Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátságból szerelem. Miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátságból szerelem. Miért nem érzem azt amit előtte? Mit tegyek? :S

Figyelt kérdés
A sztori úgy volt h volt egy nagyon kedves fiú barátom (én lány vok :D ) és nagyon elvoltunk együtt, már kezdtem többet érezni szimpla barátságnál egyszerűen szerelmes lettem belé, és ezt elmondtam neki is és kiderült, hogy ő is belém szeretett. Így hát összejöttünk. Csak egy a bökkenő, hogy már nem érzek szerelmet iránta, és nem tudom mit csináljak, nem akarom otthagyni mert szeretem mint barátot, nem akarom megbántani és nem akarom hogy rosszba legyünk mert nagyon elvagyunk együtt. Szóval tippeket szeretnék hogy szerintetek mit tegyek?!
2010. júl. 23. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:

/OFF Ez a 26%-os nyomorult igazán elmehetne már aludni, minden kérdésnél alpári módon válaszol, de mindegy, holnapra már nem 26 az a százalék.


Kedves kérdező, ezt sajnos csak úgy lehet, ha szépen beadagolod neki, hogy már nem érzel iránta úgy, mint azelőtt. Próbáld úgy, mintha most jönnél össze vele, kis jeleket küldesz neki, beszélsz az elmúló érzelmekről, és talán felfogja. =/

2010. júl. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az a helyzet (lehet hogy vicces) de össz vissz 1 hete vagyunk együtt és nem értem miért szerettem ki belőle. szóval ez eléggé furcsa számomra :D egyébként köszönöm a tanácsokat :D (:
2010. júl. 23. 01:09
 3/5 anonim ***** válasza:

"volt egy nagyon kedves fiú barátom (én lány vok :D ) és nagyon elvoltunk együtt, már kezdtem többet érezni szimpla barátságnál egyszerűen szerelmes lettem belé"


Itt szépen összezavarod a fogalmakat, ami persze bocsánatos bűn, mert kb. 10 emberből 9-nek ugyanez a káosz van a fejében. Kb. úgy ábrázolod ezt a történetet, mintha lenne a barátság, az együttjárás és a szerelem mint ugyanannak 3 fokozata. Tehát mintha lenne valami, aminek az értékei:

----A--------B----------C------>

Ahol A a barátság, B az már valami vonzalom, C meg a szerelem. Na ez úgy téves, ahogy van.


Barátság (A) létezhet vonzalom (B) nélkül, és vonzalom (B) lehetséges barátság (A) nélkül. Tehát ez nem két dolog, ami egy "tengelyen" van. Ugyanígy, a szerelem (C) is vagy megjelenik, vagy nem. De nélküle is fennállhat a barátság (A) és a vonzalom (B) is. Még olyan is van, hogy valaki szerelmes, de mind a barátság, mind a vonzalom hiányzik, mert pl. egy sztárba szerelmes, akit nem is ismer.


Általában egy párkapcsolat a vonzalmon (B) alapul. A férfi és nő megismerkedik, néhány nap vagy hét múlva már lefeküdnek egymással, aztán együtt járnak bizonyos ideig, majd szakítanak, és utána többet nem is látják egymást, mert a vonzalom (B) megszűnt, és barátság (A) meg nem volt soha köztük.


A ti esetetekben, ha hosszabb ideig voltatok barátok az összejövésetek előtt, akkor van rá esély, hogy barátok voltatok, így szakítás után is azok maradtok. Ez azonban nem 100%, hogy így van, mert lehet, hogy részedről félreértés, a fiú részéről taktikázás volt a barátság, tehát te a vonzalmat (B) vagy a szerelmet (C) összetévesztetted a barátsággal, ő meg esetleg végig szerelmes volt, csak úgy tett, mintha beérné barátsággal.


Ha a barátságotok valódi volt a kapcsolat kezdete előtt, akkor viszont elviseli a szakítást.


Különben olyan kapcsolatok is vannak, ahol a férfi és a nő között barátság van + időnként lefeküdnek egymással. Semmi "szerelem", semmi fölösleges túlbonyolítás; amikor mindkettő éppen egyedül van, akkor szeretkeznek egymással.


Tehát valakivel párkapcsolatban lenni nem "több" a barátságnál, hanem egy másik dolog, és a kettő egyszerre is fennállhat, a szerelem pedig megint nem "több", mint egy szerelem nélküli párkapcsolat, hanem egy harmadik dolog, ami egyszerre is fennállhat a másik kettővel, de külön is.


A rövid válasz tehát az, hogy ha már nem akarod folytatni a párkapcsolatot a barátoddal, akkor közöld vele, hogy nem akarod folytatni, és a régi barátságot akarod visszaállítani. Ha ebbe ő beleegyezik, akkor rendben. Ha nem egyezik bele, hanem durcásan otthagy, akkor meg eddig is csak taktikai okokból volt "barát".

2010. júl. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez eléggé hasznos válasz volt számomra. :) Csak nem tudom nem merem neki elmondani h nem akarok vele lenni mert nekem is rosszul esne ha neki is ... az a baj velem h mindig más érdekeit nézem nem a sajátomat:S
2010. júl. 23. 01:26
 5/5 anonim ***** válasza:
utolsó válaszolót de megkívántam az irása alapján:D
2010. júl. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!