Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan győzhető le a féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzhető le a féltékenység?

Figyelt kérdés

Lányok! Nincs valami jó módszeretek a féltékenység leküzdésére? Iszonyatosan féltékeny vagyok a páromra, már néha engem is idegesít. Mindig csak magamat hergelem, de egyszerűen nem tudok mit csinálni...

Előre is köszi annak, aki válaszol!


2008. nov. 20. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban tedd magad rendbe,tisztísd ki a gondolataidat mindenféle nagatívumtól. De egy kérdés. Neked jól esne ha a párod írtó féltékeny lenne és ez tönkretenné őt is meg téged is? Biztos vagyok benne,hogy nem tetszene neked! Legyél felszabadultabb és bízz abban akit szeretsz,mert írhatnám azt is,hogy ha féltékeny vagy,akkor magadból indulsz ki. Persze te most biztos azt mondod,hogy Ó te egymilliárd százalék,hogy nem csalnád meg a párodat. És ezt a párod honnan tudja? Sehonnan! Hisz neked azért mert szeret. Ha szereted hiszel a párodnak és maximálisan megbízól benne,de csakis akkor ha valóban szerelemből szereted és nem azért félted,mert mással is jól érzi magát, amit nem tesz meg,csak a képzelőerőd túl nagy.Ha nem önmagáért félted az egész énjéért az aki önmaga valójában akkor az nem tesz jót. Ha azért félted mert egyedül megy valahová és nehogy valami baja essen,akkor szereted,de ha azért félted mert bebeszéled megadnak,hogy más srácnak odaadja magát,akkor csak birtoklod őt és nem szerelemből szereted. Ne bírtokold,hanem óvd és szeresd őt.
2008. nov. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltékeny vagyok, de rájöttem két dologra. Az egyik, ha féltékeny vagy és a párod meg akar csalni, akkor így is úgy is meg fog, tehát teljesen felesleges magadat idegesíteni (tudom könnyű mondani). A másik, hogy általában aki féltékeny az saját magában nem biztos. Nem tudja elhinni, hogy elég jó annak a férfinak/nőnek, akivel van. Így állandóan mardossa önmagát, hogy biztos nem elég szép, tuti nem elég vékony, nem tud jól főzni stb. Ha elhiszed, hogy valóban jó vagy, hogy valóban értékes vagy, akkor azt is felfogod, hogy a párod miért keresne mást, hiszen ott vagy Te, akivel minden ok. Nem tudom elég érthető e. Szeintem előbb legyél tisztában önmagaddal, és fogadd el magad. Találd meg azokat a dolgokat magadban, amiben igenis jó vagy. Akkor talán a féltékenység sem lesz ekkora.
2008. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Ugyanebben a cipőben járok én is. Bár nálam egyértelmű volt, hogy az önértékelési zavarok okozzák a folyamatos féltékenységi jeleneteimet. Próbálj meg kibékülni magaddal elsősorban! Ne várd meg, amíg a párodtól kapod vissza, hogy ebből elege van, az enyém sírógörcsöt kapott attól, hogy mennyire nem bízom meg benne, mert rosszulesett neki. Talán ha ezt megpróbálod végiggondolni egy-egy ilyen csipkelődős kiborulásod előtt (mert gondolom olyan dolgokat vágsz a fejéhez, amik nem jogosak), hogy neki milyen rosszul esik, akkor sikerül türtőztetned magad, hiszen szereted. Nehéz, de nem lehetetlen! Sok sikert:)
2008. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, NAGYON ARANYOSAK VAGYTOK!

Valóban vannak önértékelési gondjaim (mily meglepő :D), igazatok van, elsősorban magammal kellene kibékülnöm.

Komolyan mondom, eddig ezen el sem gondolkodtam, hogy ez lehet a baj, amig Ti nem írtátok.

Köszönöm, hogy rávilágítottak a probléma valódi okaira, igyekszem változtatni magamon.

Szép estét Nektek!

2008. nov. 20. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!