Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez vajon "bűn"? Mit kéne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez vajon "bűn"? Mit kéne tanácsolnom? Ti mit tennétek a helyében?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb barátnőm tegnap előállt nekem egy nagy kérdéssel.Ebben szeretnék neki tanácsot adni,de magam sem tudom mi a helyes.A helyzet a következő:A barátnőmnek van párkapcsolata.Ellenben a fiú,akivel együtt van nagy valószínűséggel csak a szex miatt "tartja".Ez a lány-női szemmel legalábbis mindenképp-nagyon szép és intelligens,szóval bomlanak utánna a férfiak.Gondolná az ember,szerencsés.Na de,egy másik barátnőnk bemutatta egy fiúnak,akivel nagyon jól kijön.Tényleg.Abszolút egy érdeklődés,képesek órákat átbeszélegetni és amikor láttam őket egy társaságban,kb csak egymással bezséltek,hihetetlen harmónia van köztük,igen kevés ismerettség után is.-Persze amennyire én látom...-Evidens:hagyja ott a párját-ez az egy amiben tényleg teljesen meg vagyok győződve hogy jó tanács,mert az a fiú igazán nem úgy bánik vele,ahogy megérdemelné-és jöjjön össze a "lelkitársával" A dolgonak van azonban két apró szépséghibája:A fiú akit megismert most lépett ki egy hosszú kapcsolatból.nem tudni akar-e barátnőt,nem "hajtott rá" konkrétan Tiára(ő a barátnőm),csak nagyon feltűnően keresi a társaságát.(de tényleg.Voltunk együtt egy bulin,és én biztos vagyok benne hogy odavan Tiáért,ott volt az összes haverja,mégis csak vele bezsélgetett,mindenhova kisérgette,stb...)Viszont van még egy probléma.Az újdonsűlt "don Juánért" odavan az a lány is,aki bemutatta őket egymásnak-Tulajdonképpen ő szemelte ki magának először.A fiúnak nem hogy nem tetzsik ez a lány,de még csak nem is kedveli,ezt biztosan tudjuk,mert ő mondta.Ellenben Tia nem szeretné megbántani a barátnőjét.Ezt én tökéletesen megértem.De hihetetlenül tépelődik,és azon kívül,hoyg hagyja ott ajelenlegi kapcsolatát más tanácsot nem tudok neki adni.A messzemenőkig megértem,hogy "házinyúlra nem lövünk alapon" nem szeretné elvenni egy barátja orra elől azt a fiút,aki annak is bejön.Egy barátság nagyon sokat ér,és ezt biztos hogy megsínylené,az igaz.De Ő meg tönkremegy ebben.Azt sem találom helyesnek,hogy két ember aki ennyire kedveli egymást,ennyire szükségük lenne a másik szeretetére egy harmadik miatt ne lehessen boldog.Ebben szeretnék segítséget kérni,mert nem tudom mi a jó tanács,és hogy bűn-e ha ráhajt a fiúra.Jó kis dráma...Brazil szappanoperára hasonlít:D
2010. júl. 29. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerelemben, háborúban és dalszövegben mindent lehet.

De ezt nem neked kell eldönteni, hanem nekik. Te már leírtad a véleményed: "Azt sem találom helyesnek,hogy két ember aki ennyire kedveli egymást,ennyire szükségük lenne a másik szeretetére egy harmadik miatt ne lehessen boldog".

2010. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na, a tanácsadás megkönnyítése végett a pasit elnevezzük Józsinak, a másik barátnőt meg Zitának.

Nos, miután Zita meg Józsi nem jönnek ki jól, sőt, Józsinak egyáltalán nem tetszik Zita, ezért igen valószínű, hogy köztük soha nem lesz semmi. Tényleg.

Ellenben Tia meg Józsi szinte "lelki társak", ahogy te fogalmaztál.

Innentől kezdve egyértelmű: Tia jöjjön csak össze Józsival. Zitának meg ezt dobta a gép.

2010. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem az én dolgom eldönteni...Csak tanácsot kért.Én pedig hirtelen nem tudtam mit modnjak,mert mindkét érvét értettem...egyik odlanon az hogy megszerette ezt a fiút pillanatok alatt,másik pedig hogy lojális ember és a barátság nagyon fontos számára.nem "tizenháromnégy"éves emberkékről avns zó,hanem huszasévei közepénjárókról,szóval elhiszem,hogy akkor ha egy több éves barátság és a lehetséges nagy szerelem között kell dönteni ez egy komyol erkölcsi kérdés....És őszintén sjanálom,hogy iylen hüylén alakul.Azért írtam ki,mert mivel én enm tudok tanácsot adni,gondoltma megmutatom neki az érkező válaszokat,hátha az segít...


Amúgy a vicces hogy a másik lány tényleg Zita.:D A fiú nem Józsi,hanem András,de majdnem:D:D:D

2010. júl. 29. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a legjobb ha Tia leülne Zitával és őszintén elmondaná neki ,hogy mit érez András iránt és ,hogy reméli ez nem fog akadály lenni kettejük barátságába.Zita hajtson nyugodtan rá Andrásra (hiszen írtad a fiú úgysem kedveli) majd a srác elküldi utána megpróbálhatná Tia is persze addig is maradjanak csak ilyen jóba de míg Zita nem lép(úgymond ő látta meg először mivel ő mutatta be őket egymásnak így szerintem nem lenne baj ha megpróbálná előbb ő komoly veszélyt úgysem jelent)addig ő sem nyomul a srácra...
2010. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj h Zita már ráhajtott,és nem jött össze.De Tiának még lenne esélye.Csak nem akarja megbántnai a bnőjét,aki már így is haragszik rá,hogy ilyen jól kijön a sráccal,akit elsőre ő szúrt ki magának:S
2010. júl. 30. 02:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!