen nagyon jónak tűnt az ötlet! Nagyon megörültem és mondtam, hogy az nagyon jó lenne :) csak most nekem akkor át kell iratkoznom suliba, és most fogok érettségizni jövőre! Anyu támogat és azt mondta, ahogy érzem! Apu azt mondta szerinte ne.. (szülők 12 éve elváltak) A kérdés alapból az lenne, nem korai összeköltözni? Aki szerint az, az lehet mentség, hogy nagyon messze lakik és ez az egyetlen módja?
2010. aug. 10. 05:26
 1/9 anonim ***** válasza:

hát... szerintem ezt nem msn-en kellene megeszélni, hogy összeköltözzetek e vagy sem. mindenesetre még járd ki a sulit, mert az utolsó évben nagyon rossz lenne számodra is sulit váltani. ezt szerintem ő is meg fogja érteni ha elmondod. 1 évet még kibírtok. amúgy úgy lenne fer, ha nem a barátodhoz költöznél aki még a szüleivel van, hanem együtt költöznétek egy lakásba, vagy házba, vagy valamibe. így ő is költözhetne hozzátok. vagy lehet hogy ő még nem akar elszakadni az anyjától, és ezért kért téged, hogy tedd meg ezt a lépést.

amúgy 3 év nem korai, csak a 18 éved hozzá...az szerintem korai.

de ahogy érzed...

2010. aug. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előszőris msnen mondta, mer mert épp akkor mondta neki az anyja és nem akart várni hétvégéig. A másik, hogy ő meg már tavaj lakott nálunk igaz 2 hónapot, de nagyon nehezen lehet kijönni a szüleimmel, nagymamámmal lakom egyedül, anyu mindennap feljön délután meló után és úgy megy haza.. szóval tényleg nagyon furi egy családom van ezértis nem voltam annyira kiakadva mikor hazaköltözött .. énis szeretnék onnan menekülni,mer az ő anyukája valahogy nagyobb biztonság érzetet nyújt nekem mint a sajátom.. itt kb anyu apu az én anyum apum :S
2010. aug. 10. 06:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon de nagyon de nagyon fiatal vagy még.
2010. aug. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyelj,én is támogatom az első válaszadót,h azt az egy évet még bírjátok ki,mert most z érettségi legyen első.Én is laktam 19 évesen,az akkori barátom szüleinél.Eleinte nem volt gond,kedveltük egymást,de idővel agyrémmé vált.a legtöbb ismerősöm is erről számol be,amikor ilyen helyzetbe kerül.Nekem a kapcsolatom ment rá.Szerintem együtt költözzetek majd,de külön lakásba.Sokkal,a magad ura lehetsz,és nem kell alkalmazkodnod.

Az iskola és a szülők miatt nem mennék oda,de három év,az már nem kevés,én is 18 voltam mikor kirepültem a szülői házból.

2010. aug. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A sulit járd ki ha akkor nem tudsz ugyan ooda járni,mert tényleg nem most kellen váltani.De szerintem a 18 év nem kora, én is laktam együtt már fiúval és hozzáállás kérdése, viszont ilyenkor meg kell beszélni az anyagiakat, illetve jó ha otthonosan érzed magad,mert gondolom a barátodnak nem esne jól ha mindig kiszolgáltatnád magad.Ha bele kell adnod a rezsibe(mert gondolom nem akarod h. az ő szülei tartsanak el),akkor el kell menned dolgozni.korainak nem korai,de tény h. a szülőkkel való együttélés tönkre is teheti a kapcsolatot, bár ez tőletek is függ.Mert nálunk előszeretettel beleszóltak a kapcsolatba és állandóan úgy kellett bánnom a barátommal,mintha csak vendég lenne illetve én voltam közvetítő, h. kérdezzem meg tőle...
2010. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sztem távkapcsnál kevés, mert igazán nem ismerheted a "hü.lye" szokásait és lehet h megromlana a kapcs, az h hétvégén két nap meg szünet 1-2 hét mézes mázas, az nem azt jelenti h hosszútávon egymással lakva is az lesz. Am meg sztem is várd meg a sulit. nekem is mondta párom anyuja h nyugodtan odaköltözhetek, pedig mi kb. 5 km-rre vagyunk és egy suliba járunk.. de azt mondtam h előbb suli és inkább külön költözünk ha lesz pénzünk rá. Jah, és 4 éve vagyunk együtt.


Lexy/18

2010. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen várj még 1 évet..Azt az egy évet, ami alatt leérettségizel a Te saját megszokott környezetedben, suliban, barátok között.

Ha ilyen jó a kapcsolatod a barátod szüleivel, akkor nyugodtan költözz vele össze.Szerintem.

2010. aug. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a te esetedben talán kivárnám az az egy évet. mert ki tudja, mi történik közben. még fiatal vagy. de én is 19 évesen költöztem össze a párommal, bár az egy évig tartott, rájöttünk, hogy nem tudunk együtt élni, de akkor én már dolgoztam a suli mellett, szóval tudtam fizetni a kiadásokat. de pl ellenpélda meg az, hogy a nővéremék a párjával 3 év után költöztek össze, akkor voltak 20 évesek és a mai napig boldog házasok. ezt neked kell eldönteni, hogy mennyire szereted a srácot, mennyire tervezel vele komolyan és ő veled, megéri e feladni a szabadságodat azzal hogy már együtt fogtok élni. és különben meg ha egy tanácsot elfogadsz, én nem költöznék össze senkivel, csak a párommal. szülők kizárva! sok kedves ismerősöm ilyen helyzetbe került, szakítás lett a vége 5-ből 4-nek. mert hiába rendesek aranyosak a szülők a család, a testvérek, mégis kiütköztek az ellentétek. szóval a te esetedben még várnék egy évet és érettségi után ha még mindig jól megvagytok akkor jöhet az összeköltözés. de akkor már megpróbálnék külön a párommal. de mindenképp beszéld meg személyesen is ezt vele.
2010. aug. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is kivárnám az érettségit,és utána költöznék vagy hozzájuk,vagy a barátommal közös albérletbe,munka mellett:)

de örülök,hogy a barátod anyukájával nagyon jó a kapcsolatod,csak más az hogy a te családodhoz alkalmazkodik a fiúd,mint az hogy neked kell a barátod családjával együtt laknod és hozzájuk alkalmazkodnod!

2010. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!